Poznałem cię w piekle

Co zrobisz, gdy zakochasz się w swoim największym wrogu?

W poznańskim półświatku król jest tylko jeden. Igła, bezwzględny gangster z mroczną przeszłością, doskonale wie, jak wymusić posłuszeństwo i ukarać tych, którzy go odmawiają. Ale gdy pewnego wieczoru poznaje w klubie Anastazję, serce niespodziewanie przestaje go słuchać. Tajemnicza dziewczyna w niebieskiej peruce jest jak iskra, która budzi w nim uśpione do tej pory uczucia i sprowadza pożar… Jako córka jego największego wroga, znanego lokalnego polityka, Anastazja zostaje wciągnięta w brudną grę, jaką ci dwaj prowadzą ze sobą. Na jaw wychodzą skrywane przez lata tajemnice – okazuje się, że tkwiła w sieci mrocznych powiązań, o których nie miała pojęcia. Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Wkrótce Anastazja uświadomi sobie, że jeśli chce przetrwać w otaczającej ją sieci kłamstw, musi zaakceptować mafijne reguły gry. Ale czy będzie potrafiła żyć z konsekwencjami swoich decyzji?

Informacje dodatkowe o Poznałem cię w piekle:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2023-10-18

Kup książkę Poznałem cię w piekle

Poznałem cię w piekle - opinie o książce

Zobaczył ją przez szybę, będąc w swoim klubie. Choć myślał, że to niemożliwe, serce zabiło mu szybciej. Zapragnął, aby była bliżej, chociaż zupełnie inaczej niż kobiety do tej pory. Dlatego, kiedy dostał zlecenie, choć początkowo zamierzał odmówić, kiedy okazało się, że jest związane z nią, jedna zdecydował się go podjąć. Tylko czy aby na pewno to będzie dobra decyzja?
Anastazja od dawna mieszka z matką i ojczymem. Jej życie nie jest idealne, jednak radzi sobie w nim. Chociaż mogłoby się wydawać, że to zbędne (jej ojczym jej znanym politykiem), zaczyna pracę w klubie. To tam zostaje zauważona przez Igłę, który w wielu budzi strach. Jednak nie w niej. Wtedy jeszcze nie wie, jak niebawem zmieni się jej.
Nocne hałasy nie zapowiadały tego, co za chwilę miało się zdarzyć. Mama i ojczym zostają brutalnie zamordowani i to przez Igłę, ona zostaje przy życiu, jednak on ma na nią plany. Nie tylko chce majątek, jaki ma odziedziczyć, ale również ją za swoją żonę. Chociaż początkowo Anastazja się buntuje, wkrótce on sprawia, że staje się posłuszna. Jednak nie wszystko jest takie, jak się początkowo wydaje, Igła skrywa wiele tajemnic. Jakich? Jakie ma zamiary? Co go połączy z Anastazją? Dlaczego kobieta nagle stała się uległa?

Historia, jaką znalazłam w książce, bardzo mi się podobała. Według mnie była ciekawa, wciągająca i niebanalna. To historia o kobiecie, która została praktycznie sama na świecie, na dodatek osoba za to odpowiedzialna ma niebawem stać się jej mężem. Pełna tajemnic, sekretów, niedomówień, niebezpieczeństwa. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć.

Bohaterowie ciekawi, świetnie wykreowani. Bardzo polubiłam Anastazję. Według mnie jest kobietą dzielną, odważną, o dużym sercu, umiejąca odnaleźć się w sytuacjach, w których wielu by nie umiało.

„Poznałem cię w piekle” to według mnie świetna książka, którą z ogromną przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2023-12-17, Ocena: 4, Przeczytałam,

„𝓟𝓸𝔃𝓷𝓪ł𝓮𝓶 𝓬𝓲ę 𝔀 𝓹𝓲𝓮𝓴𝓵𝓮” 𝓐𝓭𝓪 𝓣𝓾𝓵𝓲ń𝓼𝓴𝓪

Co zrobisz, gdy zakochasz się w swoim największym wrogu?

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Igła to bezwzględny gangster, który ma mroczną przeszłość i mnóstwo przewinień na koncie. W dodatku nie cofnie się przed niczym, nawet przy wymierzaniu kary. Podczas jednej z imprez poznaje tajemniczą Anastazje. Dziewczyna od pierwszego spotkania wpadła mu w oko. Jak się okazuje tajemnicza dziewczyna to córka jego największego wroga. Tak Igła wciąga Anastazje w niebezpieczną grę. 💫

Ta historia dostarczyła mi wszystko to co potrzebuje uzyskać od romansu. Mnóstwo skrajnych emocji, niezapomniane wrażenia i gorące uczucie pomiędzy dwójką ludzi.

To właśnie fabuła tej książki jest jej największym atutem – wydarzenia pełne niebezpieczeństw, sytuacje niesamowicie wciągające oraz momenty pełne niewiadomych, kiedy na dobrą sprawę czytelnik nie ma pojęcia, co tak właściwie za chwilę się wydarzy i w jakim stopniu odbije się to na bohaterach tej książki.

Napiszę to wprost - wgryzłam się w tę książkę tak bardzo, że pochłonęłam ją dosłownie w jeden wieczór bez absolutnie żadnej przerwy.„Poznałem cię w piekle” okazało się naprawdę pochłaniającą lekturą, która ani przez sekundę mnie nie znudziła, nie zniesmaczyła, nie wywołała chęci odłożenia jej na półkę, nie sprawiła również, żebym żałowała rozpoczęcia jej czytania, co jest bardzo na plus. Bohaterowie są tak wyraziści, każdy z nich został wykreowany w niepowtarzalny sposób. Nie dość, że nie nudzą, to w dodatku są bardzo autentyczni w tym co robią. Autorka zawsze kreuje bohaterów w taki sposób, że czytając mamy wrażenie, jakbyśmy znali ich od lat. Są interesujący, mają swoje wady i tajemnice.

Romans mafijny, w którym bardzo dużo się dzieje. Historia Igła i Anastazji wciąga od pierwszych stron, a niepewność i napięcie, jakie towarzyszy podczas czytania odczuwalne jest do ostatniej strony. Kłamstwa, intrygi i mafijne porachunki sprawiają, że historia jest szalenie ciekawa.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„-Wiem, że nie jestem przyzwoity — mruknął, przytulając mnie do siebie. - Ludzie widzą we mnie psychopatę i możliwe, że nim jestem”.

Anastazja, mimo że jej ojczymem jest sławny polityk, nie ma łatwego życia. Z pozoru piękne i wygodne okazuje się zgniłe i pełne cierpienia. Pracując, jako kelnerka w klubie nieoczekiwanie zyskuje uwagę właściciela lokalu zwanego Igłą. I gdy Anastazja myśli, że dał jej spokój, on brutalnie wkracza do jej życia i zabija jej rodziców.

W mieście główny gangster jest tylko jeden, bezwzględny i nieznoszący sprzeciwu Igła. Wymuszanie posłuszeństwa to dla niego chleb powszedni, więc dziewczyna w sumie nie miała żadnego wyboru. To doskonały manipulant, który tak zakręci, że już nie wiesz, co jest prawdą, a co nie.

Anastazja próbowała mu się opierać, lecz czasami przychodziło jej to z marnym skutkiem. Bywały momenty, że zaskoczyła mnie swoim zachowaniem. Nie powiem, bo zaimponowała mi zwłaszcza w końcowych scenach.

„Pociągał mnie, był przystojny jak sam diabeł. W literaturze i filmach zawsze miałam słabość do łotrów. Ale to nie książka. Musiałam coś zrobić ze swoim życiem i wreszcie się odsunąć od tego mężczyzny”.

Miałam już wielokrotnie styczność z twórczością autorki. Za każdym razem odkrywam coś nowego. W tym przypadku byłam pewna, że znam zakończenie i kierunek, w jakim to się potoczy.

Myliłam się, bo pisarka zaserwowała na koniec istny nieprzewidywalny splot wydarzeń, które doprowadziły do zupełnie niespodziewanego finału, który może być zapowiedzią kolejnej przygody z bohaterami.

Podczas czytania historii Sebastiana i Anastazji miałam wrażenie, że już skądś znam tego bohatera. Okazało się, że Igłę mogliśmy poznać w innej książce autorki. Super pomysł, aby dać mu jeszcze jedną szansę i opowiedzieć zupełnie inną historię.

Autorka nie zawiodła mnie i tym razem. Świetnie się bawiłam podczas lektury książki. Z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Poznałem cię w piekle” to historia pełna tajemnic i wydarzeń,które z każdym kolejnym rozdziałem zaskakują.Od poczatku nic nie jest pewne,co jest prawdą a co kłamstwem.Przez takie działania czuć emocje przez cały czas czytania i poznawania bohaterów.Przez tà lekture dosłownie się „płynie”…wciaga i powala na kolana.

Igłę/Sebastiana polubiłam od poczatku.Mimo,że jest gangsterem,który nie zmienia swoich zasad to poznawszy jego przeszłość i zaznane krzywdy spojrzałam bardziej przychylnym okiem.Jego relacja z Anastazja jest wybuchowa i nieokiełznana.Lubie takie połączenie bohaterów w książkach.Działają na siebie a za moment ich zachowanie zmieniają się! To powoduje jeszcze większe zainteresowanie historia.

Jestem pozytywnie zaskoczona powieścią.A zakończenie totalnie wbiło mnie w fotel!Mam nadzieje na kontynuacje losów bohaterów i poznanie konsekwencji ich czynów.

Koniecznie poznaje historie Sebastiana i Anastazji.Będziecie nią zachwyceni.
Polecam

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-01-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

Co zrobisz, gdy zakochasz się w największym wrogu?

Igła to bezwzględny gangster, który wie jak wymusić posłuszeństwo oraz zmusić tych, którzy mu odmawiają do zmiany decyzji.

Gdy w klubie w oko wpada mu niebieskowłosa dziewczyna, okazuje się, że jest córką bogatego polityka, a jednocześnie największego wroga.

Pomimo bogatych rodziców dziewczyna musi zarabiać na swoje utrzymanie jako kelnerka.

Sebastian co do dziewczyny już ma plan, postanawia wziąć za żonę Anastazję i po śmierci jej rodziców przejąć cały majątek...

Jednak plan wziął w łeb, kiedy okazuje się czasem, że dziewczynie nie przepisano nawet grosza.

Co w tej sytuacji zrobi z dziewczyną Igła?

"Poznałem Cię w piekle" to niebanalna książka, która wciąga w swoje sidła.

Pełna tajemnic, niebezpieczeństwa i sekretów książka, w której akcja mknie i zaskakuje z każdą stroną.

Bohaterowie są świetnie wykreowani. Anastazja to silna i odważna kobieta, która potrafi o siebie zadbać, a Igła nie powiem zaskoczył mnie.

Kolejnym zaskoczeniem dla mnie było to, że akcja dzieje się w Polsce a dokładniej w Poznaniu i tu autorka zasługuje na duże brawa, bo to wszystko było opisane tak prawdziwie, że nie mogłam się oderwać od czytania.

Kto zna pióro autorki ten wie że z jej książkami nie można się nudzić i bardzo dużo się w nich dzieje a dodatkowo niepewność i napięcie są murowane, a emocje to totalny rollercoaster.

Jeżeli szukacie niebanalnego romansu mafijnego to idealnie trafiliście.

Polecam ?

Książka fenomenalna.  Nie mogłam się od niej oderwać.  Musiałam przeczytać ja do końca,  bo byłam ciekawa jak się zakończy.

I jestem oburzona. Ona musi mieć kolejną część.  Chce wiedzieć jak dalej się potoczą losy Sebastiana i Anastazji.

,,lepsze znajome piekło,

niż nieznajome"

Pani Ada Tulińska za każdym razem mnie zaskakuje swoją elastycznością tematyczną i charakterem swoich powieści. Ma ona na swoim koncie już kilkanaście książek, z których miałam okazję poznać dwie: ,,Spełnione życzenie" i ,,Królestwo węży i krwi", które reprezentowały wprawdzie gatunek romansu, ale ujęte były w zupełnie odmiennych klimatach. Pierwsza z nich to typowa opowieść świąteczna, natomiast druga to romans fantasy, który zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Natomiast ,,Poznałem Cię w piekle" to romans mafijny, w którym kipi od żądzy, mafijnych rozgrywek, wielu zwrotów akcji i ekspresyjnych wydarzeń. Nie on jednak typowym romansem tego gatunku, gdyż autorka niejednokrotnie zaskakuje poprowadzonymi wątkami. Po opisie i tytule można spodziewać się też ogromnego erotycznego podłoża, ale  tak naprawdę nie ma w nich zbyt dużo scen erotycznych.  Wprawdzie czuć napięcie erotyczne pomiędzy bohaterami, targające nimi emocje, ale intymnych zbliżeń jest znikoma ilość. Bardziej autorka rysuje ich relacje ukazując ich emocje, to co przeżywają, o czym marzą i myślą, niż to, co razem robią.

Akcja tej powieści dzieje się w polskich realiach, w poznańskim półświatku, więc autorka skutecznie puściła wodze swojej wyobraźni opisując nam to, jak gangsterka może wyglądać u nas. Z reguły tego rodzaju historie dzieją się na przykład w Stanach Zjednoczonych, lub we Włoszech, a tymczasem okazuje się, że mogą brzmieć całkiem realnie, osadzone na naszym gruncie.

Książka ,,Poznałem Cię w piekle" jest nową serią, ale pojawia się w niej wątek, który wydawał mi się powiązany z jakąś inną historią. Oczywiście podrążyłam temat i faktycznie, dotarłam do książki ,,W ciemnościach" Tom I i II, które opowiadają o Oliwii i Maksie. Teraz pani Ada Tulińska postanowiła poświecić uwagę Sebastianowi, czyli Igle, który pojawił się w tamtej historii. Echa tego są w niniejszej powieści, gdyż wspomniana jest Oliwia i Maks, ale nie mają oni aż tak dużego znaczenia, jak we wspomnianej dylogii.

Niestandardowa fabuła skupia się na Sebastianie i Anastazji, którzy spotykają się w przełomowych dla siebie momentach. Ich początkowa fascynacja trwa cały czas, ale okoliczności sprawiają, że nie dane jest im podążać za swoimi odczuciami. Nieszczęściem Anastazji jest to, że jej ojczym jest znanym, wpływowym politykiem, który naraził się wielu ludziom, ale ona nie jest świadoma, w jakim niebezpieczeństwie i iluzji żyje. Z kolei Sebastian jest nią zaintrygowany od chwili, gdy ujrzał ją w swoim klubie, ale zlecenie, które w pewnym momencie otrzymuje od tajemniczego klienta sprawia, że w jego głowie rodzi się plan przejęcia majątku ojczyma Anastazji. Dziewczyna zostaje wciągnięta w wir mafijnych rozgrywek, w których stawką są ogromne pieniądze, wolność i życie najbliższych osób.

Anastazja przeżywa huśtawkę emocjonalną, od pożądania, fascynacji osobą Igły, poprzez niechęć, współczucie, złość aż po sympatię, gdyż o miłości raczej na razie trudno mówić. Była czasami irytująca wykazując się lekkomyślnością, zbytnią uległością, brakiem buntu, ale znalazła się w sytuacji, w której musiała podejmować decyzje mając na uwadze dobro bezdomnego ojca. Z tego względu trudno było ją jednoznacznie ocenić. Ma wobec Igły mieszane uczucia i ja miałam podobnie, gdyż nie da się go bez zastrzeżeń lubić, bądź nienawidzić. Nosi w sobie wiele bólu osadzonego w przeszłości, a jego postawę zaczynamy rozumieć, gdy poznajemy to, co przeżył jako nastolatek.

Wraz z ujawnianymi tajemnicami, niechęć do Igły maleje, zarówno u czytelnika, jak i u Anastazji. Mamy okazję analizować to, co dzieje się w życiu bohaterów, gdyż narracja prowadzona jest w dwóch perspektywach pierwszoplanowych, chociaż rozdziałów z Anastazją, jako narratorką, jest więcej. Możemy, więc obserwować zmiany, jakie się w niej dokonują i poznawać motywy jej działań. Podobnie jest u Igły, który odsłania się przed nią, a więc i przed nami, ukazując też świat, o którym nie miała pojęcia. Jednak ona nie wszystko jest w stanie pojąć i zaakceptować. Na okładce bardzo małą czcionką i delikatnym kolorem zaznaczono napis "Slow burn", co oznacza powolne spalanie. I taki charakter ma ich relacja. Oboje czują, że coraz bardziej ich do siebie przyciąga żarliwa siła, ale nie dane jest podać się jej w pełni.

Finał pozostawia wiele niewiadomych, mimo że niektóre sekrety zostały ujawnione, ale nie wszystkie. Ostatnie sceny pozostawiają wiele pytań, gdyż nie wiemy, dlaczego niektóre sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej, wiec pozostajemy w pewnym zawieszeniu i niedopowiedzeniach. Takie można odnieść wrażenie, więc można jedynie liczyć na to, że  z  kolejny tom będzie obfitował w jeszcze bardziej emocjonalną historię.

Książkę przeczytałam  w ramach współpracy z wydawnictwem Amare

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-12-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Cześć, dziś piękna pogoda za oknem, a więc krótki spacer. Kto się wybiera?

Dziś mam dla Was recenzję książki ,,Poznałem Cię w piekle" Ada Tulińska, wydawnictwo AmAre.

Książka wciągnęła mnie w swoją historię od pierwszej strony i nie dała się od siebie oderwać. Otrzymałam mrok, mafie, intrygi, tajemnice, niebezpieczeństwa, sporą dawkę emocji jak i zwrotów. Anastazja i Igła zawierają związek małżeński, który jest układem, umową pomiędzy tą dwójką. Ona nie należy do grzecznych oraz potulnych kobiet, chce poznać prawdę i do niej dąży. On niebezpieczny, przystojny wzbudza respekt i posłuszeństwo. Oboje nie zdają sobie sprawy jak wiele mają ze sobą wspólnego, łączy ich  mroczna przeszłość, która nie była łatwa i nie daje o sobie zapomnieć.

Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, co pozwala nam dobrze ich poznać, wiemy co czują oraz myślą w danym momencie i sytuacji. Autorka porusza również sporo tematów takich jak głód, przemoc domowa, brak wsparcia ze strony najbliższych osób szczególnie matki, nałóg alkoholowy.

Zakończenie, totalnie mnie zaskoczyło i mam nadzieję, że będzie kontynuacja, ponieważ chętnie przeczytam co przyniesie dalej los bohaterom.

Książkę polecam Wam z całego serca!

Rockin' winter
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Rockin

Otwórz serce w grudniu i spełnij marzenia! Eliza marzy o karierze w modelingu. Dziewczyna nosi większy rozmiar niż jej koleżanki po fachu, jednak nie...

Ja tu jestem szefem
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Ja tu jestem szefem

Rywalizacja na wysokim szczeblu jest bezwzględna. Chyba że w grę wchodzi namiętność kusząca mocniej niż władza. Diana nie musi martwić się o pieniądze...