Ziemia to nasz dom. 40 aktywności, które uczą szacunku do natury

Tę pełną ekologicznych pomysłów książkę dedykujemy dzieciom, nauczycielom, rodzicom i każdemu, kto pragnie uczynić coś wyjątkowego dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół, a przede wszystkim dla planety Ziemi, która jest naszym domem i zasługuje na szacunek, troskę i przytulenie.

Strony tej twórczej publikacji wypełniają fantastyczne aktywności, które uczą ekologicznego myślenia i uwrażliwiają na potrzeby naszej planety.

Wywiad przeprowadzony z Ziemią, autoportret, mapa skarbów, malowanie różnymi technikami, zabawa z opadłymi liśćmi drzew czy zaprojektowanie własnej książki to tylko niektóre pomysły, jakie zrealizujemy dzięki inspiracjom zawartym w tej mądrej publikacji.

W środku znajdziemy:

? 40 ekscytujących zajęć, które rozbudzą w nas ekologiczną wrażliwość

? słowa uczonych i poetów, świętych i filozofów, które otworzą nasz umysł na piękno świata.

To książka dla każdego, kto chce przytulić Ziemię - nasz dom - do serca!

Informacje dodatkowe o Ziemia to nasz dom. 40 aktywności, które uczą szacunku do natury:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-10-09
Tytuł oryginału: LA TERRA E LA NOSTRA CASA 40 attivita per pensare ecologico

Kup książkę Ziemia to nasz dom. 40 aktywności, które uczą szacunku do natury

Opinie o książce - Ziemia to nasz dom. 40 aktywności, które uczą szacunku do natury

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Długoletnia obserwacja negatywnego wpływu działalności człowieka zwróciła uwagę na konieczność uczynienia czegoś, co przyniosłoby pozytywne zmiany poprawiające życie na ziemi. I właśnie temu naglącemu zagadnieniu została poświęcona należąca do serii Życie bez granic publikacja ZIEMIA to nasz DOM, w której Laura Salvi w ciekawej formie podaje gotowe sposoby przeznaczone do wykorzystania przez dzieci oraz dorosłych. Książka zachęca do lektury od samego początku. Nawigację po bogatej treści ułatwia zamieszczona na początku mapa z ZARYSEM Ziemi i ZARYSEM Domu, ukierunkowująca na aktywności prowadzące czytelnika do Wielkiego FINAŁU (wykonana samodzielnie Eko-książka). Są w lekturze dotyczące Ziemi wiadomości ogólne (gwiezdny pył, powietrze, źródło dóbr, współistnienie różnych gatunków), spostrzeżenia wzbudzające zachwyt tym, co nas otacza oraz przestrogi uświadamiające zagrożoną przyszłość. Jest też 40 aktywności, które uczą szacunku do natury. Wszystko to sprawi, że czytelnik stopniowo, krok po kroku będzie coraz bardziej ekologiczny, wystarczy tylko, że zmianami obejmie najbliższe środowisko i swoje codzienne postępowanie. Publikacja Wydawnictwa Jedność zawiera treści kwalifikujące się do natychmiastowej realizacji. Zatrważającym ekologicznym faktom przeciwstawiono gotowe sposoby minimalizacji trudnego do opanowania zagrożenia: obok zachęty do konkretnych działań chroniących środowisko znalazły się propozycje zadań i ćwiczeń, a

Ziemia to nasz dom. 40 aktywności, które uczą szacunku do natury - opinie o książce

Znak krzyża: 25 zadań praktycznych. Odkryj bogactwo codziennego gestu wiary
Laura Salvi0
Okładka ksiązki - Znak krzyża: 25 zadań praktycznych. Odkryj bogactwo codziennego gestu wiary

"Kreślić znak krzyża po przebudzeniu, przed jedzeniem, w obliczu zagrożenia, w obronie przed złem, przed zaśnięciem wieczorem — to znaczy mówić sobie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska