Znaki szczególne

Podczas remontu boiska szkolnego w Ripley zostają odnalezione zwłoki nastolatki. Pierwsze oględziny wskazują, że brutalnego morderstwa dokonano ponad dekadę temu. Zbrodnia wstrząsa ekskluzywnym miasteczkiem, które walczy o status najlepszego miejsca do życia w Wielkiej Brytanii. Niestety, stawiane przez policjantów tezy rodzą więcej pytań niż odpowiedzi, a nieobecność szefa zespołu tylko pogarsza sprawę. Tymczasem zawieszony w obowiązkach inspektor Redfern boryka się z własnymi problemami. Przyszłość przebywającej w śpiączce Marty jest niepewna, a wciąż zagrażający policjantowi Palacz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jednak poproszony przez sierżantkę Summer Winter o pomoc Redfern nie odmawia i rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie zamordowanej dziewczyny. Ślady prowadzą do siedziby legendarnego McLarena, a stamtąd na nielegalnie zasiedlone tereny w Ripley.

Czy morderca ukrył się wśród tajemniczych domków, a może jest bliżej, niż wszyscy myślą?

Informacje dodatkowe o Znaki szczególne:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2023-05-17

Kup książkę Znaki szczególne

Znaki szczególne - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2023-11-26,

Boisko szkolne w Ripley. To tu w czasie remontu robotnicy znajdują zwłoki nastolatki sprzed dekady, które budzą zainteresowanie śledczych. Zawieszony David Redfern pomaga policjantce Summer. Inspektor zagłębia się w morderstwo i rozwiązuje własne problemy.

Jak zwykle w tej wybuchowej serii, najciemniejsze odkrycia dotyczą powracających postaci. Jednak wątki narracyjne stałych bywalców nadal fascynują, ponieważ Anna Rozenberg nie boi się stawiać ich w sytuacjach nieodwracalnie zmieniających życie.

Porywający thriller kryminalny, ale zadowoli także najbardziej wybrednych fanów policyjnych procedur. Autorka przez cały czas utrzymuje zainteresowanie czytelnika, przedstawiając fascynujący zestaw postaci i podejrzanych. Polecam!

„W otchłani bezsilności dryfowały miliony bolesnych pytań bez odpowiedzi, ale też dwa rodzaje wysp – skaliste, porośnięte wiarą i te poczerniałe od łez archipelagi zwątpienia”.

Lubicie serie?

„Maski pośmiertne”
„Punkty zapalne”
„Wszyscy umarli”
Czyli niezwykle klimatyczna seria kryminalnej z inspektorem Davidem Redfernem. Co najmniej tajemniczą i intrygującą postacią wgryzającą się w pamięć.
Czarnoskóry Anglik z polsko-szkocko-jamajskimi korzeniami stanowczo wymyka się ze schematu brytyjskiego bohatera. Nieidealny facet z przeszłością i po przejściach, głody prawdy stróż prawa, który mimo trójki z przodu nie utracił „super mocy”, a przy tym stał się świadomy swoich słabości, przez co tym bardziej wzbudza sympatię i nadaje tej serii charakteru i barwy.
Jak ja czekałam na ciąg dalszy jego przygód.. No i wrócił.

Tym razem sprawa, która pochłonie go tak bardzo, że przez chwilę zapomni o własnych problemach, dotyczy tajemniczego morderstwa nastolatki dokonanego ponad dekadę temu. Jej zwłoki zostały właśnie odnalezione podczas remontu boiska szkolnego w Ripley, ekskluzywnym miasteczku, którego mieszkańcom niezwykle zależy na statusie najlepszego miejsca do życia w Wielkiej Brytanii.
Tymczasem inspektor Redfern, jakby to ująć.. celebruje przymusowy urlop. Nie dość, że został zawieszony w obowiązkach, to jego prywatne problemy ciągnące się za nim od dawna, a ostatnio przybierające na sile, popychają go w marazm, który z każdym dniem przejmuje nad nim kontrolę. David mimo, że czuje się więźniem, nie wymiaru sprawiedliwości, a własnej niemocy, wie jednak, że musi natychmiast wziąć się w garść i odzyskać kontrolę nad sytuacją.
Poproszony przez koleżankę, sierżantkę Summer Winter o pomoc Redfern nie odmawia i rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie zamordowanej dziewczyny. W wyniku jego ustaleń luźna przestrzeń pomiędzy faktami powoli zaczyna się wypełniać odsłaniając poruszającą prawdę..

„Znaki szczególne” to czwarta część znakomitej serii z inspektorem Davidem Redfernem. Niezawodnie jest więc wielowarstwowa i nieszablonowa zagadka kryminalna. Tło historyczne, magia małego miasta, wielkie zbrodnie, małe grzeszki, kuluarowe poczucie humoru, mnożące się niewiadome i stopniowo zaspokajany głód prawdy – wszystkie te elementy czynią z niej lotną kontynuację nieprzeciętnej czytelniczej przygody, w której z całą pewnością warto wziąć udział. A to nie koniec. Ciąg dalszy nastąpi. Warto czekać..

Polecam.

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2023-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Niezwykłą wartością dodana kryminałów o Dawidzie Redfernie jest postać dziadka i oczywiście pies Bandit. Nadaje zwykłego, codziennego wymiaru problemom, z jakimi zmaga się główny bohater, a jemu pozwala zachować jako taką równowagę emocjonalną. Następna interesująca zagadka kryminalna. W dalszym ciągu nie uzyskujemy odpowiedzi na pytania, które stawiamy sobie od pierwszego spotkania z komisarzem. A to pewnie oznacza ciąg dalszy, z czego bardzo się cieszę.

Mój ulubiony bohater literacki to...

Do grona moich ulubieńców należy David Redfern z serii kryminalnej Anny Rozenberg. Dziękuję @hardewydawnictwo za możliwość poznania jego dalszych losów.

A u Davida nie ma nudy. W pracy jest zawieszony. Chce skupić się na szukaniu winnego swoich kłopotów. Palacz wciąż gdzieś jest, więc Redfern i jego bliscy nie mogą czuć się bezpieczni.
Jednak o pomoc w śledztwie prosi go Summer Winter. W Ripley podczas remontu boiska szkolnej zostają odnalezione zwłoki. Próbując odkryć tożsamość ofiary, śledczy trafiają do środowiska irlandzkich Travellersów. Delikatnie mówiąc, nie są oni nastawieni na współpracę z policją.

David nie potrafi odmówić pomocy i sam bardzo angażuje się w śledztwo. Czy zła sława Travellersów się potwierdzi?

Anna Rozenberg kolejny raz stworzyła świetny, wciągający kryminał. Wprost uwielbiam brytyjski klimat tej serii. Ogromnie zaciekawił mnie wątek Travellersów, o których wcześniej nigdy nie słyszałam. Z ciekawości musiałam aż ich wygooglać. Jeżeli też nie znacie tej społeczności, to koniecznie sięgnijcie po książkę.

W "Znakach szczególnych" mamy możliwość bliżej poznać Davida i jego dziadka. Ten duet jest cudny. Ich relacja, rozmowy momentami są szorstkie, ale też pełne miłości i szacunku. Są dla siebie wsparciem, chociaż czasami jeden drugiemu działa na nerwy.

Zagadka kryminalna tym razem jest mniej skomplikowana, nie ma wielu wątków i setki bohaterów, ale jest równie wciągająca. Ja nie mogłam się oderwać. Jestem ogromnie ciekawa, co będzie dalej, zwłaszcza po takim zakończeniu. Mam nadzieję, że kolejna część już się pisze ?

Jaki jest Wasz pewniak na każdy dzień? Książkowy, filmowy, jedzeniowy, a może jeszcze coś przychodzi do głowy?

Mój pewniak mieszka i działa w okolicach Woking. Obecnie jest zawieszony w obowiązkach, ale ten inspektor nie potrafi czekać na działania innych. Dawidek ? Redfern zostaje poproszony przez Summer Winter o pomoc w śledztwie, które toczy się z powodu znalezienia zwłok podczas remontu boiska szkolnego.

To już czwarty raz spotkałam się z bohaterem. Informacja o tym, że ukaże się kolejny tom serii zawsze budzi mój uśmiech. No lubię chłopa ? mój mąż zresztą również.

Bohater pełen emocji, które szczelnie skrywa. Przyjmujący od losu to co mu daje i starający się uskrobać dla siebie coś dobrego. Doskonały śledczy, pełen cierpliwości, spokoju i skrupulatności.

Autorka po raz kolejny uraczyła mnie rasowym kryminałem, a okrasiła go szczyptą życia osobistego bohatera. Zbudowała historię, która aż się prosi o samodzielne prowadzenie śledztwa i łączenie wszystkich wątków jakie się pojawiają dzięki odkryciom Redferna. Ta seria to prawdziwa gratka dla miłośników kryminału.

Książki Anny Rozenberg czytam zawsze z ogromną przyjemnością i polecam je Wam.

Mam tylko jeden zarzut ? jak można tak skończyć tom? Jak można zostawić mnie z takim pytaniem? I może od razu ja jedno zadam, kiedy kolejna część Pani Aniu, bo ciekawość i niepokój grają u mnie o pierwszeństwo od momentu gdy skończyłam lekturę.

Moja ocena to 8/10

Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2023-05-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Wszyscy umarli
Anna Rozenberg0
Okładka ksiązki - Wszyscy umarli

Kiedy bliska osoba znika bez śladu, wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Inspektor David Redfern gotów jest rzucić pracę w policji w Woking, żeby tylko...

Zabić Redferna
Anna Rozenberg0
Okładka ksiązki - Zabić Redferna

W ośrodku leczenia uzależnień The Priory dochodzi do samobójstwa. Zdarzenie zapewne przeszłoby bez echa, gdyby nie dotyczyło przyjaciółki Redferna. Inspektor...