Ziołowa apteczka na dziecięce choroby

Niezbędnik zdrowia dla każdej młodej mamy. Ziołowa apteczka zdrowia.

Bezpieczne i wypróbowane naturalne sposoby na zdrowie i odporność Twojego maluszka.

Zdrowie w pigułce – bez pigułek

Kuracje leczące najczęstsze dolegliwości – ziołowe i naturalne sposoby na grypę, gorączkę, katar, kaszel, anginę, zapalenia gardła, ucha i różne dolegliwości dróg oddechowych.

Skuteczne kuracje likwidujące przeziębienia poprzez pocenie, rozgrzewanie ciała kąpielami, masażami.

Herbaty i napoje rozgrzewające

Kojące okłady i nacierania na przeziębienia

Jak radzić sobie z gorączką?

Miodowe kuracje wzmacniające i chroniące przed chorobami

Sławne kuracje i diety wzmacniające naturalną odporność organizmów dzieci

Zdrowie od kuchni

10 przykazań zdrowego odżywiania dzieci

Naturalna dieta najlepszą ochroną przed chorobami

Ekologiczne karmienie piersią

Przepisy na obiadki i słodkości dla maluszków

Jeśli jesteś tym, co jesz – odstaw śmieciowe jedzenie

Informacje dodatkowe o Ziołowa apteczka na dziecięce choroby:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-08-17
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-8079-399-6

Kup książkę Ziołowa apteczka na dziecięce choroby

Ziołowa apteczka na dziecięce choroby - opinie o książce

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2018-09-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

Mamy małych dzieci bardzo często muszą zmagać się z chorobami wieku dziecięcego takimi jak: przeziębienie, ból brzucha, głowy, gardła czy zębów, a także otarciami, skaleczeniami, stłuczeniami czy też dolegliwościami żołądkowymi.

Magdalena Przybylak-Zdanowicz i Zbigniew Przybylak wyszli naprzeciw potrzebom matek i napisali niezbędnik zdrowia - ,,Ziołowa apteczka na dziecięce choroby", w którym zebrali porady i kuracje naturalne, zielarskie i dietetyczne służące leczeniu wielu chorób u dzieci. Publikacja zawiera kuracje, diety, mikstury, syropy, zioła wzmacniające naturalną odporność organizmu dziecka, a także praktyczne i skuteczne sposoby obrony przed najczęstszymi dolegliwościami dzieci, kuracje przy nadmiernej wadze, niepokojach, nadpobudliwości i bezsenności, sposoby na zdrową skórę, uczulenia, ukąszenia owadów, pleśniawki i wiele innych. W książce można także znaleźć porady związane z unikaniem szkodliwych substancji w kosmetykach dla dzieci, ekologiczną wyprawką, zdrowym odżywianiem, a na końcu przepisy na zdrowe słodkości dla dzieci.

Przepisów i porad w tej książce jest mnóstwo i bez problemu każda mama znajdzie coś dla swojego dziecka. Spodobał mi się przepis np. na napar z pokrzywy z miodem dla wzmocnienia i oczyszczenia organizmu z toksyn; syrop miodowy z lnem do stosowania przy silnym kaszlu i zapaleniu płuc; herbatka rozweselająca i poprawiająca samopoczucie z równo zmieszanych proporcji pokruszonych owoców dzikiej róży, liści mięty i melisy oraz kwiatów lipy. Wszystkie przepisy na kuracje są bardzo proste do wykonania i w każdej chwili można je przygotować, bo większość potrzebnych składników jest w domowych zapasach.

,,Ziołowa apteczka na dziecięce choroby" jest bardzo starannie i przejrzyście wydana. Na początku książki znajduje się słowniczek ułatwiający odnalezienie potrzebnych informacji. Całość jest czytelna, kolorowa, opatrzona zdjęciami. Bardzo przydatna publikacja. Polecam:)

Avatar użytkownika - teczasmakow
teczasmakow
Przeczytane:2018-10-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

Zioła i rośliny otaczają nas na każdym kroku, jedne z nich bardziej przyciągają naszą uwagę, inne mniej, jednak wiele z nich ma silne właściwości prozdrowotne oddziałujące na nasz organizm. Czy wiemy jak korzystać z ich dobrodziejstw, jak wykorzystać ich dary dla dobra dziecka i jak dzięki nim unikać wszechobecnej chemii żywnościowej i farmaceutycznej? Zapoznajmy się z poradami autorów książki „Ziołowa apteczka na dziecięce choroby”, którzy swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem w tym zakresie dzielą się na łamach pięknie wydanej, kolorowej i kipiącej wiedzą publikacji.

Wstęp rozpoczynający naszą podróż w świat ziołowej apteczki nakreśla główne tory, którymi podążymy czytając lekturę: poznamy porady i kuracje naturalne, dietetyczne i zielarskie mające na celu leczenie i profilaktykę najczęstszych chorób i dolegliwości wieku dziecięcego. Zapoznamy się także z praktycznymi informacjami na temat ekologicznej wyprawki dla maluszka, poznamy apetyczne przepisy i dowiemy się w jaki sposób dobierać kosmetyki do pielęgnacji dzieci. Porady zawarte w książce znajdą zastosowanie zarówno dla małych, jak i dużych odbiorców, ponieważ przepisy ziołowe posiadają dawkowanie dla odpowiednich grup wiekowych.

Młodzi rodzice często szukają porad dotyczących leczenia i karmienia swoich pociech posługując się niepewnymi źródłami informacji, przez co popełniają błędy żywieniowe, kierują się reklamami i obecnie panującą modą, zamiast korzystać z mądrości natury, przodków i wielu sławnych zielarzy. Autorzy książki zachęcają do wprowadzenia ziół jako pierwszej linii obrony i profilaktyki zdrowotnej, pokazują ciekawe, proste i skuteczne przepisy na ich zastosowanie w formie herbat, maści, kompresów czy też proszków i syropów.

Jeśli nie słyszeliśmy jeszcze o sugar blues, nie zwracamy uwagi na skład kosmetyków do pielęgnacji niemowląt, a w sklepie chętnie sięgamy po gotowe produkty w słoiczkach – ta książka jest dla nas pozycją obowiązkową. Dowiemy się z niej także jakie są źródła nerwowości dzieci, co robić w przypadku różnego rodzaju bólu, podrażnień i stłuczeń.

Szczególnej wartości dodają książce piękne, tematyczne fotografie, podkreślenia informacji szczególnie ważnych oraz tytuły poszczególnych akapitów, dzięki czemu można szybko znaleźć informacje, które nas interesują.

Polecam zarówno rodzicom, jak i wszystkim, którzy pragną czerpać z mądrości przyrody i wolny czas spędzać w gronie najbliższych osób zamiast w kolejce do lekarza.