Związana z mafią

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-12-08
Kategoria: Romans
ISBN: 9788367014519
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski

Tom 4 cyklu Bracia Vedetti

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Które pragnienie okaże się najsilniejsze?

Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany za pełnoprawnego członka rodziny, co sprawia, że nosi w sercu nienawiść. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz blizna na twarzy i szyi budzą powszechny strach. Niektórzy mówią na niego Garbarz, bo podobno podczas tortur zdejmuje skórę z wrogów Familii. W przeciwieństwie do swoich braci nie ulega żądzom i nie szuka towarzystwa kobiet. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje pewną niezwykłą Polkę.

Pola jest znana z tego, że przebiera w mężczyznach. Angażuje się jedynie w przelotne romanse, jest piękna i czarująca. Pech chce, że zaczyna uwodzić niebezpiecznego mafiosa. Jeszcze nie wie, w co tak naprawdę się uwikła. Groźny gangster już poznał jej słabość. Proponuje, że stworzy dla niej markę mody na skalę europejską. Dom mody Jackdaw będzie miał w asortymencie ubrania zaprojektowane pod okiem Poli, która zostanie królową swojego imperium. Wystarczy, że... No właśnie, co Pola będzie w stanie zrobić, żeby spełnić marzenia? Oferta Włocha jest bardzo kusząca, a Polę ciągnie do luksusu, biżuterii i... władzy.

Tagi: Romans z dreszczykiem

Kup książkę Związana z mafią

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Związana z mafią

Avatar użytkownika - lalkabloguje
lalkabloguje
Przeczytane:2021-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

Uwielbiam ta serie. To jedna z tych, która możemy czytać razem lub osobna i nie stracimy wątków. Ale mimo wszystko jako całość tworzy unikalną historię. W tomi 4 mamy historie Poli i Marcello.


Pola to szalona dziewczyna, która ma dość specyficzne podejście do życia. Rudowłosa, energiczna, z pasją tworzy swój internetowy butik. Cicho marzy, by mieć takie szczęście w miłości, jakie mają jej przyjaciółki Julia i Łucja. 


Marcello zawsze żył w cieniu swojego brata Roberto. Gdy ten "zginął" wiedział ze i tak ojciec nie bierze go pod uwagę jako swojego zastępcę. Wszystko przez to, że ojciec znienawidził jego matkę a na nim skupia swoją nienawiść. Małomówny, nieokazujący uczuć, twardy i bezwzględny. Kiedy spotka Polę w jego głowie rodzi się plan. Do czego jest mu potrzebna Pola? Jaka rolę odegra w życiu Marcello?


"Związana z mafią" to książka, która was nie zawiedzie. Wartka akcja, dużo scen mafijnych i erotycznych, fabuła z dużą ilością zwrotów akcji. Dodatkowo w tej historii wszystkie pary z poprzednich części mają swój udział. Może poza Wandą, której mało i Roberto bo oni pojawiają się w ostatnich rozdziałach. Pyskata i zadziorna Pola pokazuje pazur i to, że ma w sobie siłę, o, którą nikt jej nie podejrzewał. 


Fabuła nietuzinkowa. Autorka nie powiela schematów w książkach tak, że każda z części ma swój oryginalny wątek. Historia wciąga od początku. Zaskakująca jest relacja między tą dwójką bohaterów. Początkowo akcje skupia się na relacji między Polą a Marcello, zadaniach, jakie dla niej zaplanował. Potem akcje nabiera tępa, zmienia się w ułamku sekundy, a autorka nas zaskakuje wydarzeniami. Zakończenie dość zaskakujące. W zasadzie nie spodziewałam się ze to się tak wszystko potoczy. Nie wiem, czy będzie kolejny tom, ale ten zakończyła niejako historie braci Vedetti. Zakończył ale jednocześnie otworzył przed nimi nowy rozdział w ich historii...

Link do opinii

Tym razem cała historia toczy się w koło dwóch bohaterów Poli i Marcella. Jednak bohaterowie z wcześniejszych części również pojawiają się w powieści. Książkę można czytać bez znajomości poprzednich książek. Pola to ambitna dziewczyna, marzy o sławie i bogactwie. Nie jest stała w uczuciach i zmienia mężczyzn jak rękawiczki. Kiedy poznaje Marcella zaczyna z nim grę. I ta ich relacja jest trochę dziwna. Marcello to mafioso bez żadnych uczuć. Wzbudza wszędzie strach. Tych dwoje raz się przyciąga, raz odpycha, a w końcu nie wiadomo co ta cała Pola chce. To za nim tęskni, to z nim zrywa. Raz daje mu kosza, później jest zazdrosna. Dlatego główna bohaterka  nie wzbudziła mojej sympatii. A czasami jej zachowanie bardzo drażniło. To taki minus tej książki.

Na plus jest to, że znowu przenosimy się na Sycylię, gdzie możemy podglądać życie mafii z bliska. Piękne rezydencje, bogactwo, jachty, helikoptery, służba. A z drugiej strony ciągły strach, oglądanie się za siebie, porachunki i wojny gangów. Akcji w tej części również nie brakuje dlatego, pomijając denerwującą Pole, książkę czyta się bardzo dobrze. 
Zakończenie książki trochę banalne i do przewidzenia. Ale ogólnie książka fajna, i jak ktoś lubi książki w takim klimacie, to będzie zadowolony. 

Link do opinii
Inne książki autora
Skazana przez mafię
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki -  Skazana przez mafię

Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność. Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak...

Zależna od mafii
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Zależna od mafii

,,- Biorę ją pod zastaw - oznajmił, czyszcząc kastet z krwi". Julia nigdy nie okazywała słabości. Nawet po odejściu matki, a potem aresztowaniu ojca...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy