Zgubne pożądanie

Młoda architekt Edyta Pawlik ma sprecyzowane plany na życie. Szykuje się do ślubu, realizuje zawodowo i odkłada pieniądze na spełnienie marzeń o pensjonacie, który chce prowadzić wspólnie z narzeczonym. Ma miłość, dobry zawód i wsparcie rodziny.

Wydawałoby się, że więcej do szczęścia nie trzeba. Powoli jednak zaczynają doskwierać jej religijne przekonania narzeczonego, który pragnie zachować wstrzemięźliwość aż do ślubu. Kiedy więc Edyta podejmuje nową pracę i poznaje przystojnego prezesa otwartego na romans, nie jest w stanie oprzeć się pokusie. Zachłyśnięta nowymi doznaniami, lawiruje między tym, co znane i bezpieczne, a tym, co przynosi rozkosz.

Jak długo zdoła ukrywać przed narzeczonym drugie życie? Czy erotyczny układ okaże się wystarczającym remedium na nudę w dotychczasowym związku?

Informacje dodatkowe o Zgubne pożądanie:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-06-23

Kup książkę Zgubne pożądanie

"Otaczaj się ludźmi, którzy zostawiają w twoim sercu ślady, a nie blizny"

Zgubne pożądanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2020-08-30,

"Zgubne pożądanie" to książka, która łączy w sobie cechy powieści obyczajowej, romansu i oczywiście sensacji - przecież to Danka Braun. Choć mimo wszystko zaryzykowałabym stwierdzenie, że autorka tym razem nieco mniej skupiła się na kryminalistyce, a bardziej na romantyczno - obyczajowych konwenansach.
               Poznajemy tu młodą panią architekt - Edytę, która marzy o założeniu i prowadzeniu pensjonatu wraz ze swoim narzeczonym Damianem. On, to na pozór grzeczny i "poukładany" mężczyzna, religijny i bardzo zachowawczy w stosunku do narzeczonej. Z czasem Edyta zaczyna jednak odczuwać pewną pustkę w sferze emocjonalnej - brak jej czułości ze strony Damiana.
             Nasza bohaterka dostaje nową pracę w firmie - poznaje jej prezesa Rafała. Między nimi bardzo szybko nawiązuje się romans. Jest to trudny moment, bo może wręcz zniesmaczać czytelnika. Tym bardziej, że on ma żonę, a ona przecież narzeczonego - moralnie to klęska.
             Jak wobec tego Danka Braun rozegra tę całą zawiłą sprawę, jak potoczą się dalsze losy Edyty i Damiana, Edyty i Rafała? Do tego okazuje się, że Damian skrywa swoją "drugą twarz"  i wcale nie jest taki ułożony. A kim jest Iwona oraz jej tajemniczy list? Jeśli jesteście zainteresowani, to zachęcam do przeczytania.  Mimo wielu wątków wszystko łączy się ze sobą spójnie. Odbiór czytelniczy więc jest jak najbardziej zrozumiały. Poza tym autorka tak zbudowała napięcie, że towarzyszy ono bohaterom przez cały czas, a odbiorca dąży do rozwikłania ich tajemnic.

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2020-07-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,

"Akta Mirka Filera" to były moje początki z tą autorką. Wciągnęły mnie niesamowicie. Historia tego detektywa była tak ciekawa jak i sprawy, które rozwiązywał. Wiedziałam, że kolejny raz nie ominę półki z książkami Danki Braun. Polubiłam jej styl pisania tak bardzo, że z  wielką radością wzięłam się za czytanie jej najnowszej powieści tym razem była ona z nutką erotyzmu. Czytało się ją bardzo szybko, akcja wciągała tak bardzo, że przeczytałam ją w trzy godziny przed spaniem.

Główną bohaterką jest Edyta Pawlik. Wydawać by się mogło, że wiedzie szczęśliwe życie u boku swojego przystojnego narzeczonego Damiana. Największym marzeniem pary jest posiadanie własnego hotelu. Aby to marzenie się spełniło Damian musiał wyjechać do pracy z granicę, a Edyta zostaje zatrudniona w dużej firmie, gdzie ma pełnić funkcję jako Pani Architekt.

Życie narzeczeństwa wiedzie się spokojnie. Są w sobie szaleńczo zakochani, lecz wciąż nie mieszkają razem mimo iż związek trwa już ponad dziesięć lat. Dodatkowo, gdy Damian nocuje u Edyty śpi na kanapie, a nie obok niej. Rodzina chłopaka jest bardzo wierząca, brat jest księdzem i ze względu na to nie chce on uprawiać seksu ze swoją dziewczyną. Oboje mimo wieku są w tych sprawach osobami niedoświadczonymi.

Wszystko się zmienia, gdy Edyta poznaje swojego pracodawcę Rafała. Jego widok, styl ubierania się, sposób zachowania sprawiają, że coś pociąga ją w tym obcym mężczyźnie tak bardzo, że przystaje na jego propozycję. Zaczynają się spotykać kiedy tylko mają na to czas. Ale tylko i wyłącznie w jednym celu - seks bez zobowiązać, to wszystko co ma ich łączyć. Nie planują wspólnej przyszłości, bo Edyta ma narzeczonego, a Rafał żonę. Te spotkania sprawiają, że wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Zaczynają uzależniać się od siebie i przez to zaniedbywać bliskie osoby. Może się wydawać, że zakończenie jest już wyjaśnione. Będą żyli ze sobą długo i szczęśliwie. I to jest błędne myślenie. Nieoczekiwanie zjawia się w kraju Damian, po czym zostaje zamordowany. W tym momencie zostawię Was samych z myślami o tym kto zabił. Była to Edyta, Rafał, a może ktoś trzeci?

Zachęcam do przeczytania książki i sprawdzenia, czy Wasze domysły były takie jak i zakończenie historii.

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2021-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,

Bardzo ciekawa i dobrze napisana książka, kolejny raz autorka pokazała jak zaciekawić czytelnika. Książka może i zawiera sceny erotyczne, ale nie są one aż tak bardzo niesmaczne jak potrafią być w innych powieściach. Dla mnie ta książka ma przesłanie odnośnie zemsty. Przez większość książki poznajemy głównych bohaterów Edytę i Rafała ich poznanie, uczucie które między nimi się rodzi, przemyślenia Edyty na temat swojego związku z innym mężczyzną. Autorka bardzo dobrze wplotła nutkę dramatyzmu do powieści w postaci żony Rafała, która chce się zemścić na mężczyźnie za zniszczenie jej szczęścia i życia. Książka nie jest na pewno pustym erotykiem, lecz niesie za sobą przesłanie odnośnie zemsty, która nie zawsze przynosi ukojenie, odnośnie miłości poznajemy jej różne oblicza, jak również jest poruszany temat przedślubnego współżycia, który w naszych obecnych czasach nie jest często stosowany. Bardzo dobrze przedstawione i dopasowane do siebie postacie, ich charakteryzacja pomaga bez problemu wyobrazić sobie samych bohaterów jak również ich życie. Książka jest opowieścią o przeszłości czterech osób, które w przedziwny sposób łączy teraźniejszość, a zawarty w fabule wątek kryminalny, wprowadza dodatkowy element napięcia i zaskoczenia. Fabuła bardzo dobrze przemyślana i dopracowana, nie mamy styczności tylko z seksem uprawianym po bokach, przeżywamy razem z bohaterami ich rozterki i uniesienia. Cudna i przejmująca historia z paletą najróżniejszych emocji, która porusza nie tylko ciało, ale również serce. W książce znajdziemy całą paletę uczuć, miłość, nienawiść, zemsta i wszystko to super przedstawione w trzech osobach. Samo przeczytanie prologu tak mnie zaciekawiło, że trudno było odłożyć książkę na bok, czytając byłam pewna, którego bohatera odczucia autorka opisuje na początku, jednak byłam bardzo mile zaskoczona gdy odkryłam prawdę w zaskakującym zakończeniu.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2021-05-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Akcja książki wciąga, czyta się szybko. Interesujące metody dojścia do wielkich pieniędzy przez Rafała, niektóre zdarzenia mogły się wydarzyć naprawdę. Pewne sytuacje opisane w kiążce raczej odbiegają od normy. Choćby odzywki Edyty do Rafała w czasie starania się o pracę. Czyżby naprawdę Rafał i Iwona nie wiedzieli kim jest Damian? Takich niespójności jest więcej, ale to nie przeszkadzało w przyjemnym odbiorze.

To było moje pierwsze spotkanie z Danką Braun i już wiem, że nie ostatnie.

Zaczynając książkę pomyślałam: o będzie to kolejne 50 twarzy Graya w trochę innym wydaniu.
Jednak akcja zaczyna się rozkręcać. Jest miłość i jej różne oblicza, jest nadzieja, jest kryminał.

Polubiłam Edytę, dziewczynę rok młodszą ode mnie, polubiłam także Rafała chociaż z początku może się wydawać, ze jest zwykłym bogatym draniem zdradzającym swoją żonę.
I jeszcze Damian do którego nie umiałam się przekonać. Intuicja mnie jednak nie zawiodła bo co to za człowiek, który jest bardzo religijny i wierzący ale potrafi skopać kobietę w ciąży. Tak jak i jego tatuś. Aż chciało by się powiedzieć jaki ojciec taki syn. Jednak i u nich w rodzinie był dramat, za który okrutny los się zemścił.

Historia kołem się toczy, tak chciało by się powiedzieć.
W książce wszystko jest ze sobą połączone i bardzo mi się to podoba. Wzruszające zakończenie. Sceny seksu, które jak na erotyk nie są zbyt wulgarne. No i kryminał z morderstwem.

I jeszcze jedno skojarzenie: autorka chyba oglądała nasz polski serial "Kryminalni", był komisarz Zawada a w książce również policjantem jest Zawada. Ot taki mały zbieg okoliczności.

Książka wraz z kolejnymi kartkami się rozkręca, jednak na początku dla mnie trochę długie były opisy, potem czyta się już szybko. W książce jest zbudowane cały czas lekkie napięcie przez co wciąga i chce się wiedzieć co będzie dalej.

Myślę, że historia jest na tyle ciekawa jak i realna. Wielu z nas może być w takiej sytuacji jak bohaterowie książki. Czy warto? na to pytanie każdy z nas musi sam przed sobą odpowiedzieć.

uh rozpisałam się!

Na koniec zostawię jeszcze słowa z książki, na które mocno i osobiście zareagowałam i pod którymi się podpisuję

" Otaczaj się ludźmi, którzy zostawiają w twoim sercu ślady, a nie blizny."

Książkę polecam!

Avatar użytkownika - Anawinkar
Anawinkar
Przeczytane:2021-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Półka,
Krew na sutannie
Danka Braun0
Okładka ksiązki - Krew na sutannie

Mark Biegler razem z komisarzem Biedą prowadzą śledztwo w sprawie śmierci prowincjała Edwarda Nasiadki, przełożonego Zgromadzenia Księży Katechetów...

Gdzie jest Olga?
Danka Braun0
Okładka ksiązki - Gdzie jest Olga?

Kolejna powieść obyczajowa z wątkami kryminalnymi, w której Danka Braun zaskakuje czytelnika bogactwem postaci, pomysłowością fabuły i nieprzewidywalnym...