Zew serca

Uporządkowane życie Kelly Ashton rozpada się na kawałki, kiedy pewne tragiczne wieści zmuszają ją do powrotu do rodzinnej miejscowości. W przeszłości Merringthon ją zniszczyło, dziewczyna postanawia więc, że pobyt tam będzie jak najkrótszy. Nie spodziewa się jednak, że jej plany może pokrzyżować pewien właściciel pary miodowych oczu, które od pierwszego spotkania sprawiają, że jej serce pędzi niczym w szalonym galopie.
Opuszczenie dawnych kątów staje się jeszcze trudniejsze, kiedy zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele może stracić. Czy jednak mężczyzna może sprawić, że miejsce, które pozostawiło w sercu dziewczyny głębokie blizny, stanie się znowu jej domem? Czy jego silne ramiona pomogą Kelly zawalczyć o szczęście?

Informacje dodatkowe o Zew serca:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-01-24

Kup książkę Zew serca

Zew serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-02-04,

Zew serca

Kelly Ashton ma uporządkowane życie, ale pewnego dnia ono rozpada się na kawałki. Dostaje tragiczne wieści i jest zmuszona wrócić do rodzinnej miejscowości Merringthon. To ono ją zniszczyło w przeszłości i dlatego dziewczyna postanawia, że pobyt tam będzie jak najkrótszy. Co takiego się wydarzyło w przeszłości? 🤔
Jednak Kelly nie spodziewa się, że jej plany szybkiego wyjazdu mogą się zmienić. Jej plany pokrzyżować może pewien mężczyzna. Kto to taki? 🤔
Kim on jest? 🤔
Co znaczy dla Kelly? 🤔
Od pierwszego spotkania serce dziewczyny bije w szalonym galopie. Czy ona się zakochała? 🤔
A możne tylko zauroczyła? 🤔
Czy Kelly opuści rodzinę strony? 🤔
Opuszczenie ich jest dla dziewczyny trudne, bo zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele może stracić. Jaką ostateczną decyzję podejmie kobieta? 🤔
Może ten mężczyzna pomoże podjęć jej decyzję? 🤔
Czy jego silne ramiona pomogą Kelly zawalczyć o szczęście? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖.

Książka była bardzo fajna. Przeczytałam ją szybko, bo w dwa wieczory. Czyta się ja szybko, ponieważ czcionka jest duża. Tu bardzo moją uwagę przykuła kolorystyka na okładce. Ta książka była moja pierwsza pozycja od autorki, ale na pewno nie ostatnia.

Polecam Wam tę pozycję 📙 📖 ♥️.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa @waspos

Kelly Ashton pochodzi z dobrej rodziny, jednak jej ojciec i znajomi zgotowali jej piekło na ziemi, stąd też podjęła decyzję o ucieczce z rodzinnego miasteczka. W wielkim mieście również wpadła w tarapaty, jednak znalazła się osoba, która pomogła jej wyjść z tego bagna. Ben jej przyjaciel a zarazem szef, w ostatnim czasie zaproponował jej posadę menagera. Kelly ogromnie cieszy się z awansu jednak niespodziewanie zjawia się w jej mieszkaniu prawnik ojca, który informuje ją, że jej jedyny brat zginął w wypadku samochodowym wraz z żoną. Główna bohaterka obawia się powrotu do rodzinnego domu, jednak postanawia pojechać, ale tylko na dwa, góra trzy dni, na pewno nie ma zamiaru zostać tam dłużej. Na miejscu okazuje się, że dzieci brata są przeurocze i Kelly na pewno nie ma zamiaru zostawić ich z okrutnym dziadkiem, który traktuje je jak śmieci. Z tarapatów nie raz wyciąga ją przystojny Nathaniel, przy którym główna bohaterka czuje coś, czego nigdy nie czuła.

Czy Kelly upora się z demonami przeszłości? Czy odnajdzie nareszcie swoje miejsce na ziemi? Kim jest Nathaniel? Oraz jaki los czeka dzieci jej brata?

O ile mnie pamięć nie myli to nie miałam wcześniej styczności z twórczością autorki, a po przeczytaniu tej historii na pewno chcę więcej. Książka bardzo mi się podobała i czytałam ją z zapartym tchem. Z każdym rozdziałem liczyłam na wyjaśnienie niektórych niewiadomych, a otrzymywałam kolejne tajemnice do rozwiązania. Uwielbiam takie powieści, które nie pozwalają mi na odłożenie ich dopóki nie odkryję prawdy.

Kelly dzieciństwa łatwego nie miała, najpierw śmierć matki a od tego wszystko zaczęło się sypać. Jej ojciec za wszelką cenę dążył do władzy, nic nie mogło stać mu na przeszkodzie, nawet własne dzieci. Główna bohaterka uciekła od tego tyrana, który chciał zrujnować jej życie. Podziwiam ją za odwagę, którą musiała się wykazać by zostawić wszystko za sobą. Bardzo podobało mi się to, że gdy już wróciła do rodzinnego domu potrafiła sprzeciwić się ojcu i wygarnąć mu wszystko prosto w twarz. Trochę drażniło mnie jej niezdecydowanie, ale to malutki minusik.

Nathaniel, cóż mogę o nim powiedzieć. Ideał mężczyzny, opiekuńczy, szarmancki, romantyczny no spełnienie marzeń. Jednak on też skrywa kilka tajemnic, o których nie chce od razu mówić.

Książka mi się naprawdę bardzo podobała. Jedynie, do czego mogłabym się przyczepić to chyba nie wszystko zostało wyjaśnione (chyba, że to ja czytałam zbyt nieuważnie). Nie mam pojęcia czy to pojedyncza książka a może początek serii, nie wiem. Ja na pewno sięgnę po następne książki autorki. Naprawdę tę historię aż chciało się czytać a za razem nie chciało się jej zbyt szybko kończyć.

Jeśli jeszcze nie czytaliście to gorąco polecam, bo ta książka wzbudza w czytelniku wiele emocji i nigdy nie wiadomo, co jeszcze może się przytrafić głównym bohaterom.

Kelly dopiero niedawno doprowadziła swoje życie do porządku. Pewne zdarzenia z przeszłości, zachowanie ojca i mieszkańców rodzinnego miasteczka zniszczyło ją. Wyjechała załamana, wpadła w złe towarzystwo, zaczęła ćpać. Jednak na jej drodze stanął ktoś, kto w nią uwierzył, dzięki komu się podniosła, zerwała z nałogiem. Ben został jej szefem i najlepszym przyjacielem, a z przeszłością łączy ją tylko brat, z którym utrzymuje kontakt. W rodzinne strony nie zamierzała już nigdy wracać, niestety jej plany muszą się zmienić.
Kobieta dowiaduje się, że jej brat wraz z żoną mieli wypadek i oboje zginęli, osieracając trójkę swoich dzieci. Kelly postanawia jechać na pogrzeb, pożegnać się z nim i zniknąć najszybciej jak tylko się da. Jednak i ten plan nie wypalił. Już po przekroczeniu rodzinnego domu zauważa, że jej ojciec wcale się nie zmienił. Kiedyś zniszczył jej dzieciństwo, teraz niszczy dzieciom jej brata. Chociaż uważa, że nie nadaje się na matkę, nie zamierza ich zostawić na pastwę tego tyrana. Na dodatek w jej życiu pojawia się pewien mężczyzna, do którego zaczyna ją coraz bardziej przyciągać. Kto taki? Czy Kelly poradzi sobie z przeszłością? Czy zdecyduje się zaopiekować dziećmi brata? Jak na to wszystko zareaguje jej ojciec?

Książka, która wywołała we mnie bardzo wiele emocji, historia, o której nie zapomnę szybko, która zdecydowanie mi się podobała. To historia młodej kobiety, której szczęśliwe dzieciństwo skończyło się wraz ze śmiercią mamy, która kiedy najbardziej potrzebowała wsparcia ojca, on się od niej odwrócił, o niełatwej przeszłości, z który trzeba się zmierzyć, aby pójść do przodu, o które dzieciach zostały same i bardzo się boją komuś zaufać. Książkę czytało się szybko, mnie wciągnęła praktycznie od pierwszych stron i nie mogłam się oderwać aż do samego końca.

Główną bohaterkę poznajemy, kiedy ma naście lat, a jej życie w jednej chwili się zmienia, tak samo, jak zmienia się ona. To kobieta po przejściach, która nie do końca pogodziła się z tym, co się stało. To bohaterka odważna, dzielna, a jednocześnie bardzo wrażliwa. Ja bardzo ją polubiłam i mocno jej kibicowała.

„Zew serca” to książka, która mnie bardzo się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-04-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Jeszcze nie tak dawno byłam wrakiem człowieka. Spacerowałam nieraz nad przepaścią, nie wiedząc do końca, co mam zrobić ze swoim życiem."

@magical_garden_lily

Ogarnięta po ciężkich przeżyciach Kelly będzie musiała ponownie wrócić w znienawidzone rodzinne strony. Zginął jej brat wraz z żoną, ojciec nienawidzi od lat, a na nią czeka teraz trójka osieroconych dzieci. Mimo trudności i przykrych chwil, musi wziąć się w garść i spróbować ogarnąć to, co szykuje jej los. Nie będzie łatwo, bowiem przeszłość była bolesna, rany na duszy wciąż są świeże, trudności się piętrzą, a na światło dzienne wyjdzie wiele przykrych spraw, które mogą ułatwić jej konfrontację z ojcem tytanem. Dodatkowo poznaje Nathaniela, od początku łapią doskonały kontakt, który zmienia się w coś większego. Rozdarta między dawne życie a obecne komplikacje Kelly, będzie dzięki wsparciu kierowała życie na właściwe tory. Choć nie będzie łatwo i prosto, nie podda się, bowiem waleczność jest jej naturą.

Pierwsze spotkanie z autorką i od razu bardzo udane. Historia Kelly jest ogromnie skomplikowana. Opiera się na relacjach z przed lat kiedy to, musiała uciekać z piekła jakie urządził jej ojciec i znajomi, oraz teraźniejszych, które ściągną ją do znienawidzonego miasteczka i ludzi. Tragedia jaka spotkała tą rodzinę nie jest jedyną. Teraz już będzie zmuszona walczyć nie tylko o siebie, ale także o ocierocone dzieci, dla których ona jest jedynym ratunkiem przed tytanem i despotą jakim jest jej ojciec i dziadek maluchów. Dodatkowo młoda kobieta dostaje szansę na miłość w osobie Nathaniela, który poda pomocną dłoń, okaże wsparcie i stanie się dodatkowym brakującym ogniwem. Nie zazdroszczę bohaterce, tego przez co musiała przejść i z czym się mierzyła. Wróg nie jest łatwy do pokonania, bowiem osoba publiczna ma wiele błędów, ale za pieniądze w życiu potrafił zakopać nie jednego trupa. Pieniadz to władza, władza to chciwość, a chciwość potrafi popchnąć do bardzo paskudnych poczynań. Jednak mimo paskudnych i bolesnych przeżyć, są też chwile napawające nadzieją, dodające wiary i rozgrzewające serca wielką miłością. Bardzo polecam, kolejna ksiazka, która ubarwiła moje życie.

Prawnicy
Lilianna Garden0
Okładka ksiązki - Prawnicy

Po tragicznych wydarzeniach z przeszłości, Cordelia Weston postanawia zacząć od nowa, całkowicie poświęcając się karierze prawniczej. Gdy, otrzymuje wiadomość...