Zjezdne zbocze. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 10

Czy widać już kres pasma nieszczęść prześladujących Wioletkę, Klausa i Słoneczko? Niekoniecznie. I zapewne nie zdziwi Was fakt, że może być jeszcze gorzej.

Co prawda podczas Karnawału Kaligariego młodzi Baudelaire'owie nie skończyli rozszarpani przez krwiożercze lwy, jednak los nie był dla nich łaskawy zbyt długo. Klaus i Wioletka znaleźli się w Górach Grozy, w barakowozie pędzącym bez opamiętania ku przepaści, Słoneczko zaś - w łapach Hrabiego Olafa i jego bandy łotrów. Teraz starsi Baudelaire'owie muszą podjąć trud odnalezienia siostrzyczki. Spośród okropieństw, na które natkną się podczas wyprawy poszukiwawczej, wymienię tylko rój komarów śnieżnych, zorganizowaną grupę młodzieżową, tobogan i naczynie żaroodporne z pokrywą.

Książki Lemony Snicketa mają w sobie to coś, co chwyta za serce i sprawia, że ,,Seria niefortunnych zdarzeń" zyskała miliony wielbicieli na całym świecie, a także została zekranizowana.

Informacje dodatkowe o Zjezdne zbocze. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 10:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2024-03-13, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIEFORTUNNA SERIA ZDARZEŃ

Tom dziesiąty. No i znów zwyżka formy - większa objętość, lepsza historia, ciekawsze wydarzenia. Dobrze jest, od razu w samym środku akcji, bardziej nawet niż dotychczas no i widać, że na dziesiątą część twórca chciał przygotować konkret. Więc konkretnie jest przez cały czas, aż do zakończenia, które pozostaje otwarte, ale nie urwane, jak w poprzedniej części. Więc po prostu bardzo dobrze jest i tyle w temacie.

Po akcji poprzedniego tomu o treści za wiele nie ma co mówić. Ogólnie dzieciakom udaje się wydostać z zabójczej dla niech sytuacji, ale to dopiero początek. Muszą bowiem ruszyć śladem Olafa i dotrzeć do wiadomej siedziby. A przede wszystkim odkryć o co w tym wszystkim chodzi i co może z tego wyniknąć!

Avatar użytkownika - Tsular
Tsular
Przeczytane:2019-11-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Zjezdne zbocze jest książką przepełnioną akcją, zaczynając od brawurowej walki o przeżycie w staczającym się barakowozie, poprzez natrafienie wśród grupy skautów na dawnego nieprzyjaciela i na niespodziewanego sojusznika, kończąc na mozolnym i wieloetapowym planie odbicia Słoneczka. Zwroty akcji oraz kolejne wyjaśnia pytań które niosą za sobą kolejne niewiadome tak można streścić cały ten tom, było też kilka rzeczy do których można było by się przyczepić ale nie psuje to całości opowiadania.

Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2020-03-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Irja
Irja
Przeczytane:2018-11-26, Przeczytałam,
Seria Niefortunnych Zdarzeń: Koniec Końców
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria Niefortunnych Zdarzeń: Koniec Końców

Seria Niefortunnych Zdarzeń zmierza do nieubłagalnego i mrożącego krew w żyłach końca. Trzynasta i zarazem ostatnia część cyklu, nosi tytuł "Koniec Końców"...

Kto to może być o tej porze?
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Kto to może być o tej porze?

Zanim zaryzykujesz lekturę tej książki, odpowiedz sobie na następujące pytania: Czy jesteś ciekaw, co się dzieje w nadmorskim miasteczku, które już nie...