Zioła dla chorego serca

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2016-12-14
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788378642251
Liczba stron: 224
Ilustracje: Zdjęcia

Ocena: 6 (1 głosów)

Jak uchronić się przed zawałem serca, udarem mózgu czy nadciśnieniem.

Na próżno szukać pomocy dla chorego i zmęczonego serca tylko w zdobyczach medycyny akademickiej, skoro ta już od dawna przestała sobie skutecznie radzić z zawałem serca, chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym czy postępującą miażdżycą. Tymczasem zupełnie nowe możliwości w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych otwiera dziś medycyna naturalna, oferująca współczesnemu człowiekowi bezpieczne i niezawodne leki z apteki przyrody. Ta książka to znakomity przewodnik, wskazujący właściwą drogę.

Dowiesz się z niej jak za pomocą ziół i innych darów natury zapobiegać i leczyć najczęstsze dolegliwości serca i całego układu krążenia, takie jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zaburzenia rytmu i nerwica serca oraz dusznica bolesna. Poradnik podpowie, w jaki sposób uchronić się przed zawałem serca, udarem mózgu czy niebezpiecznymi dla życia zakrzepami krwi i przestrzeże przed głównymi czynnikami rujnującymi serce i cały układ krążenia (m.in. stres, cukrzyca, otyłość).

Książka stanowi także niezbędny przewodnik po roślinach leczniczych, które posiadają udokumentowany naukowo dobroczynny wpływ na serce. Nie zabraknie tu wyczerpujących informacji o głogu jedno- i dwuszyjkowym, serdeczniku pospolitym, winorośli właściwej, czosnku pospolitym i niedźwiedzim, cebuli, awokado, melisie lekarskiej, miłorzębie dwuklapowym, aronii czamoowocowej, porzeczce czarnej, borówce czernicy (czarnej jagodzie), taszniku pospolitym, wiesiołku dwuletnim, galgancie chińskim, róży dzikiej i pomarszczonej, szancie zwyczajnej czy wreszcie podbijającej świat żurawinie. Obok potrzebnych informacji kiedy i jak zbierać surowce lecznicze z opisanych tu roślin, co zawierają i jakie są ich zasługi dla serca oraz układu krążenia, w książce znajdziemy również sprawdzone receptury na domowe leki z ich wykorzystaniem.

Zbigniew T. Nowak - od prawie 30 lat niestrudzenie popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, zdrowej diety i zdrowego stylu życia. Napisał 39 książek o tej tematyce i ponad 1300 artykułów poradniczych zamieszczonych wt poczytnych pismach. Autor kilkuset audycji nadawanych w Polskim Radiu. Jego publikacje oparte są zawsze na najnowszych wynikach badań medycznych. Przez długie lata współpracował ze znanym zielarzem-franciszkaninem, ojcem Grzegorzem Sroką oraz wybitnym znawcą roślin leczniczych - prof. Aleksandrem Ożarowskim. Wykłada naukę o zdrowiu m.in. na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. 

źródło okładki:

Tagi: Kraków

Kup książkę Zioła dla chorego serca

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zioła dla chorego serca

Tematyka książki pt. ''Zioła dla chorego serca'' autorstwa Pana Zbigniewa Tomasza Nowaka dotyczy najważniejszego narządu w ciele człowieka, który nieustannie wywołuje gigantyczną pracę, bez odpoczynku, by móc utrzymać człowieka przy życiu. Czynnikami, które obciążają, pracę serca jest życie w stresie, duży wysiłek fizyczny, złe nawyki żywieniowe, niezdrowy tryb życia, używki - zwłaszcza palenie papierosów.

Autor najpierw wyjaśnia, jakie są najczęstsze dolegliwości serca, jak je rozpoznać, jakie czynniki osłabiają serce.

Ta część książki ma wyraźne zabarwienie medyczne. Możemy tu przeczytać o chorobie wieńcowej, o nerwicy serca, tachykardii, nadciśnieniu tętniczym, o wpływie cukrzycy i otyłości na serce, dlaczego dochodzi do zawału serca.

Można zaryzykować stwierdzenie, że prawie w każdej rodzinie ktoś się uskarża na problemy z sercem. Dlatego też problematyka poruszona w tej książce ma szeroki zasięg społeczny.

W drugiej części poradnika autor przedstawia zioła sprzyjające zdrowemu sercu i tu na pierwsze miejsce wysuwa się głóg. Do głogu dołącza serdecznik, wiesiołek, melisa, miłorząb, winorośl, aronia, czarna porzeczka, borówka, dzika róża, żurawina, czosnek, cebula i awokado. Jest też nieznany mi do tej pory tasznik pospolity, galgant chiński i szanta zwyczajna.

W trzeciej- ostatniej części znajdziemy przepisy na różne specyfiki, które możemy wykorzystać z myślą o sobie lub o kimś innym.

Od kilku lat, za namową znajomej, stosuję w swojej kuchni czosnek niedźwiedzi, wykorzystując jego walory zdrowotne.

Po lekturze książki Pana Nowaka, postanowiłam w tym sezonie wykonać pesto z czosnku niedźwiedziego według jego receptury. Zapewniam, że smakuje wszystkim domownikom. Podaję go do smarowania kanapek z żółtym serem, dobrze komponuje się też z twarożkiem lub z pastą jajeczną. Przetestowałam też przepis na pastę z awokado i czosnkiem - polecam. Mam już wytypowane kolejne przepisy, obok których nie przejdę obojętnie.

Książka pt. ''Zioła dla chorego serca'' jest, podobnie jak wszystkie książki tego autora, pięknie wydana. Ma twardą, ładnie zaprojektowaną okładkę, wewnątrz bardzo wyraziste i wręcz apetyczne zdjęcia, czytelną czcionkę, odpowiedni układ treści. Na podkreślenie zasługuje piękny i dokładny przekaz informacji zawarty w tym poradniku.

Choć samo przeczytanie tej książki nie zastąpi wizyty u kardiologa, to z pewnością pomoże zatroszczyć się o własne zdrowie pod warunkiem, że otworzymy się na wiedzę przekazaną przez autora - doświadczonego przedstawiciela medycyny naturalnej.

Wydawnictwu AA dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pana Zbigniewa T. Nowaka pt. '' Zioła dla chorego serca''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Link do opinii
Inne książki autora
Domowa spiżarnia zdrowia. Przetwory, które leczą
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Domowa spiżarnia zdrowia. Przetwory, które leczą

Nowatorska książka o leczeniu chorób domowymi przetworamiNasze prababki rzadko chodziły do apteki, być może nie posiadały dyplomów uczelni...

Ziołowa apteczka dla przeziębionych
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Ziołowa apteczka dla przeziębionych

Seria: Z tradycji Ojca KlimuszkiZbigniew T. Nowak omawia naturalne sposoby na różne infekcje i dolegliwości (przeziębienie, grypa, katar, kaszel i problemy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy