Znamię Boga. Tom I. Kraina Andona

Tom 1 cyklu Znamię Boga

Wysłuchajcie słów Posłańców Życia i Opiekunów. Oni to przed milionami lat postanowili zapoczątkować życie na Ziemi i przenieśli zalążki istnienia na naszą planetę. Im zawdzięczamy istnienie, rozwój, wiedzę. Stwarzając człowieka, nie pozostawili go samemu sobie, lecz towarzyszyli mu przez wieki, obserwując z daleka i ingerując w dzieje ludzkości, dopiero gdy konieczność tego wymagała.

Powieść inspirowana Księgą Urantii opowiada historię człowieka od jego prapoczątków, analizuje kolejne etapy kształtowania się cywilizacji wspomaganej przez istoty z kosmosu. Połączenie naukowych teorii z wątkami fantasy pozwala Czytelnikowi zastanowić się nad genezą swojego gatunku. Ile treści zawartych w książce jest fikcją, a ile prawdą?

źródło opisu: www.wydawnictwoalternatywne.pl

Avatar użytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2021-12-26,

Człowiek-brzmi dumnie.
Skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy?

Autorka swoją powieść oparła na Księdze Uranii. Jest to luźna interpretacja o powstaniu życia na Ziemi. Opisy narodzin, przemian, rozwój sześciu ras kolorowych.

Odebrałam książkę jak opowieść o zamierzchłych czasach przekazaną w formie opowieści biblijnej.
Dodatkowo umieszczone są interesujące szkice, przedstawiające bohaterów lub ich otoczenie.

Czytać należy uważnie z powodu dużej ilości przypowieści, zdarzeń, pojawiających się historii.

Co jest prawdą, a co mitem pozostawiam do zweryfikowania innym czytającym.

Z największą przyjemnością podjęłam się czytelniczego wyzwania, aby poznać nieznaną mi do tej pory twórczość Pani Jolanty Kupiec w książce pt. '' Znamię Boga. Tom I. Kraina Andona''.

Zainteresowała mnie ta książka ze względu na zamieszczony z tyłu okładki opis treści, który to zapowiada się tematycznie ciekawie i jest nie tylko napisana z myślą o młodszych czytelnikach, ale dla tych, których lubią poznawać od innej strony jako prawdziwe źródło wiedzy o galaktyce skrywające wiele nieodkrytych tajemnic.

Muszę z największą przyjemnością stwierdzić, że w książce tej opowieści są przedstawione w niezwykły sposób językowo przez autorkę, że nie ma czasu, aby podczas zapoznawania się z nimi pozwolić sobie na nudę, gdyż cały czas coś się wydarza w trakcie, kiedy poznajemy występujących głównych bohaterów.

Dzięki temu, że występuje, barwność w opisywanym tekście można pozwolić sobie na zagłębienie w chwili relaksu i wyobrazić sobie, jak wyglądają charaktery występujących głównych bohaterów, co czują, kiedy, jakie odnosimy pierwsze wrażenia, kiedy ich poznajemy głębiej.

Podobają mi się w tej książce wykonane przez autorkę ilustracje ze względu na to, że ujęte są w nich tajemnicze głębie przedstawiającą wybraną postać bądź też zwierzęta.

Książka ta należy, do gatunku literatury fantasy, tematycznie bardzo dobrze opracowana, a co najważniejsze wzbudza ona zainteresowanie opisanymi zjawiskami przed tym, co nastąpi lub już trwa, a nie posiadamy dokładnej wiedzy, jak to powstało.

Opowieści, które powstały tworzą otoczkę tego, co jest i ciągle powstaje coś nowego, a wraz z tym odkrywamy nowych i nieznanych nam do tej pory bohaterów, którzy mogą być pomocni lub być też negatywnie nastawieni do tego, co jest jeszcze przed nimi do odkrywania.

Wędrówka wraz z tymi uroczymi i sympatycznymi bohaterami w odbiorze całościowym bliźniakami na każdym możliwym etapie sprawia to, że na twarzy czytelnika pojawi się uśmiech, a rozwój tego, co nastąpi potem, to będzie stanowił początek przeprowadzonej występującej podwójnej narracji wyjaśniającej nam ciekawostki tego, co chcemy jeszcze wiedzieć na temat losów nowych w dalszej części cyklu.

Wydawnictwu Alternatywnemu dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pani Jolanty Kupiec pt. '' Znamię Boga. Tom I. Kraina Andona''.

Polecam przeczytać tę książkę

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-04-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ta książka, to prawdziwe szaleństwo! Ile tam rysunków! I to nie byle jakich. Przedstawiają postacie ludzkie, zwierzęce, zarysy postaci z dawnych dziejów, a niekiedy nawet jakby zjawy, które miewały po jednym oczodole, bądź dwóch. Wszelkie rysunki zacieniowane były niepokojące i takie prawdziwe jednocześnie. Jeśli dłużej się im przyglądaliście, odnosiło się wrażenie, że się poruszały! Jakby żyły własnym życiem i tylko czekały na nadarzającą się okazje, by się z niej wydostać...
Historie zanim się zaczną mają własne tytuły i opowieści wraz z obrazkami. Przejdziemy fantastyczną legendę do dziejów bardzo dawnych, gdzie by rozpalić ogień trzeba było pokrzesać kamieniem o kamień. O wielu rzeczach dowiedziałam się z tej właśnie książki i teraz rośnie moje zapotrzebowanie na pogłębienie tej wiedzy, by sprawdzić na ile dane fakty były tu prawdziwe, a na ile naszego autora poniosła wyobraźnia. Niekiedy ciężko mi się czytało o pracach jakie wykonywały kobiety, czy też mężczyźni. Każdy kolejny dział jest jakby początkiem ludzkości. Poczynając od ,,Bliźniaków"a kończąc na wiadomości końcowej od Posłańców Życia, których równie dobrze można wziąć za kosmitów:-) Według książki, to oni zapoczątkowali nasze życie układając pewien spójny plan, który musieliśmy wypełnić. Niby nic takiego, jednak przyłapałam się na tym, że czasami zastanawiałam się nad ich przekazem. Tym bardziej, że styl jest prześwietny! Czujemy się jakbyśmy sami przenieśli się do przeszłości o której rzadko w naszym świecie się mówi. Postacie bywają bardzo przekonujące, wręcz zapewniające nas o prawdziwym słowie i historii. Według mnie warto się z nią zapoznać, by wyrobić sobie własne zdanie na ten temat:-)

Znamię Boga. Tom 2 Książę Planetarny
Jolanta Kupiec0
Okładka ksiązki - Znamię Boga. Tom 2 Książę Planetarny

Podążaj śladami Księcia Planetarnego i poznaj tajemnice cywilizacji! Razem z bohaterami możesz odkryć szczegóły rozwoju ludzkości i wyjątkową perspektywę przybyszów...

Kraina spoza mgieł
Jolanta Kupiec0
Okładka ksiązki - Kraina spoza mgieł

Opowieść można snuć na wiele sposobów, ale najciekawiej jest, gdy zawrzemy w niej prawdę okraszoną fantastyką. Starosłowiańskie dzieje czy pojawienie...