Zła Dziewczyna

Agnieszka budzi się w kostnicy. Nastolatka nie pamięta poprzedniego wieczoru oraz momentu w którym trafiła na stół prosektoryjny. Po powrocie do domu, dziewczyna odkrywa, że została zastąpiona swoją dublerką, która przejęła całe jej życie, a rodzice, miejscowi milionerzy, zdają się nie zauważać problemu.

Informacje dodatkowe o Zła Dziewczyna:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-12-22

Kup książkę Zła Dziewczyna

Zła Dziewczyna - opinie o książce

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2022-05-15, Ocena: 4, Przeczytałam,

Samochód ci się znudzi możesz sprzedać czy oddać. Mąż nie spełnia twoich oczekiwań czy cię najnormalniej w świecie irytuje to zawsze możesz z nim się rozwieść albo i spakować z reklamacją do jego mamusi. A co zrobić jak twoje nastoletnie dziecko, córka jest rozbrykana, rozwydrzona, pyskata i w ogóle nie spełnia twoich oczekiwań. Zdaje się, nastolatki do okna życia nie oddasz. Danuta Psuty w debiucie literackim „Zła dziewczyna” ma propozycję. Agnieszka budzi się w kostnicy wśród innych, ale naprawdę nieżywych, nieboszczyków. Debiut udany moim zdaniem, skromnym zaznaczę. Historia mogłaby być obszerniejsza, bardziej rozbudowana, bogatsza. Gdzieś mignęło mi, że pozycja skierowana jest do młodzieży a, że młodzież w dzisiejszych czasach pisze oszczędnie i na temat to może i coś w tym jest. Ta opowieść niech będzie dla nich przestrogą.

" Zła dziewczyna" jest to debiutancka pozycja Danuty Psuty. Jest to młodzieżowy kryminał. Opisuje ona historię dziewczyny, która budzi się w kostnicy. Nastolatka nic nie pamięta. Ucieka z tego strasznego miejsca do domu. A tam znajduje siebie czyli swoją sobowtorke. Druga Agnieszka przejęła jej życie. Jak to możliwe że rodzice niczego się nie domyślają. Rzecz jasna że są bardzo zajęci praca, przecież są lokalnymi milionerami oraz dużo pracują. Ale swoje dziecko muszą przecież rozpoznać. O co w tym wszystkim chodzi.

W historii poruszany jest wątek miłości a raczej jego braku. Braku miłości z strony chłopaka a tym bardziej brak miłości rodzicielskiej. Jak można nie kochać swojego dziecka. Jak można próbować ją zamienić. Są tu poruszane trudne tematy współczesnego nastolatka.

Agnieszka jest główną bohaterką. Na pozór szczęśliwą dziewczyną, której rodzice są milionerami i teoretycznie ma wszystko. Ma chłopaka, obojga rodziców, dom i pieniądze. Ale Agnieszka jest buntowniczką co nie wszystkim się to podoba. Ale nic nie tłumaczy aby tę dziewczynę zamknąć w kostnicy wśród nieżywych ludzi.

Audiobooka słuchało się bardzo dobrze i lekko. Narracja była większości pierwszoosobowej dzięki temu można było lepiej się wczuć w postać. Przebieg wydarzeń jest dość płynna chociaż niekiedy trzeba dłużej chwili zanim zorientujemy w której przestrzeni czasowej się znajdujemy.

Daje tej pozycji 7/10. Jest to że względu na debiutancką pozycję autorki, która trochę pokazuje swojego życia w pozycji. Sama autorka ma siostrę bliźniaczkę a historii pojawia się sobowtóra. uważam że jest to dobry wstęp do czegoś większego i mocniejszego. Uważam że historię Agnieszki można by mocniej i szerzej rozbudować. Książka polecam dla nastolatek lubiących kryminały i lekkie powieści. Nie polecam tego na pewno osobą które wymagają bardzo dużo od książek i poszukują dużo zagadek, ponieważ historia była dość przewidywalna.!

Ludzie bez dusz
Danuta Psuty0
Okładka ksiązki - Ludzie bez dusz

Tajemnicza choroba trawi świat Wybrańców. Czy religia wystarczy, by wygrać walkę z chaosem? Kiedy kapłanka Elena trafia do domu jednej z wyznawczyń Wybranki...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;