Związana z mafią

Tom 4 cyklu Bracia Vedetti

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Które pragnienie okaże się najsilniejsze?

Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany za pełnoprawnego członka rodziny, co sprawia, że nosi w sercu nienawiść. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz blizna na twarzy i szyi budzą powszechny strach. Niektórzy mówią na niego Garbarz, bo podobno podczas tortur zdejmuje skórę z wrogów Familii. W przeciwieństwie do swoich braci nie ulega żądzom i nie szuka towarzystwa kobiet. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje pewną niezwykłą Polkę.

Pola jest znana z tego, że przebiera w mężczyznach. Angażuje się jedynie w przelotne romanse, jest piękna i czarująca. Pech chce, że zaczyna uwodzić niebezpiecznego mafiosa. Jeszcze nie wie, w co tak naprawdę się uwikła. Groźny gangster już poznał jej słabość. Proponuje, że stworzy dla niej markę mody na skalę europejską. Dom mody Jackdaw będzie miał w asortymencie ubrania zaprojektowane pod okiem Poli, która zostanie królową swojego imperium. Wystarczy, że... No właśnie, co Pola będzie w stanie zrobić, żeby spełnić marzenia? Oferta Włocha jest bardzo kusząca, a Polę ciągnie do luksusu, biżuterii i... władzy.

Informacje dodatkowe o Związana z mafią:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-12-08

Tagi: Romans z dreszczykiem bóg

Kup książkę Związana z mafią

Związana z mafią - opinie o książce

💕🔪💕🔪RECENZJA🔪💕🔪💕

„Marcello przenikał mnie spojrzeniem przez kilka chwil. Jakaś samotna cząstka mojego serca pragnęła jego uwagi…”

Marcello, ach Marcello jakie mam odczucia myśląc o tym bohaterze?
No cóż…kręci mnie. Jego aura niebezpieczeństwa, tajemnicy i hipnotyzującego spojrzenia. Nieślubny, kolejny brat z braci Vedetti i jego mroczna pasja pastwienia się nad przeciwnikiem ostrzem noża. Przeraża, ale i pociąga seksowną Polę, o ciele modelki, płomiennych włosach i niesamowitym seksapilu. Chciała zarzucić na niego sidła, a wyszło zupełnie inaczej. Choć ten z braci, aby dopiąć swego, wykazał się, jak dla mnie najbardziej przerażającymi środkami, biorąc sobie w posiadanie Polę.
Kobieta, nie ma co prawda innego wyjścia, jak tylko opuścić Polskę,(w której niestety jej firma, wybuchła wraz z jej domem), i wylecieć wraz z Marce na Sycylię, notabene w takich warunkach, które ona wprost uwielbia. Luksus, bogactwo i kariera, to Polę przyciąga i przekonuje,ale powierzone jej zadania, tak samo przerażają jak i zniesmaczają. Potrafi jednak grać i zadbać o siebie.
Im więcej musi zrobić, tym więcej chce, aby jej Marcello dał.
Relacja tych dwoje to istna mieszanka wszystkiego:złość, pasja,kuszenie,dystans,pożądanie,odpychanie i coś jeszcze z czego oboje nie zdają sobie sprawy. Niebezpieczna gra, której nikt nie zna finału, jedno jest pewne, dla mnie Pola, stworzona jest do „tego” życia. Ale czy to się uda, musicie przekonać się sami.
Och jaka to gorąca, niegrzecznie pikantna i niesamowita historia.
Jest też brutalnie, ale też humorystycznie i luksusowo.
Bardzo lubię takie pewnie siebie i swoich wartości kobiety i kocham takich zimnych, mrocznych i niebezpiecznych mężczyzn.
W tej części spodziewajcie się wielu wyjaśnień, a co za tym idzie, nie zabraknie też bohaterów i bohaterek poprzednich tomów.
Jednak ta para, jest taka nieoczywista, a zarazem tworzą tak niesamowity duet.

Polecam gorąco, tą jak i oczywiście poprzednie części.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Niegrzeczne książki 💕💕💕

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-01-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

Marcello jest synem bossa, jednak nie został uznany jako pełnoprawny członek rodziny. Mężczyzna nosi przydomek Grabarz, a jego wygląd wzbudza jedynie postrach wśród ludzi. Pewnego dnia poznaje Polkę o imieniu Pola, która postanawia uwieść Włocha. Mężczyzna proponuje Poli, za stworzy dla niej markę modową, jednak ma pewien warunek. Czego Marcello żąda w zamian? Czy bohaterowie mają szansę na szczęście?

To moje pierwsze spotkanie z braćmi Vedetti i szczerze mówiąc nawet mi nie przeszkadzało, że nie czytałam poprzednich części, ponieważ całą swoją uwagę skupiłam na Poli i Marcello, a reszta bohaterów była dla mnie takim tłem i dodatkiem. Książkę czyta się naprawdę ekspresowo, a to ze względu na niezwykle ciekawą fabułę oraz intrygujących bohaterów. Historia Poli i Marcello napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, dlatego też możemy ich zdecydowanie lepiej poznac, dowiedzieć się co myślą, jak się zachowują i jakie uczucia wzbudzają w sobie nawzajem. Moim zdaniem postać męska, czyli Marcello wiedzie tutaj prym. Pola z kolei wzbudzała we sprzeczne uczucia, raz sprawiała, że miałam ochotę nią potrząsnąć, a innym razem byłam pod wrażeniem jej zachowania. Ta para tworzy naprawdę niezłą mieszankę wybuchową!
W tej historii dzieje się naprawdę dużo, więc gwarantuje Wam, że na nudę nie będziecie narzekać, jest emocjonująco i ogromnie intrygujaco. Samo zakończenie przyznaje, że naprawdę nieźle mnie zaskoczyło.
Muszę koniecznie nadrobić poprzednie tomy tej serii i poznać poprzednich braci Vedetti.

Avatar użytkownika - lalkabloguje
lalkabloguje
Przeczytane:2021-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

Uwielbiam ta serie. To jedna z tych, która możemy czytać razem lub osobna i nie stracimy wątków. Ale mimo wszystko jako całość tworzy unikalną historię. W tomi 4 mamy historie Poli i Marcello.

Pola to szalona dziewczyna, która ma dość specyficzne podejście do życia. Rudowłosa, energiczna, z pasją tworzy swój internetowy butik. Cicho marzy, by mieć takie szczęście w miłości, jakie mają jej przyjaciółki Julia i Łucja.

Marcello zawsze żył w cieniu swojego brata Roberto. Gdy ten "zginął" wiedział ze i tak ojciec nie bierze go pod uwagę jako swojego zastępcę. Wszystko przez to, że ojciec znienawidził jego matkę a na nim skupia swoją nienawiść. Małomówny, nieokazujący uczuć, twardy i bezwzględny. Kiedy spotka Polę w jego głowie rodzi się plan. Do czego jest mu potrzebna Pola? Jaka rolę odegra w życiu Marcello?

"Związana z mafią" to książka, która was nie zawiedzie. Wartka akcja, dużo scen mafijnych i erotycznych, fabuła z dużą ilością zwrotów akcji. Dodatkowo w tej historii wszystkie pary z poprzednich części mają swój udział. Może poza Wandą, której mało i Roberto bo oni pojawiają się w ostatnich rozdziałach. Pyskata i zadziorna Pola pokazuje pazur i to, że ma w sobie siłę, o, którą nikt jej nie podejrzewał.

Fabuła nietuzinkowa. Autorka nie powiela schematów w książkach tak, że każda z części ma swój oryginalny wątek. Historia wciąga od początku. Zaskakująca jest relacja między tą dwójką bohaterów. Początkowo akcje skupia się na relacji między Polą a Marcello, zadaniach, jakie dla niej zaplanował. Potem akcje nabiera tępa, zmienia się w ułamku sekundy, a autorka nas zaskakuje wydarzeniami. Zakończenie dość zaskakujące. W zasadzie nie spodziewałam się ze to się tak wszystko potoczy. Nie wiem, czy będzie kolejny tom, ale ten zakończyła niejako historie braci Vedetti. Zakończył ale jednocześnie otworzył przed nimi nowy rozdział w ich historii...

Tym razem cała historia toczy się w koło dwóch bohaterów Poli i Marcella. Jednak bohaterowie z wcześniejszych części również pojawiają się w powieści. Książkę można czytać bez znajomości poprzednich książek. Pola to ambitna dziewczyna, marzy o sławie i bogactwie. Nie jest stała w uczuciach i zmienia mężczyzn jak rękawiczki. Kiedy poznaje Marcella zaczyna z nim grę. I ta ich relacja jest trochę dziwna. Marcello to mafioso bez żadnych uczuć. Wzbudza wszędzie strach. Tych dwoje raz się przyciąga, raz odpycha, a w końcu nie wiadomo co ta cała Pola chce. To za nim tęskni, to z nim zrywa. Raz daje mu kosza, później jest zazdrosna. Dlatego główna bohaterka  nie wzbudziła mojej sympatii. A czasami jej zachowanie bardzo drażniło. To taki minus tej książki.

Na plus jest to, że znowu przenosimy się na Sycylię, gdzie możemy podglądać życie mafii z bliska. Piękne rezydencje, bogactwo, jachty, helikoptery, służba. A z drugiej strony ciągły strach, oglądanie się za siebie, porachunki i wojny gangów. Akcji w tej części również nie brakuje dlatego, pomijając denerwującą Pole, książkę czyta się bardzo dobrze.
Zakończenie książki trochę banalne i do przewidzenia. Ale ogólnie książka fajna, i jak ktoś lubi książki w takim klimacie, to będzie zadowolony.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Wziął głęboki oddech, a ja przymknęłam powieki, pozwalając sobie na chwilę zatopienia się w tej zakazanej przyjemności."

@ada.tulinska

Marcello wiedzie życie, którego nikt mu nie pozazdrości. Zimny, szalony, bezgranicznie oddany mafii, uznany za najgorsze zło. Ksywa "grabarz" doskonale oddaje jego naturę. Nie znalazła się żadna kobieta, która potrafiła by znaleźć drogę do jego serca i diabelskiej duszy, aż do poznania Poli. Początkowo ostrzegano go przed nią, a nią przed nimi. Dziewczyna nie bała się, ryzyko było tym, czego łaknęła jak powietrza. Dostała propozycję, a właściwie na siłę została wciągnięta do świata przestępczego, gdzie Marcello przewidział dla niej znakomitą rolę. Działali sobie na nerwy, ale te temperamenty sprawiły, że odnaleźli szczeliny w swoich pancerzach. Ona mogła spełniać marzenia, on zaczął dostrzegać, że czegoś brakuje w jego życiu. To "coś" miało na imię Pola, obarczone najbardziej zajadłym i odpornym diabelnym charakterem, dodatkowo ukryte w ciele przepięknej anielicy.

Ada sprawiła, że losy rodziny Vedetti weszły na najbardziej skomplikowane drogi. Ich życie już i tak było zagmatwane. Teraz pora na największe problemy. Marcello zabierze nas do swojego szalonego świata dodatkowo wplątując do niego Polę, która jak nikt inny potrafiła dostać się do jego wnętrza. Choć bronił się przed nią na wszystkie możliwe sposoby, nie udało się. Ona była diablicą z ostrym pazurem, on mrocznym demonem, którego dotyk palił. Są dla siebie zniszczeniem, ale czym była by zabawa bez ryzyka. Będą się wodzić na pokuszenie. Sprawiać, że wszystkie zmysły zapłoną. Wciągać w coraz bardziej zawiłą grę, ściągajac największe kłopoty na całą rodzinę. Cóż mogę powiedzieć, kocham takie klimaty. Lubię przeplatać cukierkowo słodkie historie, takimi, które wciągają nas w ostrą jazdę bez żadnych hamulców. Nie braknie ciętych ripost, zawiłych sytuacji, niebezpieczeństwa i rozlewu krwi oraz rozpalających do czerwoności chwil. Bardzo polecam caluteńką serię.

W ciemnościach 2
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - W ciemnościach 2

W mroku łatwo pomylić przyjaciela z wrogiem. Tym razem Oliwia musi zmierzyć się z ciszą, w której pogrążył się Maks. Kiedy już się wydawało, że jest dla...

Spełnione życzenie
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Spełnione życzenie

W święta mogą się spełnić życzenia, o których nawet nie mamy pojęcia. Kaja wychowała się w domu dziecka i nie wie nic o swoich rodzicach. Po dawnym...