Z這ciejowo

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2018-09-27
ISBN: 978-83-8118-018-4

Ocena: 5.5 (2 g這s闚)

W Z這ciejowie koty mówi „dzie dobry”. W Z這ciejowie skrzat pomaga w remoncie. W Z這ciejowie porz康ku pilnuje nieul瘯造 stra積ik miejski. W Z這ciejowie noc o篡waj zabawki. W Z這ciejowie spotyka si mi這嗆, na któr czeka這 si pó wieku. W Z這ciejowie spe軟iaj si marzenia.

Kup ksi捫k Z這ciejowo

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Z這ciejowo

Avatar u篡tkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2019-06-11, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 12 ksi捫ek 2019,

„Z這ciejowo” Katarzyny Ryrych to ksi捫ka dla dzieci, a tak瞠 dla tych, którzy ju doro郵i, ale nadal maj fantazj i ciekawo嗆 鈍iata. My郵 nawet, ze bardziej w豉郾ie dla tych drugich, bo dzieciom wiele niuansów b璠zie trudno zrozumie i mog si znudzi. Jest tutaj zarówno temat stereotypów i etykietek, jakie przyklejamy innym, jest wojna, traktowanie zwierz徠, dzieci z domu z dziecka i wiara w to, 瞠 na 鈍iecie jest wiele dobra.

To pi瘯na ba填 o miasteczku, w którym czas si zatrzyma, w którym ludzie s wra磧iwi i dobrzy, zawsze gotowi nie嗆 pomoc innym, i w którym dziewi耩dziesi徠 jeden lat nie oznacza zgrzybia貫j staro軼i. W Z這ciejowie spotkamy wiele intryguj帷ych postaci: Babci Weterank, która pewnego dnia odmówi bycia „篡w histori” i b璠zie znowu po prostu Babci Tekl, Bajann, która robi zaczarowane zabawki, artystk Pacynk, zakochanego w niej komendanta stra篡 miejskiej oraz koty – bo tak naprawd to one rz康z w tym mie軼ie.

Ksi捫ka bardzo mi si podoba豉 – cho jak wspomnia豉m wy瞠j, s康z, 瞠 dzieci mog jej nie zrozumie. Moim zdaniem to ba填 dla doros造ch, bardzo pi瘯na, ciep豉, zabawna i wzruszaj帷a. Podoba mi si sposób, w jaki autorka snuje swoj opowie嗆 – nieco senny, momentami poetycki. Podobaj mi si pseudonimy i imiona – kotka Miaulina to  po prostu majstersztyk!, ale Bajanna, Kociama, Ogierzy鈍iat czy Z豉wie te maj du穎 uroku. Podoba mi si równie 鈍iat przedstawiony w tej powie軼i – bo tak naprawd mamy tutaj szereg postaci wci郾i皻ych w etykietki – które tym etykietkom zupe軟ie si wymykaj. Bo Babcia Weteranka ma w sobie du穎 zapa逝 i ch璚i 篡cia i wcale nie chce rozpami皻ywa i wspomina wojny, bo samotne starsze kobiety nie s nieszcz窷liwe i nie p豉cz, 瞠 nikt ich nie chcia – maj swoje pasje, przyja幡ie, sprawy. Bo Dziadek Ramol potrafi jeszcze 鈍ietnie tropi przest瘼ców, a nawet biega po parku.

Znajdziecie w tej ksi捫ce pi瘯ny opis wakacji – taki, 瞠 a mi si zamarzy這 lato u dziadka na wsi, cho dziadka ju dawno nie mam, a i wie ju nie ta sama… I pi瘯n jesie, tak z szeleszcz帷ymi pod stopami li嗆mi, z babim latem i kasztanami. No i zim, z iskrz帷ym mrozem, ze 郾iegiem i przecudownym Bo篡m Narodzeniem, kiedy wszystkie sny i marzenia mog si spe軟i. Je郵i chcecie troch pomarzy, u鄉iechn望 si i wzruszy – to polecam t ksi捫k.

Na pochwa喚 zas逝guj te obrazki – kolorowe, 郵iczne, cho nie bardzo doskona貫 – takie troch, jakby je rysowa這 dziecko. Ale bardzo zdolne dziecko.

Komu „Z這ciejowo” mo瞠 si spodoba? Osobom, które nie zatraci造 dzieci璚ej ciekawo軼i i wra磧iwo軼i. Je郵i lubicie ba郾ie i ciep貫 opowie軼i z pogranicza magii i czarów – to przeczytajcie.

Podsumowuj帷: „Z這ciejowo” to urocza ba填, która przekonuje, 瞠 鈍iat jest pe貫n ciep豉, mi這軼i i pi瘯na.

Inne ksi捫ki autora
List od...
Katarzyna Ryrych; 0
Ok豉dka ksi您ki - List od...

Czasem to, co ukryte, jest najbardziej warto軼iowe. 安i皻a to najlepszy czas, by to odkry! Niezwyk豉 opowie嗆 o tym, 瞠 nie wszystkie 篡czenia powinny...

Bombka babci Zilbersztajn
Katarzyna Ryrych; 0
Ok豉dka ksi您ki - Bombka babci Zilbersztajn

...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Pasa瞠r na gap