Zodiakara

Czy miłość naprawdę zapisana jest w gwiazdach?

Anna dopiero przed ołtarzem zdaje sobie sprawę, że nie kocha Carlosa.

Dlaczego? Sama do końca nie wie. Czy to dlatego, że podejrzewa go o zdradę? Nie jest gotowa na ślub? A może...

Anna i Carlos po prostu nigdy nie byli sobie pisani? Przecież Waga nie jest kompatybilna z Baranem!

Dziewczyna nie wierzy w przeznaczenie, a mimo to rzuca wyzwanie gwiazdom:

12 MIESIĘCY, 12 ZNAKÓW ZODIAKU I JEDNA SZANSA NA MIŁOŚĆ

Plan jest prosty: Anna będzie randkowała z chłopakami spod różnych znaków, żeby zobaczyć, czy układ planet faktycznie ma wpływ na to, jak ludzie dogadują się w związku (i w łóżku).

Może Waga zasługuje na jeszcze jedną szasnę? Tylko, że już kusi tajemniczy Skorpion, poznany na Tinderze. I którego z pięciu Strzelców wybrać? Chyba, że to niebezpieczny Koziorożec okaże się tym jedynym?

Randki - czas start!

Czy Anna udowodni, że horoskopy to bzdura, czy może dzięki nim wreszcie znajdzie prawdziwą miłość?

Informacje dodatkowe o Zodiakara:

Autor: Andrea Izquierdo
Data premiery: 10.07.2023r.
Wydawnictwo: Znak Literanova

"Zodiakara".
Myślałam sobie, że to będzie wciągający romans. Randkowanie, chłopaki, pocałunki... No zapowiadało się cudownie!
A jak było w rzeczywistości?
Annę poznajemy przed ołtarzem. Jeszcze lada chwila i wyjdzie za mąż! W koncu! Tak bardzo czekała na ten dzień.
Nagle w jej głowie pojawiają się natrętne myśli. Widzi swojego narzeczonego w pokoju ze swoją przyjaciółką. Mimo zapewnień Carlosa, że do niczego nie doszło, Anna jest pewna że ją zdradził i... ucieka sprzed ołtarza niczym "Uciekająca Panna młoda" 🙈
Nie chce tego ślubu. Nie chce Carlosa. Ucieka. Bardzo daleko. Brat zabiera ją do siebie.
Dziewczyna myśli, że Waga i Baran po prostu do siebie nie pasują i wpada na genialny pomysł (wg niej). Postanawia randkować...
Rok ma dwanaście miesięcy.
Jest dwanaście znaków zodiaku.
Anna chce zobaczyć z którym znakiem zodiaku będzie się najlepiej dogadywać...
No i ok.
Fajny plan, ale ona ich wszystkich sprawdzała jacy są w łóżku 🤦‍♀️
Kurcze! Miałam nadzieję, że to będzie jakieś głębsze, a tu... Anna najpierw narzeka na narzeczonego, a później testuje mężczyzn i chce z nimi sypiać. Trochę to dziwne 🤷‍♀️
Mam wrażenie, że i tak wiem jak skończy się ta trylogia, bo brat Anny ma świetnego współlokatora i aż czekam żeby wiedzieć jaki ma znak zodiaku 🤭
W pierwszej części były cztery znaki zodiaku, więc myślę, że jeszcze dwie części będą 🙈
Podsumowując:
Myślałam, że ta książka będzie trochę inna. Niemniej spędziłam z nią miły czas :)
Jeżeli chcecie porandkować z każdym znakiem zodiaku to zachęcam!

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-08-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Zodiakara" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Do sięgnięcia po historię Anny w głównej mierze zachęcił mnie niesamowicie interesujący, a wręcz intrygujący opis oraz świetna graficzna okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny co sprawia, że historię zawartą na kartach tej powieści czyta się naprawdę ekspresowo. Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona, natomiast bohaterowie prawdziwie wykreowani, to postaci, które tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić. Historia została przedstawiona z perspektywy Anny, co pozwoliło mi lepiej ją poznać, dowiedzieć się co czuje, myśli, z czym się boryka, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Główna bohaterka od pierwszych chwil zaskarbiła sobie moją sympatię i byłam ogromnie ciekawa jak potoczą się jej losy, jak przebiegną randki z mężczyznami spod różnych znaków. Swoją drogą w książce znajdują się bardzo ciekawe informacje dotyczące poszczególnych znaków zodiaku, w tej części autorka skupiła się tak naprawdę czterech konkretnych - waga, skorpion, strzelec i koziorożec - co sugeruje, że ta seria będzie miała jeszcze dwa tomy. To co dostałam na kartach tej powieści naprawdę mi się podobało! Są momenty niesamowicie zabawne, takie, które sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech, ale zdarzały się również te, które zmuszały do przemyśleń. Ta historia wywołała we mnie naprawdę sporo emocji. Autorka zakończyła ten tom w taki sposób, że ja potrzebuję jak najszybciej kolejnej części. Jestem bardzo ciekawa jak dalej potoczą się losy Anny. Polecam!

Avatar użytkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2023-07-16,

Czy miłość jest nam zapisana w gwiazdach?
Na to pytanie spróbuje znaleźć odpowiedź Anna - bohaterka "Zodiakary", która dosłownie ucieka sprzed ołtarza i rozpoczyna nowe życie. Od jakiegoś czasu podejrzewała, że jej narzeczony zdradził ją z jej przyjaciółką i choć oboje temu zaprzeczają, to nie chce wchodzić w związek małżeński z takimi wątpliwościami, zwłaszcza że ten dzień wcale nie wygląda na najpiękniejszy w jej życiu, a Carlos chyba nie jest jej przeznaczony.😏
Nigdy nie zwracała uwagi na kompatybilność zodiakalną, ale kiedy odkrywa, że rzeczywiście ona - Baran - tak bardzo nie pasuje do Wagi - Carlosa, wpada na pomysł znalezienia idealnego dopasowania.
Rzuca wszechświatowi wyzwanie - przez 12 miesięcy chce randkować z przedstawicielami dwunastu znaków zodiaku, aby sprawdzić czy układ planet rzeczywiście ma znaczenie.
Co z tego wyniknie? 😊

"To, że wsiądziesz sama w pierwszy lepszy samolot, nie poskromi twoich myśli, wręcz przeciwnie. Będą twoim jedynym towarzystwem."

Podczas pierwszej części tej przygody, główna bohaterka zdąży poznać i podsumować czterech mężczyzn spod czterech znaków, więc możemy się spodziewać, że ta historia nie zostanie zamknięta w jednym tomie. Jeśli więc ktoś szuka szybkiego happy endu i łatwej, szczęśliwej miłości, to musi uzbroić się w cierpliwość. 😊
W tym przypadku ważniejsza niż cel, jest droga.
Anna dzięki tej ślubnej katastrofie, wyjedzie ze swoim bratem do Stanów, gdzie otworzy się na wiele nowych rzeczy. Nie tylko pozna Raüla na nowo, ale też nawiąże kilka ciekawych przyjaźni, zobaczy kawałek świata i mnóstwo możliwości.

Z dość cichej myszki, stanie się kobietą odważną, pozwalającą sobie na własne pragnienia i na spontaniczność, której do tej pory jej brakowało. Każda ze znajomości zostawi po sobie jakiś ślad, czasem niesmak, a innym razem tęsknotę. Każda będzie ważną lekcją i jestem ogromnie ciekawa, jakie będą kolejne!

"Przez twoje życie może przewalić się tłum osób, ale żadna z nich cię nie odbuduje ani nie naprawi, jeżeli sama wcześniej się nie uleczysz. Ten plaster możesz przykleić wyłącznie ty sama."

Oczywiście, randki, projekt Zodiakara i faceci to główny element fabuły, ale poza tym działo się tu również kilka pobocznych dramatów. 🤭
Zwłaszcza pod koniec autorka mnie szalenie zaskoczyła i zostawiła z poczuciem pustki i chęcią na ciąg dalszy, który, mam nadzieję, wkrótce się u nas pojawi! Wysnułam już też kilka teorii na temat pewnych relacji i osób i chcę sprawdzić, czy mam rację, ale jeśli tak, to wyczuwam tu w przyszłości prawdziwy rollercoaster uczuć. 😁
Co do kreacji bohaterów, każdy z nich ma swoje dobre i złe strony i mi się to podoba. Nie znajdziecie tu samych ideałów, chodzących "zielonych flag" ani książkowych mężów, a przynajmniej na razie.
Sama Anna jest trochę taka, jak każdy z nas. Ma swoje problemy, smutki i troski, kompleksy i odchyły. Może nieco zbyt gwałtownie wpadła w ten wir randkowanka, może nieco zbyt pochopnie ocenia kolejnych facetów i zdecydowanie bywa nieco chamska i płytka, ale przecież czasem każdy taki jest. 😉
Szczerze mówiąc, spodziewałam się po tej książce lekkiej komedii romantycznej, a okazała się czymś więcej. Powiedziałabym, że to raczej taki pamiętnik, zapis doświadczeń bohaterki, która dzięki poznawaniu innych, poznaje przede wszystkim samą siebie.
Jak się skończy jej eksperyment? Tego jeszcze nie wiemy, ale droga, którą wybrała, na pewno ją diametralnie zmieni i jestem bardzo tej zmiany ciekawa.
Znajdziecie tu kilka trudnych relacji rodzinnych, sporo prywatnych problemów, życiowych rozterek, a także postaci, które popełniają błędy, krzywdzą innych i sami są krzywdzeni.
Oczywiście, będzie tu też trochę śmiechu i trochę smutku, oraz parę ciekawie rozpoczynających się relacji.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko, jest ona podzielona na cztery części odpowiadające poszczególnym znakom, a dalej na krótkie rozdziały (których nazwy przypominają mi o nazwach odcinków mojego ukochanego serialu "Przyjaciele"!).
Spędziłam z "Zodiakarą" bardzo przyjemny czas i mam nadzieję, że szybko dostanę kolejny tom, bo czuję, że ta historia dopiero się rozkręca.😊
8/10🩵

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-07-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czy miłość zapisane jest w gwiazdach? Czy dobranie pod względem znaków zodiaku może mieć wpływ na jakość i trwałość związku?

,,Zodiakara" to lekka i zabawna powieść, które w dość luźny sposób pokazuje nam tematykę horoskopów i miłości. Fabuła opiera się przede wszystkim o to, że główna bohaterka Anna, postanawia przetestować teorie wpływu znaku zodiaku na zgodność w partnerstwie.

Muszę przyznać że już od samego początku polubiłam Annę, ponieważ tak jak ja, jest zodiakalnym Baranem. Z przyjemnością obserwowałam jej szukanie miłości, ale i odkrywanie siebie. Kobieta z tradycjonalistki zmienia się w poszukiwaczka przygód i doznań. Odkrywa męskie charaktery, ale ich ciała. W związku z tym w książce znajdziemy sporo pikantnych scen i warto mieć to na uwadze ;)

Pomimo, że w książce nie brakuje humoru to autorka postanawia nam także ukazać problemy z jakimi zmagała się Anna. Widzimy częściowo zagubiona dziewczyna, która nie jest pozbawiona kompleksów, posiada trudne relacje z rodzicami, Kompleks średniego dziecka daje jej się mocno we znaki, a do tego problemy jej brata także nie dają jej o sobie zapomnieć.

Biorąc pod uwagę, że główna bohaterka postanawia się bawić i odkrywać to w relacjach brakuje głębszych, emocjonalnych warstw. Dlatego sądzę, że niektórzy mogą uznać, że książka nie spełnia do końca ich oczekiwań.

Do czego muszę się przyczepić? Opis na okładce sugeruje że będzie to 12 historii, 12 znaków zodiaku w 12 mężczyzn. Natomiast pierwszy tom to jedynie cztery historie, a reszta pojawi się zapewne w dwóch kolejnych tomach.

,,Zodiakara" to książka przy której bawiłam się wybornie. Bywały momenty kiedy parskałam ze śmiechu, a i takie które mocno mnie szokowały. Fajnie było odkryć stereotypy związane z poszczególnymi znakami zodiaku, a przy tym się świetnie się bawić.

,,Zodiakarę" polecam osobą, które chcą się pośmiać podczas czytania, oraz lubią sporo pikanterii. Uwierzcie, że tutaj naprawdę dużo się dzieje i nie mogę się doczekać kolejnych tomów ?

Koniecznie dajcie znać jakie będą wasze wrażenia po lekturze!

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-07-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

??

,,Przez twoje życie może przewalić się tłum osób, ale żadna z nich cię nie odbuduje ani nie naprawi, jeżeli sama się wcześniej nie uleczysz. Ten plaster możesz przykleić wyłącznie ty sama".

(fragment książki)

°

Historię Anny zaczynamy poznawać w momencie, gdy kobieta ucieka sprzed ołtarza. Dopiero w dniu ślubu uświadamia sobie, że nie chce spędzić życia z Carlosem, choć nie jest pewna dlaczego tak jest. Gdy przyjaciółka sugeruje, że może to wynikać z niedopasowania znaków zodiaku, Anna zaczyna analizować ten temat i wpada na pewien pomysł. Postanawia przeprowadzić badania i w każdym miesiącu randkować z mężczyznami spod jednego znaku. Dokąd zaprowadzi ją ten eksperyment?

??

,,Zodiakara" to historia kobiety, która w jednym momencie zmienia swoje życie o 180 stopni. Z osoby będącej w długoletnim monogamicznym związku przeradza się w kogoś otwartego na nowe znajomości i przygody. Była to naprawdę interesująca przemiana, którą z chęcią śledziłam.

Książkę czytało się wręcz błyskawicznie, bo napisana jest lekkim, przyjemnym językiem. Cały czas jednak liczyłam na to, że nowe relacje Anny będą miały bardziej emocjonalny i intelektualny wydźwięk i że będzie w nich chodziło też o porozumienie dusz, nie tylko ciał ?

Duży plus dla autorki za wprowadzenie ciekawych wątków pobocznych i uchwycenie toksycznych relacji rodzinnych. Jestem ciekawa jak potoczą się w kolejnych częściach.

,,Zodiakara" to dopiero pierwszy tom, w którym poznajemy tylko cztery pierwsze znaki zodiaku. Zakończenie historii zostawiło mnie w zawieszeniu i sprawiło, że mam ochotę sięgnąć po kontynuację!

[18+]

Avatar użytkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2023-07-09, Ocena: 3, Przeczytałam,

"Zodiakara" to książka autorstwa Andrei Izquierdo wydana przez Wydawnictwo Znak [współpraca reklamowa z @wydawnictwoznakpl]

Anna w dniu swojego ślubu dostaje ataku paniki i ucieka sprzed ołtarza. W głowie dziewczyny kłębi się milion dziwnych myśli, w serce wkradła się niepewność. A co, jeśli Carlos nie jest jednak tym jedynym? Czy "tak", które miało być pewnikiem, może stać się czymś, czego jest się najmniej pewnym w życiu? Anna, ku zdziwieniu i rozczarowaniu rodziny i narzeczonego, zwyczajnie zwiewa. I nie wraca. W tym momencie jej życie nabiera nowego tempa.

Anna postanawia wyruszyć w świat. Pierwszy lepszy samolot dokądkolwiek? Brzmi wspaniale. Niestety, lub stety właściwie, to też nie wypala. Dziewczyna zmuszona jest polecieć do mieszkania brata i tam spędzić najbliższy czas. Czy okaże się to dobrym zrządzeniem losu? Na swojej "nowej drodze życia" Anna, zmotywowana słowami koleżanki Valerii - "Tak to się kończy, kiedy Baran wiąże się z Wagą", postanawia zrealizować projekt Zodiakara. Dwanaście różnych znaków zodiaku. Dwanaście miesięcy. Pozna każdego i przekona się, czy to wszystko ma sens - znaki zodiaku i ich kompatybilność.

W tym tomie dowiadujemy się sporo o życiu Anny, jej relacji z Carlosem, o planach dziewczyny, marzeniach, o jej przeszłości. Później czytamy o relacji Anny z facetem Wagą, Skorpionem, Strzelcem i Koziorożcem.

Książka miała ogromny potencjał. Bardzo zaciekawił mnie pomysł na książkę, bo i sam projekt Zodiakary brzmi naprawdę intrygująco. O wiele gorzej wyglądało wykonanie. Dlaczego? Historia sama w sobie była naprawdę w porządku. Akcja oczywiście mknęła bardzo szybko, bo i cztery znaki zodiaku musiały zmieścić się w książce. To na plus, nie było nudno, ale szczerze mówiąc, żadna z relacji mnie nie przekonała. Anna przy dwóch pierwszych relacjach w ogóle nie skupia się tak naprawdę na poznaniu mężczyzn spod znaku Wagi i Skorpiona. Rozumiem, że ich zachowania też mówią za siebie, ale dla mnie nie miało to najmniejszego sensu. Zmarnowała dwa znaki zodiaku, skupiając się na cielesności, zamiast na stopniowym poznawaniu, rozmowach, emocjach. Oczywiście dziewczyna mówiła sobie, że będzie starała się bardziej zagłębiać w te relacje później, ale i tak marnie to jej wychodziło. Nie widziałam u niej w ogóle zaangażowania w ten projekt. Rozumiem też, że nie planowała z żadnym z tych facetów się związać, ale Anna podchodziła do wszystkiego najpłycej jak się dało.

Kolejny minus: sceny seksu i podejście do seksu. Oczekiwałam książki, która w ciekawy sposób podejdzie do znaków zodiaku, a właściwie otrzymałam skupienie się na tym, jak wygląda seks z różnymi facetami z określonych miesięcy. I to seks, ale tak okrojony, że bardziej nie można było. Wiele razy także te sytuacje sprawiły u mnie ogromne zażenowanie, ale nie będę cytować, żeby nie popsuć komuś niespodzianki.

Właściwie dla osób, które nie mają zielonego pojęcia o znakach zodiaku, będzie ona w miarę wciągająca i może być nawet interesująca. Dla kogoś, kto ma chociażby znikome pojęcie - każdy opis znaków będzie mega spłycony. Można nastawiać się na dwanaście różnych sposobów spędzania czasu, dwanaście różnych rodzajów relacji, ale raczej też nie na jakiś uroczy romans czy coś wielce rozwijającego.

Oczywiście wciągnęło mnie to na tyle, że jestem ciekawa kolejnych znaków i też historii brata Anny (to zupełnie osobny wątek, ale głównie chodzi mi o końcówkę, która sprawia, że faktycznie chcemy wiedzieć, co będzie dalej), ale będę traktowała to jako zwykle guilty pleasure, które za wiele nie wnosi. Końcówka sprawiła też, że faktycznie widać jakąś przemianę, która zaszła w Annie, więc mam nadzieję, że kolejne tomy będą lepsze, żeby mniej mnie skręcało momentami z irytacji i zażenowania.

Książka będzie też o wiele ciekawsza dla zodiakalnych Baranów, ponieważ główna bohaterka jest spod tego znaku zodiaku. Można w ciekawy sposób porównać również i swoje relacje.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Anna to zwyczajna kobieta zbliżająca się do trzydziestki. Pracuje jako freelancerka w wyuczonym zawodzie tłumacza, ma grono przyjaciółek oraz szykuje się do ślubu z mężczyzną, który był jej bliski niemal od zawsze. I nagle dopadają ją wątpliwości. A może to nie one, może to po prostu przebłysk jasności umysłu? Ucieka sprzed ołtarza, zawodząc wszystkich wokół, wyjeżdża na drugi koniec świata i próbuje poskładać swoje życie na nowo. A przy okazji zaczyna realizować plan, który nie potrafił opuścić jej myśli- randkuje z kolejnymi przedstawicielami znaków zodiaku, by sprawdzić, czy faktycznie niektóre pary są stracone na starcie z uwagi na brak kompatybilności.

"Zodiakara" to w pierwszym odczuciu lekki i zabawny romans, który prowadzi nas przez perypetie głównej bohaterki. Jednak pod płaszczykiem humoru, odrobiny infantylnych zachowań Anny i jej ogromnego zagubienia w życiu, porusza tematy istotne i dotykające wielu młodych osób. Mowa tu o przyjaźni- tej prawdziwej i tej jej nieco zdradzieckiej odsłonie; o rodzinie, która nie zawsze przynosi ukojenie i daje schronienie w najtrudniejszych sytuacjach; o pozorach, które ludzie zachowują dla świata, podczas gdy w głębi borykają się z ogromem problemów, nie dających się dostrzec na pierwszy rzut oka; o relacjach, które tak trudno zbudować, a co dopiero utrzymać; o wielu perturbacjach na drodze wszystkich randkowiczów, którzy starają się z całych sił oddzielić ziarna od plew, lecz ogrom porażek często przytłacza ich na tyle, że w pewnym momencie zwyczajnie schodzą z tego pola walki pokonani; i w końcu też o docenianiu ludzi, którzy są tuż obok, wraz z ich wadami i zaletami, przypominając o tym, jak życie bywa kruche i ulotne. Co ważne, miła w odbiorze narracja, pozwala brnąć przez lekturę bez żadnych przeszkód i nie daje odczuć upływu czasu podczas czytania. Wzmianki dotyczące charakterystycznych cech wybranych znaków zodiaku nadają powieści unikalności i wyróżniają spośród tego typu propozycji i podobnie jak ciekawe postaci i nie dające się przewidzieć wydarzenia, tworzą w całości niezwykle przyjemną lekturę. Ze swojej strony polecam!

Powrót matki
Danuta Awolusi ;