Zniszczone pianino

Po śmierci kuzyna Chris postanawia zaopiekować się jego żoną, a swoją dawną przyjaciółką, Anną. Kobieta z dwojgiem dzieci przyjeżdża do ogromnej rodowej posiadłości w Kornwalii i zamieszkuje w niej na stałe. Rodzina Chrisa prowadzi jedną z największych firm produkujących herbatę na Cejlonie i tam właśnie wysyła Chrisa matka, która postanawia zapobiec rodzinnej tragedii... Wkrótce do Chrisa dołącza Anna, ten jednak nieustannie wspomina jej syna, siedemnastoletniego Edwarda umierającego na suchoty. Edward gra na pianinie i oczarował mężczyznę od pierwszej chwili... Niezrozumiała siła, jaka przyciąga Chrisa do syna zakochanej w nim kobiety, sprawia, że pomiędzy Chrisem a Anną dochodzi do nieoczekiwanego zbliżenia, lecz ten widzi w twarzy Anny Edwarda i jego uczucia do chłopaka stają się coraz bardziej niebezpieczne i poplątane. Trójkąt miłosny, który rodzi się między bohaterami, będzie miał katastrofalne skutki.

Czy można kochać kogoś miłością czystą - platoniczną? Jak zachowa się Anna, kiedy prawdziwe uczucia Chrisa wyjdą na jaw? Czy sam Chris zrozumie własne uczucia, które nim targają? Szaleństwo, jakie nastanie w duszy jednego z bohaterów, doprowadzi do tragedii, o jakiej nikomu się nie śniło.

Miłość. Zazdrość. Zło. Zdrada. Brak spełnienia. Sekret. Szaleństwo. Bezsilność... Właśnie one wypełniają treść tej książki.

Informacje dodatkowe o Zniszczone pianino:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-04-25

Kup książkę Zniszczone pianino

Zniszczone pianino - opinie o książce

Avatar użytkownika - Marigolds216
Marigolds216
Przeczytane:2022-06-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

To powieść o miłości, zdradzie, zazdrości i nadziei. Akcja osadzona jest w Anglii, na początku XX wieku, gdzie rządziły jeszcze konwenanse i aranżowane małżeństwa. Christopher po śmierci swojego kuzyna postanawia zaopiekować się jego żoną Anną i dwójką dzieci Elizabeth i Edwardem. Zamieszkują wraz z nim w pięknej posiadłości w Kornawalli. W miarę upływu czasu Chris zbliża się do swojej nowej rodziny, a w szczególności do siedemnastoletniego Edwarda. Anna natomiast powoli zakochuje się w swoim opiekunie. Uwikłani w niebezpieczny trójkąt miłosny zaczynają być coraz bardziej nieostrożni. Czy uda im się uniknąć skandalu i zrozumieć uczucia, które nimi targają? Zachęcam do przeczytania🧡

"Zniszczone pianino" Andrzeja F. Paczkowskiego to moim zdaniem nietypowy romans historyczny.

Chris po otrzymaniu listu od swojej dawnej przyjaciółki z prośbą o pomoc, postanawia sprowadzić ją oraz jej dzieci do swojego rodzinnego domu. Jego matka ogromnie się cieszy bo widzi w Annie swoją przyszłą synową i robi wszystko by tych dwoje ze sobą wyswatać. Nie wie tylko, że serce Christophera zdobył pewien młody mężczyzna, który przepięknie gra na pianinie.

Jak skończy się ta historia, w której to niebezpieczna miłość może przynieść ogromną tragedię ?

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autora. I jestem pod ogromnym wrażeniem. Autor świetnie nadał tej powieści niecodziennego i oryginalnego charakteru. Świetnie też oddał ten klimat tamtych czasów.

Miłość, która dla innych może wydawać się szokiem i zaskoczeniem dla innych może być wytchnieniem od bólu i chwilą radości.

Jest to bardzo emocjonująca książka z ciekawym zakończeniem. Sięgając po tą książkę można się spodziewać ogromnej pasji Edwarda do muzyki, ambicji i chęci kontroli nad wszystkim lady Amelii, niezdecydowania Chrisa oraz zrozumienia i akceptacji ojca bohatera. I jeszcze innych złych emocji ale polecam przeczytać i przekonać się samemu, jakie wrażenie wywoła na was ta książka.

Szczerze polecam.

To druga powieść Autora, jaką miałam możliwość poznać. Jednak tutaj jest zupełnie inna tematyka. Wcześniej czytałam fantastykę, teraz dostajemy powieść obyczajową. Mamy możliwość poznania pisarza całkowicie z innej strony. Takiej bardziej subtelnej ;) A dodatkowo mogłam objąć tę pozycję patronatem medialnym, za co bardzo dziękuję Wydawnictwu jak i Panu Andrzejowi.

Chris - jako odpowiedzialny mężczyzna i dobry przyjaciel, postanawia zaopiekować się swoją dawną przyjaciółką i jej dziećmi po śmierci męża, z którym był spokrewniony. Gdy udaje się ściągnąć rodzinę na stałe do rodzinnej posiadłości, zaczyna się pozornie normalne życie. Syn Anny - 17 - letni Edward, niestety choruje na suchoty, co całkowicie wyklucza go z jakiegokolwiek życia towarzyskiego. Zazwyczaj jest sam, a jego jedynym "wybiegiem", gdy czuje się lepiej, są cztery ściany pokoju, w którym stale przebywa. Chłopak jednak posiada wyjątkowy dar gry na pianinie. Gdy jego palce dotykają klawiszy, płynie z nich istna magia, w której sam grający potrafi się nieraz sam zatracić. Chris jest zachwycony talentem chłopca, ale również zdziwiony, że cała postać Edwarda tak go przyciąga, interesuje i burzy w nim krew. Okazuje się, że emocje i uczucia, które się rodzą, są odwzajemnione. Jednak obaj zdają sobie sprawę, że ich miłość nie jest możliwa...

Rodzina głównego bohatera jest właścicielami jednej z największych firm, produkujących herbatę. Ich uprawa znajduje się na Cejlonie. I tam właśnie wysyła Chrisa matka, która widząc w jakim kierunku idą uczucia syna, chce z niego wyplenić to, co nie godzi się dziedzicowi z zamożnej rodziny. Po pewnym czasie, za sprawą intrygi seniorki rodu, Anna dołącza do Chrisa. Emocje i uczucia, jakimi mężczyzna darzy Edwarda pchają go w ramiona jego matki, co skutkuje nieoczekiwanym zbliżeniem. Finał tej historii jednak może się okazać tragicznym i to dla wielu osób... Jak potoczy się historia Chrisa, Anny i Edwarda? Czy zwycięży prawdziwa miłość? Jak na uczucia mężczyzn zareagują najbliżsi? Kto będzie najbardziej poszkodowanym w tej historii? Czy uda się zapobiec katastrofom? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi podczas lektury.

Lektura jest bardzo smutna i wzruszająca. I choć pozornie finał jest szczęśliwy to jednak tylko pozornie... Autor zafundował nam tutaj całą gamę emocji, zaczynając od radości, miłości, smutku, tęsknoty, przerażenia aż do postradania zmysłów. Mamy tutaj historię, której tematami przewodnimi są : niemożliwa miłość, zazdrość, tajemnice czy smutek. Podczas lektury, bardzo silnie odczuwamy stany, które towarzyszą bohaterom. Autor przedstawił nam powieść, gdzie konwenanse i reguły społeczne okazują się dużo ważniejsze od własnych pragnień i szczęścia. Ukazuje, że niekiedy dokonujemy złych wyborów, których konsekwencje możemy odczuwać przez całe nasze życie.

Teraz opowiem wam troszkę o tym, z czego książka się składa i jaka jest w odbiorze. Powieść podzielona jest na 3 części, z których bardzo dokładnie dowiadujemy się jak przebiegały wszystkie wydarzenia. Jest napisana dużą czcionką, co znacząco ułatwia nam czytanie i nie męczy wzroku. Dodatkowo historia jest tak ciekawa, że przez strony praktycznie się frunie. Bardzo ciężko jest się oderwać od lektury. Tym bardziej smutno mi, że to już jest koniec tej opowieści. Ta książka bardzo umiliła mi dzisiejszy dzień, dlatego śmiało ją Wam polecam. :)

Bardzo dziękuję Wydawnictwo WasPos za egzemplarz patronacki. Panu Andrzejowi zaś gratuluję świetnej historii. Jeśli szukacie dobrej lektury, która na jeden dzień porwie Was do swojego świata, ta pozycja będzie po prostu idealna. Przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów :)

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2022-05-13, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

,,Zniszczone pianino" Andrzeja F. Paczkowski, to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora, ale uważam, że udane. Jeśli po książce oczekujecie kolejnej prostej historii o romantycznej miłości to nic bardziej mylnego. ,,Zniszczone pianino" to słodko-gorzka opowieść o zakazanej miłości, która jest tematem tabu na salonach i w życiu rodzinnym. O miłości nieodwzajemnionej, trudnej spychanej w zakamarki serca dwojga ludzi, ukrywanej przed światem oraz przed samym sobą. Ale jak Ci mężczyźni zdadzą sobie sprawę z wzajemności swoich uczuć, będą potrafili je nazwać. Czy nie będzie już za późno? Czy miłosny trójkąt nie zabrnie za daleko?

Miłość dwojga mężczyznami w przeszłości była tematem tabu, czymś nie godnym, skandalem. Widać jak matka Chrisa znając jego skłonności, upodobania stara się je zdusić w zarodku, wysyłając go w podróż do Cejlonu, a w ślad za nim piękną Annę.

Myślę, że ta książka nawołuje również do teraźniejszości. Pomimo, że świat poszedł do przodu, uważa się, że patrzymy  na seksualność w bardziej otwarty sposób. Ale czy tak jest na pewno?

W tle płynie piękna muzyka, wydobyta z wnętrza pianina zwinnymi palcami Edwarda. Muzyka, w którą włożył całe swoje serce, tęsknotę do drugiej osoby, samotność, miłość  oraz pragnienie normalnego życia bez choroby.

Książkę polecam znajdziecie tu wiele emocji.

Avatar użytkownika - ksiazkowamaniapa
ksiazkowamaniapa
Przeczytane:2022-05-11, Ocena: 4, Chcę przeczytać, Mam,

rodzina chrisa postanawia zaopiekować się jego przyjaciółką, która jakiś czas temu została wdową, anną i jej dwójka dzieci. matka chrisa ma pewien plan - chce połączyć syna i annę w parę. plany krzyżują się gdy okazuje się że chris zauroczył się w śmiertelnie chorym synu anny

jak potoczą się losy

historia na jeden wieczór. pełna różnych emocji. ukazująca że miłość ma nie jedno oblicze. trójkąt miłosny pokazany w książce daje do myślenia zwłaszcza że jest w tym trójkącie miłość między matką a synem która jest wystawiona na próbę

miłość chłopaka do muzyki i jego choroba nie pozwalająca mu grać wyciska łzy z oczu.

wydaje mi się że autor nie do końca miał przemyślny koniec ksiazki.

"Zniszczone pianino" Andrzej F. Paczkowski Wydawnictwo WasPos to książka pokazująca różne oblicza miłości. Miłość nieodwzajemniona, niewypowiedziana, trudna, obarczona rodzinnym tabu i poczuciem winy, to najgorsze co może spotkać każdego. Marzenia o kimś niedostępnym jeszcze bardziej wzmagają nasze emocje. Trudno jest sobie poradzić z takimi uczuciami.

"Wiedział, że ta noc nie jest zwykłą Nocą. Właśnie teraz coś się zmieniało, tworzyło. Może nawet czarowało".

Chris postanawia pomóc dawnej przyjaciółce Annie. Sprowadza ją do swojej posiadłości w Kornwalii. Kobieta z dwojgiem dzieci, niesforną Elisabeth i chorym na suchoty Edwardem zamieszkują u Chrisa na stałe. Anna skrycie kocha mężczyznę, ma nadzieję, że i On obdarzy ją uczuciami. Niestety nie wie, że Chris jest oczarowany jej synem. Jeden wieczór, kilka dźwięków pianina obudziły w mężczyźnie ogromną fascynację i uczucia, które powinien skrywać. Edward i Chris czują podobnie, lecz w czasach, w których przyszło im żyć, takie uczucie nie może się wydarzyć.

"-Lecz nie każdy ma odwagę iść wytyczoną przez siebie drogą żyjemy bowiem w świecie ułudy i konwenansów".

Matka Chrisa, aby zapobiec skandalowi wysyła syna na Cejlon. Mężczyzna oddalony od domu zajmuje się rodzinną firmą, tęskniąc za rodziną, Kornwalią i Edwardem. Nieoczekiwanie na Cejlonie pojawia się Anna. Pomiędzy przyjaciółmi dochodzi do zbliżenia, czego skutki będą musieli ponieść już niedługo. Niestety Anna nie wie, że Chris nawet w jej twarzy widzi Edwarda. Miłość bywa ślepa, tylko co się stanie jak prawda wyjdzie na jaw.

"Ktoś na górze, dając Chrisowi poznać miłość, postanowił się z nim jednocześnie zabawić i zabrać mu coś, czego nigdy mu naprawdę całkowicie nie dał".

Jak zachowa się Anna i rodzina Chrisa, kiedy prawda wyjdzie na jaw? Czy mężczyzna zrozumie swoje uczucia? Do czego doprowadzi obarczona zakazami miłość? Kto ucierpi najbardziej?

" Zniszczone pianino "to książka przepełniona wieloma emocjami. Autor pokazał Nam do czego może doprowadzić miłość. Często ma posmak zakazu, wiąże się ze skandalem i tabu. Bohaterowie musieli zmierzyć się z wieloma emocjami od miłości, zazdrości, złości po utracone szczęście. Historia przedstawiona w książce pochłonęla mnie od pierwszych stron. Wydawałoby się, że takie historie nie mają prawa się wydarzyć, los niestety zdecydował inaczej. Miłość to stan, dzięki któremu można przetrwać największe zagrożenia. Gorąco zachęcam Was do lektury tej książki. Emocji i wzruszeń nie zabraknie.

Jesienne liście
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - Jesienne liście

Saga rodzinna „Jesienne liście” to historia miłości trojga bohaterów, rozgrywająca się w Karkoszce, jednej ze śląskich wsi. Urodzili się tego...

Ta głupia
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - Ta głupia

W domu Maryśka jest wykorzystywana do każdej pracy. Rodzice piją a starszy brat nawet nie kiwnie palcem, żeby jej pomóc. Musi się uczyć i dodatkowo opiekować...