Żona złotnika

Wspaniała i zaskakująca powieść historyczna, idealna dla fanów Tracy Chevalier.

Londyn, zima 1792 rok. Miasto śpi, a stróż nocny bacznie kontroluje ulice i ciemne zaułki. Pewnej pamiętnej nocy znajduje ciało złotnika Pierre'a Renarda, który leży ograbiony z podciętym gardłem. Mogłoby się wydawać, że to zwyczajne morderstwo na tle rabunkowym, ale wkrótce, kiedy wieść o śmierci się rozchodzi, okazuje się, ze Renard miał wielu wrogów i przynajmniej tyle samo tajemnic.

Nagle w centrum historii znajduje się żona złotnika, Mary. Choć z pozoru wydawali się szczęśliwą parą, ich małżeństwo było mroczne, burzliwe i pełne okrucieństwa. Mary jest słabą i zamkniętą w sobie kobietą, którą prześladuje jej przeszłość, prawie doprowadzoną do szaleństwa przez poczucie winy. Czy doczeka się odkupienia i czy naprawdę go potrzebuje? Bogata, pełna zawiłości, pięknie napisana historia o morderstwie, miłości i głęboko skrywanych sekretach.

Informacje dodatkowe o Żona złotnika:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2014-10-13
ISBN: 978-83-7705-594-6

Kup książkę Żona złotnika

Żona złotnika - opinie o książce

Avatar użytkownika - caterina13
caterina13
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Wydawać by się mogło, że jako powieść historyczna będzie ciężka - jednak czyta się ją lekko i przyjemnie. Książka wciąga w rozwiązywanie zagadki - kto zabił złotnika ?
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-08-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Osiemnastowieczny Londyn. Czas stróżów nocnych, ukrytych w cieniu ladacznic i świetnie prosperujących rzemieślników. To także czas, w którym różnica między szlachetnie urodzonymi a pozostałą społecznością była nie do przeskoczenia. Czy w tym okresie było miejsce na prawdziwe uczucia? A może sentymenty znikały, zabijane praktycznością i małżeństwami z rozsądku? Jak żyło się kobietom, które nie znosiły męskiego ucisku i niechętnie pozostawały w cieniu? Poznajcie odpowiedzi na te pytania, zanurzając się w złotniczym rzemiośle.

Więcej na portalkryminalny.pl

Avatar użytkownika - Muminka789