Żmija

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: b.d
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7578-021-5
Liczba stron: 250

Ocena: 3.29 (7 głosów)

NAJWAŻNIEJSZA PREMIERA ROKU - NOWY SAPKOWSKI! ŻMIJA, najbardziej oczekiwana książka roku 2009, ukaże się 19 października. Andrzej Sapkowski, jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych (ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na prawie wszystkie języki świata, liczne adaptacje komiksowe, filmowe i radiowe, gra komputerowa i wiele prestiżowych nagród) lubi czytelnika zaskakiwać. I tak też czyni tym razem. W swojej najnowszej powieści nie nawiązuje do żadnego z popularnych nurtów fantastyki, nie wraca też do wykreowanego przez siebie wiedźmińskiego never-never landu ani do klimatów bliskiego fantasy Średniowiecza. SAPKOWSKI jak zwykle uwodzi nas wspaniałym językiem, mistrzowsko tworzonym nastrojem, dbałością o szczegóły i wartką, wciągającą akcją. Linie fabuły misternie splatają się i rozplatają, prowadząc do konsekwentnego, a jednak zaskakującego zakończenia. AFGANISTAN - tutaj od wieków ścierały się krwawo armie kolejnych władców dążących do władzy nad światem. Tu walczyli i ginęli najeźdźcy z Macedonii, Wielkiej Brytanii i Rosji. A umierających obserwowały z ukrycia zimne oczy z czarną, pionową źrenicą. Oczy złotej żmii, która jest i której nie ma. ŻMIJA to nowy świat, to zupełnie nowa formuła literacka, zadziwiające połączenie fantasy i realistycznej powieści wojennej... ŻMIJA jest piękna i złowroga... AFGANISTAN, SIÓDMY ROK PANOWANIA Aleksandra Wielkiego. W zapomnianej przez bogów krainie giną najdzielniejsi synowie Macedonii. ALEKSANDROS HO TRITOS HO MAKEDON 27 LIPCA 1880. W trakcie drugiej wojny angielsko-afgańskiej, 66. pułk piechoty traci w bitwie pod Mainwandem 64 procent swego stanu. GOD SAVE THE QUEEN! 15 LUTEGO 1989. Kres sowieckiej interwencji w Afganistanie. Zginęło ponad 13 tysięcy żołnierzy ZSRR. DA ZDRAWSTWUJET SOWIETSKIJ SOJUZ! ROK 2009. Znowu tu są. Nie szurawi i nie Amerykanie. To jacyś inni, zesłani przez szajtana niewierni Oby wygubił ich Allah.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Żmija

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Żmija

Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Niebezpieczny Afganistan "Żmija" to splot fantastyki i powieści wojennej. Główny bohater, Paweł Lewart, ma zdolności paranormalne, które na co dzień tłumione, w czasie wojny nie raz i nie dwa ratują życie jemu i jego towarzyszom. Dzięki kontaktowi ze 'złotą żmiją' jego zdolności pogłębiają się i zaczyna widzieć sceny dziejące się w Afganistanie przed wieloma wiekami. Książka zaskoczyła mnie formułą. Sama historia była ciekawa, a główny bohater fascynujący. Jednak nagromadzenie żargonu wojskowego i słów obcego pochodzenia utrudniały nieco odbiór i nie czyniły lektury łatwą w przyswojeniu. Niemniej jednak budzi podziw dla Sapkowskiego za tak detaliczne zgłębienie tematu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Bajabongo
Bajabongo
Przeczytane:2010-08-14, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Szczerze mówiąc, po Panu Sapkowskim spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Książka ciekawa, ale to stanowczo nie jest to, czego oczekiwałabym od ulubionego pisarza.
Link do opinii
Avatar użytkownika - GosiaK
GosiaK
Przeczytane:2014-02-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 2014,
Avatar użytkownika - Ag
Ag
Przeczytane:2011-01-02, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2010-10-31, Przeczytałam, 2010,
Avatar użytkownika - iwan
iwan
Przeczytane:2009-12-19, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

Trzynaście kotów
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Trzynaście kotów

Fascynujący zbiór opowieści o najbardziej tajemniczym stworzeniu na świecie. Horror i groteska, fantasy i science fiction, czołowi polscy autorzy, m.in...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy