Quantcast

Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2021-04-01
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788365758378
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski

Ocena: 6 (2 głosów)

Jedyny na rynku kompleksowy poradnik dla ozdrowieńców!

COVID-19 to nie to samo, co zwykle przeziębienie czy nawet grypa. Liczne powikłania doznane wskutek tej choroby nie ustępują tak łatwo i zdecydowanie pogarszają jakość życia. Stwarzają też duże ryzyko poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Dlatego nie zwlekajmy i czym prędzej zastosujmy kompleksową kurację, wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny naturalnej. Znakomitym przewodnikiem jak ją przeprowadzić jest właśnie ta książka. Jej autor – Zbigniew T. Nowak, znany ekspert telewizyjny oraz specjalista w dziedzinie ziołolecznictwa i apiterapii przekonuje, że wybrane zioła i produkty pszczele mogą naprawdę okazać się wprost bezcenne w przywracaniu zdrowia i sił po COVID-19.

Książka ta doradzi, jak poprzez ich umiejętne zastosowanie skutecznie pokonać zespół przewlekłego zmęczenia, tzw. „mgłę mózgową”, kłopoty z pamięcią i koncentracją, stany depresyjne i lękowe, bezsenność, utratę węchu i smaku, duszność wysiłkową, zaburzenia rytmu serca, problemy z płytkim oddechem, uciążliwy kaszel, ból stawów, mięśni i głowy oraz przewlekły stan zapalny w organizmie. Ozdrowieńcy znajdą w niej także cenne wskazówki, jak zapobiegać często nieodwracalnym zmianom w płucach, sercu i mózgu. Na każdą z wymienionych dolegliwości Czytelnik znajdzie w tym poradniku proste receptury na naturalne specyfiki domowe.

 

Tagi: Kraków

Kup książkę Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Polubiłam pozytywną osobowość Pana Zbigniewa Nowaka podczas jego występów jako eksperta w programie śniadaniowym w TVP 2 pt. '' Pytanie na śniadanie'' oraz to, z jaką ogromną pasją opowiada, w jaki o to sposób można leczyć się z zastosowaniem dla nas odpowiednich metod z użyciem naturalnej medycyny.

W książce pt. ''Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają'' poruszone zostały w niej następujące zagadnienia: lęki, stany depresyjne, wahania nastroju i bezsenność, ból stawów i głowy, kłopoty z koncentracją i pamięcią oraz tzw. '' mgła mózgowa'', utrata węchu i smaku, kłopoty z oddychaniem, duszność, płytki oddech.

Autor wyjaśnia na samym początku skąd wynikła potrzeba napisania książki oraz zespół przewlekłego zmęczenia i brak chęci do życia.

W przedstawionych rozdziałach omawia po kolei zastosowanie naturalnego leczenia w praktyce z udziałem ziół, kwiatów, miodów, przypraw, warzyw, owoców.

Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy autora z dziedziny ziołolecznictwa, który to bardzo chętnie z nią dzieli ze swoimi Czytelnikami, ale przy tym nie zapomina o właściwym do niego, a dzięki temu możemy liczyć na wskazane przez niego cenne porady, które stara się stale uzupełniać i stosować w praktyce testując je, dzieląc się następnie dokonywanym przez siebie odkryciami, których doświadcza, zawodowo.

Najbardziej w tej książce podoba się mi to, że na obecną chwilę zdobytą swoją wiedzę na temat ziół, przypraw, ulubionych warzyw mogę bardziej pogłębić, gdyż opisane zostało działanie tymianku, który lubię stosować, czy choćby nawet cebuli, dziką różę, z której lubię robić dobrą i aromatyczną herbatę, ale co jest najważniejsze, aby zastosować ją w przetworach.

Szczególną uwagę skupiłam na podane przez autora przepisy, ale również w tym mój ulubiony miód z przecierem z róży lub miód z sokiem z pokrzywy, lub inny sposób przygotowania miodu z sokiem z pokrzywy.

Elementem dodatkowym w tej książce jest dobrana do tytułu twarda oprawa, pięknie wykonane zdjęcia oraz czcionka, która ułatwi jej czytanie.

Wydawnictwu Aromat Słowa i Wydawnictwu AA dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pana Zbigniewa T. Nowaka pt. ''Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Link do opinii

Obecnie nie ma osoby, która nie słyszałaby o chorobie Covid-19, jest to podstępny wirus, który jest groźniejszy niż przeziębienie oraz sezonowa grypa, a to wszystko przez to, że niesie za sobą szereg powikłań, które mogą objawiać się u nas jeszcze przez bardzo długo.
Autor książki, który na swoim koncie ma już wiele publikacji dotyczących zdrowia postanowił zebrać wszystkie informacje, które pomogą osobą, które przebyły już tę chorobę, wzmocnić się i odzyskać utracone zdrowie, tak żeby, jak najszybciej wrócić do formy. Jak zawsze książka zachwyca już samą okładką, a to tylko przedsmak cudownego wnętrza, długi czas zachwycałam się tą przepiękną grafiką, która sprawia, że ma się ochotę sięgać po książkę jak najczęściej. W środku znajdziemy informacje o danej roślinie, jakie ma wartości zdrowotne, dlaczego warto zainteresować się akurat nią po przebyciu Covid-19, oraz jakie zachować środki ostrożności, ponieważ jak wiadomo nie każdy może wszystko stosować ze względu na różne choroby, które ma. Mamy również domową apteczkę, opis tego, w jakiej formie można zakupić gotowy preparat z danej rośliny w aptece, ale również opis tego, jak przygotować do spożycia tę roślinę w domu i jak często ją stosować. Wszystko wyjaśnione jest tak dobrze, że jeżeli będziemy się do tego wszystkiego stosować, to na pewno sobie tym pomożemy, a na pewno się zaszkodzimy.
Już od pierwszej publikacji, z jaką miałam styczność, wiem, że autor zna się na tym, co robi, rośliny nie są wyszukane, one są wśród nas, wystarczy dobrze rozejrzeć się na łące, tylko nigdy byśmy nie pomyśleli, że taki niepozorny listek może zrobić tyle dobrego. Dzięki temu, że wszystko jest tak dobrze wytłumaczone, można samemu zrobić maści, mikstury i syropy i daje to naprawdę ogromną satysfakcję, że potrafimy wyleczyć się sami bez wizyty w aptece.
Co prawda sama nie jestem ozdrowieńcem, ale książka mnie bardzo zainteresowała, tak naprawdę może ona być dla każdego, bo nie wiadomo kiedy sami będziemy tej wiedzy potrzebować, także polecam tę piękną publikację.

Link do opinii
Inne książki autora
Ziołowa apteczka dla przeziębionych
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Ziołowa apteczka dla przeziębionych

Seria: Z tradycji Ojca KlimuszkiZbigniew T. Nowak omawia naturalne sposoby na różne infekcje i dolegliwości (przeziębienie, grypa, katar, kaszel i problemy...

Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Nawet największy zapas antybiotyków i drogich, szeroko dziś reklamowanych syntetyków zgromadzony w domowej apteczce wcale nie zagwarantuje...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy