Ziemia, którą Bóg dał Kainowi

Kolejna książka autora, który ma do zaproponowania czytelnikowi atrakcyjną fabułę, profesjonalny warsztat pisarski, czyli wspaniałą przygodę ze słowem drukowanym.

Amator radiotelegrafista odbiera sygnały od ludzi, którzy na pewno już nie żyją. Tak przynajmniej twierdzą wszystkie oficjalne źródła. Ten radiowy kontakt przypłaca życiem. Tajemnicę, którą kryją bezdroża Labradoru, postanawia wyjaśnić syn radiotelegrafisty. Angażując się w tę sprawę nie przewidywał nawet, że pozna prawdę o bestialskiej zbrodni, a przede wszystkim pozna przeszłość swojej własnej rodziny.

Informacje dodatkowe o Ziemia, którą Bóg dał Kainowi:

Wydawnictwo: RTW
Data wydania: 1992 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: The Land God Gave To Cain
Tłumaczenie: Bronisław Zieliński

Kup książkę Ziemia, którą Bóg dał Kainowi

Ziemia, którą Bóg dał Kainowi - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2022-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

"Ziemia którą Bóg dał Kainowi" opowiada historię tajemniczej wiadomości, którą odbiera ojciec głównego bohatera. Daje ona nadzieję na odszukanie dwójki zaginionych ludzi. Już od pierwszych stron czytelnik jest wciągany w interesujacą fabułę, pełną przygód i pytań, które wprowadzają zamęt w życie bohaterów. Obserwujemy tutaj nie tylko różnicę zdań, ale i cały konflikt miedzy postaciami, co dodaje dreszczyku w i tak już pełnej napięcia historii. Z jednej strony to książka o zwykłej katastrofie, ale z czasem okazuje się, że nie wszystko jest takie proste do wyjaśnienia jak się początkowo wydaje. Książkę czyta się szybko. Nie ma tutaj czasu na nudę. Z pewnością to historia, do któej można wrócić i ponownie spędzić czas na ciekawej lekturze.

Medusa. The Doomed Oasis
Hammond Innes0
Okładka ksiązki - Medusa. The Doomed Oasis

HMS Medusa is an obsolete frigate with an ill-assorted crew and an insecure captain. Why was she been dispatched under secret orders to be a sitting duck...