Zostań ze mną

Matka i jej niemal czterdzieści lat temu oddana do adopcji córka zaczynają się do siebie zbliżać. Ale w życiu nic nie jest proste. Droga do pojednania, zrozumienia i wybaczenia okazuje się wyboista, tym bardziej że każda z kobiet, tak bliskich i tak dalekich sobie jednocześnie, boryka się z własnymi problemami.

Bożena jest poważnie chora i uwikłana w skomplikowane relacje z adopcyjną córką. Dagmara stara się utrzymać przejętą w spadku księgarnię i posklejać życie rodzinne, przeżywając jednocześnie uczuciowe wzloty i upadki.

Czy uda im się odnaleźć drogę do siebie? Ile zależy od losu, a ile od nas samych?, pyta autorka, prowadząc czytelnika krętą drogą ludzkich uczuć i charakterów.

Zostań ze mną to powieść nie tylko o Bożenie i Dagmarze, ale i o ich rodzinach i przyjaciołach. Czy wystarczą dobre chęci, żeby posadzić wszystkich przy wspólnym stole? Może jednak los nie okaże się łaskawy?

Informacje dodatkowe o Zostań ze mną:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-08-08

Kup książkę Zostań ze mną

Zostań ze mną - opinie o książce

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-09-03, Ocena: 5, Przeczytałam, wyzwanie 100 książek 2017,

Cieszę się, że już udało mi się dorwać drugą część Księgarni pod Flisakiem . nasze dwie bohaterki zostawiliśmy gdy Bożena, znana autorka, poznaje swoją biologiczną córkę Dagmarę, którą jako nastolatka oddała do adopcji.
Dagmara ma dżó kłopotów z utrzymaniem sebie i odziedziczonej księgarni na powierzchni, nie ma więc energii nawiązywać jakichkolwiek relacji z kobietą, która ja porzuciła.
Bożena z kolei walczy z chorobą, obawia się wyniku operacji, a jednocześnie nie chce być ciężarem dla nowo odnalezionej córki. Zawistowska musi się też uporać z nagłą zazdrością adoptowanej córki Tani, dla której była bankomatem, bezpłatną opiekunką do dziecka i chłopcem do bicia.
Niespodziewanie dla siebie samej, Zawistowska nawiązuje bardzo serdeczną relację z Zosią, wnuczką, która nawet przyjeżdża z Londynu, by pielęgnować Bozenę po jej wyjściu ze szpitala.
Wzruszająco jest czytać o porozumieniu ponadpokoleniowym, o więzach krwi które mimo wszystko dochodzą do głosu. Dagmara oswaja się z myślą o matce, po pewnym czasie próbuje zrozumieć jej punkt widzenia. Ze współczuciem patrzy na samobiczowanie się Bożeny, która nie może liczyć na wsparcie egoistycznej wychowanki.
Czy po latach Bożena może liczyć na zrozumienie i uzdrowienie relacji z Dagmarą? A jakie miejsce w jej życiu zajmie Artur?
Dagmara też musi uporać się z niesforną Laurą, ujawnić jej nieprawe pochodzenie, i okazać empatię gdy jej prymuska, córka Asia wpada w kłopoty.
Dobrze, że Zosia nabiera rozumu i powraca do szkoły.
Los szykuje też porcję szczęscia dla Dagmary podsyłając jej adoratora. ważne że w zdrowiu i chorobie, w zmaganiach z losem kobiety zacieśniaja więzy, stają się patchworkową rodziną. Wyraziste postaci kobiece sprawiają, że fabuła wciąga i dostarcza wiele pozytywnych emocji

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-09-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Dwie kobiety związane więzami  krwi  lecz  rozdzielone przez życie.  Trudna próba odnalezienia drogi do siebie  dwóch kobiet uwikłanych we własne problemy.

Sytuacje przedstawione z punktu  widzenia różnych osób pozwalają  nam na bardzo  czytelny odbiór  wszelkich  emocji i przemyśleń.

Kolejny tom Księgarni pod Flisakiem. Ponowne spotkanie z Bożeną i Dagmarą, ponadto dochodzi jeszcze jedna narratorka Zosia - córka i wnuczka wcześniej wymienionych. Kłopoty ze zdrowiem najstarszej bohaterki, powrót najmłodszej z Anglii, no a średnia cały czas się martwi czy zdoła utrzymać księgarnię. Nie myślcie, że tylko problemy ujrzały światło dzienne (ale jest to takie życiowe) ot codzienność w Toruniu, Warszawie...

Polecam

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Dalsza opowieść o losach Dagmary, Bożeny, Laury.... Nie zawodzi. Wciąga i nie pozwala się oderwać do ostatniej strony! Dagmara po początkowym szoku postanawia nawiązać kontakt z matką, w czym swój ewidentny udział ma Zośka i jej raptowny powrót z Anglii. Bożena pomimo ciężkich problemów zdrowotnych jest zachwycona nową rodziną. Laurze i jej córce plącze się w życiu maksymalnie. Światełko w postaci siostry i jej rodziny daje jednak nadzieję na lepsze. Tamara pokazuje swoją prawdziwą twarz i zostawiając swoją rodzinę odchodzi w siną dal... Nie na długo jednak niestety. Czy losy Dagmary i jej bliskich w końcu się ułożą? Polecam!

Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2017-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska0
Okładka ksiązki - Przekonaj mnie, że to ty

Walka o szczęście trwa do końca. Nigdy nie wiesz jaki będzie jej finał. Urszula nie potrafi pozbierać się po śmierci męża, więc Edyta, świeżo upieczona...

Jestem twoją córką
Anna Karpińska0
Okładka ksiązki - Jestem twoją córką

Czy jesteśmy gotowi na to, że zatajona prawda odmieni nasze życie? Testament Sambora Jeremy wywołuje rodzinne trzęsienie ziemi. Zmarły - oprócz trojga...