Żmija

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: b.d
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7578-021-5
Liczba stron: 250

Ocena: 3.29 (7 głosów)

NAJWAŻNIEJSZA PREMIERA ROKU - NOWY SAPKOWSKI! ŻMIJA, najbardziej oczekiwana książka roku 2009, ukaże się 19 października. Andrzej Sapkowski, jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych (ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na prawie wszystkie języki świata, liczne adaptacje komiksowe, filmowe i radiowe, gra komputerowa i wiele prestiżowych nagród) lubi czytelnika zaskakiwać. I tak też czyni tym razem. W swojej najnowszej powieści nie nawiązuje do żadnego z popularnych nurtów fantastyki, nie wraca też do wykreowanego przez siebie wiedźmińskiego never-never landu ani do klimatów bliskiego fantasy Średniowiecza. SAPKOWSKI jak zwykle uwodzi nas wspaniałym językiem, mistrzowsko tworzonym nastrojem, dbałością o szczegóły i wartką, wciągającą akcją. Linie fabuły misternie splatają się i rozplatają, prowadząc do konsekwentnego, a jednak zaskakującego zakończenia. AFGANISTAN - tutaj od wieków ścierały się krwawo armie kolejnych władców dążących do władzy nad światem. Tu walczyli i ginęli najeźdźcy z Macedonii, Wielkiej Brytanii i Rosji. A umierających obserwowały z ukrycia zimne oczy z czarną, pionową źrenicą. Oczy złotej żmii, która jest i której nie ma. ŻMIJA to nowy świat, to zupełnie nowa formuła literacka, zadziwiające połączenie fantasy i realistycznej powieści wojennej... ŻMIJA jest piękna i złowroga... AFGANISTAN, SIÓDMY ROK PANOWANIA Aleksandra Wielkiego. W zapomnianej przez bogów krainie giną najdzielniejsi synowie Macedonii. ALEKSANDROS HO TRITOS HO MAKEDON 27 LIPCA 1880. W trakcie drugiej wojny angielsko-afgańskiej, 66. pułk piechoty traci w bitwie pod Mainwandem 64 procent swego stanu. GOD SAVE THE QUEEN! 15 LUTEGO 1989. Kres sowieckiej interwencji w Afganistanie. Zginęło ponad 13 tysięcy żołnierzy ZSRR. DA ZDRAWSTWUJET SOWIETSKIJ SOJUZ! ROK 2009. Znowu tu są. Nie szurawi i nie Amerykanie. To jacyś inni, zesłani przez szajtana niewierni Oby wygubił ich Allah.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Żmija

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Żmija

Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Niebezpieczny Afganistan "Żmija" to splot fantastyki i powieści wojennej. Główny bohater, Paweł Lewart, ma zdolności paranormalne, które na co dzień tłumione, w czasie wojny nie raz i nie dwa ratują życie jemu i jego towarzyszom. Dzięki kontaktowi ze 'złotą żmiją' jego zdolności pogłębiają się i zaczyna widzieć sceny dziejące się w Afganistanie przed wieloma wiekami. Książka zaskoczyła mnie formułą. Sama historia była ciekawa, a główny bohater fascynujący. Jednak nagromadzenie żargonu wojskowego i słów obcego pochodzenia utrudniały nieco odbiór i nie czyniły lektury łatwą w przyswojeniu. Niemniej jednak budzi podziw dla Sapkowskiego za tak detaliczne zgłębienie tematu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Bajabongo
Bajabongo
Przeczytane:2010-08-14, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Szczerze mówiąc, po Panu Sapkowskim spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Książka ciekawa, ale to stanowczo nie jest to, czego oczekiwałabym od ulubionego pisarza.
Link do opinii
Avatar użytkownika - GosiaK
GosiaK
Przeczytane:2014-02-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 2014,
Avatar użytkownika - Ag
Ag
Przeczytane:2011-01-02, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2010-10-31, Przeczytałam, 2010,
Avatar użytkownika - iwan
iwan
Przeczytane:2009-12-19, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Boży bojownicy
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Boży bojownicy

Rok nastał Pański 1427. Pamiętacie, co przyniósł? Wiosną wonczas ogłosił papież Marcin V bullę Salvatoris omnium, w której konieczność kolejnej krucjaty...

Lux perpetua
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Lux perpetua

Reynevan, główny bohater tomów NARRENTURM i BOŻY BOJOWNICY, nadal ma kłopoty, ciągle ktoś dybie na jego życie bądź przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy