Okładka książki - Znajdź kropki

Znajdź kropki

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2016-09-15
Dodał/a książkę: czytam

Popchnij, pociągnij, podnieś i przekręć, aby znaleźć kropki ukryte w tej pomysłowej książce. Znakomita zabawa dla małych i dużych!

Kup książkę Znajdź kropki

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2016-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku, Książki dla dzieci,
Publikacje kierowane do najmłodszych – ale coraz częściej także do dorosłych już czytelników – zachwycają nie tylko starannością przygotowania, niebanalną szatą graficzną, ale przede wszystkim przejrzystością i pomysłowością. Coraz częściej znaleźć można też na rynku wydawniczym tytuły, które wpisują się w nurt mniej znaczy więcej – książki, które w swoim minimalizmie aż kipią od „przemycanej” pod pozorami prostoty treści. Świetnym tego przykładem może być publikacja Andy Mansfielda Znajdź kropki. Znajdź kropki to zdecydowanie więcej niż tradycyjna książka. Obok ograniczonego do minimum tekstu, zdań rozpoczynających się słowem „znajdź”, z każdą kolejną stroną czytelnik dostrzeże w publikacji coraz bardziej pomysłowe papierowe budowle, labirynty i instalacje. I właśnie przy tych niesamowitych papierowych – często trójwymiarowych – projektach czytelnik ma do wykonania tylko jedno zadanie: musi znaleźć podaną w zadaniu liczbę kropek w danym kolorze. Chociaż zadanie wydaje się banalnie proste, możliwości i sposobów dojścia do celu jest bardzo dużo. Autor w poszukiwaniu rozwiązania proponuje bowiem nie tylko obracanie czy przekręcanie książki, ale też ponoszenie ruchomych elementów, zginanie ich, delikatne popychanie czy zaglądanie pod nie.Książka Andy’ego Mansfielda wykonana jest z wielką dbałością o szczegóły. Papierowe ...

Opinie o książce - Znajdź kropki

Dzisiaj przybywam do Was z recenzją książeczki dla dzieci od Wydawnictwa Mamania. Znajdź kropki autorstwa Andy'ego Mansfielda, to publikacja dedykowana dla maluchów powyżej szóstego roku życia. Niemniej mój synek ma 5 lat i doskonale odnajduje się w temacie, jedynie mama czyta mu polecenia, co ma w danej chwili zrobić.

Książeczka jest przestrzenna, czy jak kto woli trójwymiarowa. Dziecko ma do wykonania 10 zadań typu: pociągnij, popchnij, podnieś, obróć, przekręć, zagnij, popatrz i zajrzyj. Co ciekawe z każdym kolejnym zadaniem, należy znaleźć o jedną kropkę więcej, niż na poprzedniej stronie. Maluch uczy się nie tylko liczyć do 10, ale też koncentracji, myślenia, kolorów, które nawiasem mówiąc, są tutaj bardzo intensywne, przy czym jednocześnie się bawi.

Dla niektórych minusem może stanowić monotematyczność książki, bowiem oprócz szukania kolorowych kropeczek, nic się tutaj nie dzieje. Kolejny minus to cena, ponieważ na okładce widnieje 49,90 zł. Szukałam w sieci i znalazłam kilka stron, na których można ją kupić, nieco taniej. Czego się nie robi dla naszych pociech?

Mój synek oszalał na punkcie tej książeczki. Nie można jej odmówić pomysłowości, bo jest oryginalna, wcześniej nie spotkałam podobnej. Publikacja zasługuje na uznanie, dlatego że jest starannie wydana, a jej kartonowe strony z pewnością uchronią ją przed zwinnymi paluszkami naszych pociech, brudem, jedzeniem, czy upadkiem. Polecam.

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński