Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Polubiłam pozytywną osobowość Pana Zbigniewa Nowaka podczas jego występów jako eksperta w programie śniadaniowym w TVP 2 pt. '' Pytanie na śniadanie'' oraz to, z jaką ogromną pasją opowiada, w jaki o to sposób można leczyć się z zastosowaniem dla nas odpowiednich metod z użyciem naturalnej medycyny.

W książce pt. ''Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają'' poruszone zostały w niej następujące zagadnienia: lęki, stany depresyjne, wahania nastroju i bezsenność, ból stawów i głowy, kłopoty z koncentracją i pamięcią oraz tzw. '' mgła mózgowa'', utrata węchu i smaku, kłopoty z oddychaniem, duszność, płytki oddech.

Autor wyjaśnia na samym początku skąd wynikła potrzeba napisania książki oraz zespół przewlekłego zmęczenia i brak chęci do życia.

W przedstawionych rozdziałach omawia po kolei zastosowanie naturalnego leczenia w praktyce z udziałem ziół, kwiatów, miodów, przypraw, warzyw, owoców.

Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy autora z dziedziny ziołolecznictwa, który to bardzo chętnie z nią dzieli ze swoimi Czytelnikami, ale przy tym nie zapomina o właściwym do niego, a dzięki temu możemy liczyć na wskazane przez niego cenne porady, które stara się stale uzupełniać i stosować w praktyce testując je, dzieląc się następnie dokonywanym przez siebie odkryciami, których doświadcza, zawodowo.

Najbardziej w tej książce podoba się mi to, że na obecną chwilę zdobytą swoją wiedzę na temat ziół, przypraw, ulubionych warzyw mogę bardziej pogłębić, gdyż opisane zostało działanie tymianku, który lubię stosować, czy choćby nawet cebuli, dziką różę, z której lubię robić dobrą i aromatyczną herbatę, ale co jest najważniejsze, aby zastosować ją w przetworach.

Szczególną uwagę skupiłam na podane przez autora przepisy, ale również w tym mój ulubiony miód z przecierem z róży lub miód z sokiem z pokrzywy, lub inny sposób przygotowania miodu z sokiem z pokrzywy.

Elementem dodatkowym w tej książce jest dobrana do tytułu twarda oprawa, pięknie wykonane zdjęcia oraz czcionka, która ułatwi jej czytanie.

Wydawnictwu Aromat Słowa i Wydawnictwu AA dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pana Zbigniewa T. Nowaka pt. ''Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2021-04-01
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Dodał/a opinię: Emilly26

Tagi: Kraków

Zobacz opinie o książce Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Kup książkę Jak odzyskać zdrowie po COVID-19? Natura i nauka podpowiadają

Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Naturalne kuracje w przeziębieniu i grypie

Nawet największy zapas antybiotyków i drogich, szeroko dziś reklamowanych syntetyków zgromadzony w domowej apteczce wcale nie zagwarantuje...

Żurawina samo zdrowie
Zbigniew T. Nowak0
Okładka ksiązki - Żurawina samo zdrowie

Współczesna medycyna okrzyknęła dziś żurawinę owocem na miarę XXI wieku. Zawiera ona bowiem wręcz unikalne związki lecznicze, które potrafią człowiekowi...