Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra

Gorczański Park Narodowy wita żubry pięknymi widokami. Szczególnie przypada im do gustu urocza polana pokryta kwitnącymi krokusami. Pompik odkrywa jednak coś jeszcze bardziej zachwycającego: błyszczące niczym klejnot, czarno-żółte stworzenie, które jest... tak zawstydzone, że kamienieje w bezruchu. Jak żubry mają przekonać nieśmiałą salamandrę, że jest najbardziej niezwykłym zwierzęciem w okolicy?

Informacje dodatkowe o Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2019-09-30

Kup książkę Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra

Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra - opinie o książce

Żubr Pompik zabiera nas na kolejną wyprawę. Tym razem wraz z jego rodziną wybieramy się do Gorczańskiego Parku Narodowego, zwiedzamy nowe miejsca i odbywamy fajną przygodę.

Pompik i jego siostra Polnika poznają salamandrę, którą są bardzo zachwyceni. Okazuje się jednak, że salamandra nie ma ochoty na towarzystwo, jest nieśmiała i smutna, a także ma złe zdanie na swój temat. Jaszczurka uważa, że jest okropna, ponieważ jest jadowita. Nie odstrasza to jednak żubrzej rodzinki i starają się jej pokazać, że jest wspaniała.

Historia Pompika jest bardzo ciekawa i zdecydowanie fajnie pokazać ją dziecku. Jest to lekka lektura, którą bardzo szybko się czyta. Dużym plusem jest wykonanie całości i szczegóły, które sprawiają, że książka jest wyjątkowa.

Świetną sprawą jest przede wszystkim możliwość podpisania bajki przez dziecko. Mamy tutaj specjalną rubrykę z napisem "Ta książka należy do...". Jak dla mnie jest to genialna opcja, która z pewnością ucieszy Wasze pociechy.

Kolejną zaletą książeczki jest wyzwanie, które postawione jest dziecku już na starcie. Każdy młody czytelnik ma za zadanie liczyć salamandry podczas czytania. Ja jestem z tego bardzo zadowolona, ponieważ dziecko ćwiczy czytanie, liczenie oraz wzrok.

Zachwyciło mnie również dodanie do książeczki ciekawostek przyrodniczych, związanych z całą bajką. Dzięki nim dziecko dowiaduje się ciekawych informacji o otaczającym go świecie.

Morał jaki wyniosłam z tej bajki jest taki, że nie warto tracić wiary w siebie ani krytykować się, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto nas doceni takich, jakimi jesteśmy. Jest to piękne przesłanie, które powinno poznać każdego dziecko i za to ta bajeczka ma ode mnie ogromny plus.

Minusem książeczki jest dla mnie język, jakim posługuje się autor. Czasami jest zbyt nowoczesny. Nie podoba mi się moment, gdy Polinka się wywróciła, a Pompik pyta się jej czy żyje, zamiast czy nic jej nie jest.

W ogólnym rozrachunku "Nieśmiała Salamandra" to bajka, którą warto pokazać swoim dzieciom. Uważam, że będą zadowolony z przygody, którą odbędą z Pompikiem. Ja osobiście jestem zadowolona. Znajdziecie tutaj nie tylko fajną opowieść, ale także piękne, barwne ilustracje, które świetnie dopełniają całość.

Żubr Pompik. Wyprawy. Skalny labirynt
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik. Wyprawy. Skalny labirynt

Przemierzając Karkonoski Park Narodowy, zauroczone żubry podziwiają wodospady, spękane skały i nagie szczyty gór. To dla nich zupełnie nowe i nieznane...

Żubr Pompik (9). Zwinna wydra
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik (9). Zwinna wydra

Drawieński Park Narodowy to już dziewiąty przystanek na trasie rodziny żubrów - bohaterów serii książek autorstwa Tomasza Samojlika. Mała...