Zioła dla chorego serca

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2016-12-14
Ilustracje: Zdjęcia
Dodał/a opinię: Emilly26

Tematyka książki pt. ''Zioła dla chorego serca'' autorstwa Pana Zbigniewa Tomasza Nowaka dotyczy najważniejszego narządu w ciele człowieka, który nieustannie wywołuje gigantyczną pracę, bez odpoczynku, by móc utrzymać człowieka przy życiu. Czynnikami, które obciążają, pracę serca jest życie w stresie, duży wysiłek fizyczny, złe nawyki żywieniowe, niezdrowy tryb życia, używki - zwłaszcza palenie papierosów.

Autor najpierw wyjaśnia, jakie są najczęstsze dolegliwości serca, jak je rozpoznać, jakie czynniki osłabiają serce.

Ta część książki ma wyraźne zabarwienie medyczne. Możemy tu przeczytać o chorobie wieńcowej, o nerwicy serca, tachykardii, nadciśnieniu tętniczym, o wpływie cukrzycy i otyłości na serce, dlaczego dochodzi do zawału serca.

Można zaryzykować stwierdzenie, że prawie w każdej rodzinie ktoś się uskarża na problemy z sercem. Dlatego też problematyka poruszona w tej książce ma szeroki zasięg społeczny.

W drugiej części poradnika autor przedstawia zioła sprzyjające zdrowemu sercu i tu na pierwsze miejsce wysuwa się głóg. Do głogu dołącza serdecznik, wiesiołek, melisa, miłorząb, winorośl, aronia, czarna porzeczka, borówka, dzika róża, żurawina, czosnek, cebula i awokado. Jest też nieznany mi do tej pory tasznik pospolity, galgant chiński i szanta zwyczajna.

W trzeciej- ostatniej części znajdziemy przepisy na różne specyfiki, które możemy wykorzystać z myślą o sobie lub o kimś innym.

Od kilku lat, za namową znajomej, stosuję w swojej kuchni czosnek niedźwiedzi, wykorzystując jego walory zdrowotne.

Po lekturze książki Pana Nowaka, postanowiłam w tym sezonie wykonać pesto z czosnku niedźwiedziego według jego receptury. Zapewniam, że smakuje wszystkim domownikom. Podaję go do smarowania kanapek z żółtym serem, dobrze komponuje się też z twarożkiem lub z pastą jajeczną. Przetestowałam też przepis na pastę z awokado i czosnkiem - polecam. Mam już wytypowane kolejne przepisy, obok których nie przejdę obojętnie.

Książka pt. ''Zioła dla chorego serca'' jest, podobnie jak wszystkie książki tego autora, pięknie wydana. Ma twardą, ładnie zaprojektowaną okładkę, wewnątrz bardzo wyraziste i wręcz apetyczne zdjęcia, czytelną czcionkę, odpowiedni układ treści. Na podkreślenie zasługuje piękny i dokładny przekaz informacji zawarty w tym poradniku.

Choć samo przeczytanie tej książki nie zastąpi wizyty u kardiologa, to z pewnością pomoże zatroszczyć się o własne zdrowie pod warunkiem, że otworzymy się na wiedzę przekazaną przez autora - doświadczonego przedstawiciela medycyny naturalnej.

Wydawnictwu AA dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pana Zbigniewa T. Nowaka pt. '' Zioła dla chorego serca''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Tagi: Kraków

Zobacz opinie o książce Zioła dla chorego serca

Kup książkę Zioła dla chorego serca

Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Nawet największy zapas antybiotyków i drogich, szeroko dziś reklamowanych syntetyków zgromadzony w domowej apteczce wcale nie zagwarantuje...

Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Jedyny na rynku kompleksowy poradnik dla ozdrowieńców! COVID-19 to nie to samo, co zwykle przeziębienie czy nawet grypa. Liczne powikłania doznane...

Córki tęczy
Hanna Cygler