Poznałem cię w piekle

„-Wiem, że nie jestem przyzwoity — mruknął, przytulając mnie do siebie. - Ludzie widzą we mnie psychopatę i możliwe, że nim jestem”.

Anastazja, mimo że jej ojczymem jest sławny polityk, nie ma łatwego życia. Z pozoru piękne i wygodne okazuje się zgniłe i pełne cierpienia. Pracując, jako kelnerka w klubie nieoczekiwanie zyskuje uwagę właściciela lokalu zwanego Igłą. I gdy Anastazja myśli, że dał jej spokój, on brutalnie wkracza do jej życia i zabija jej rodziców.

W mieście główny gangster jest tylko jeden, bezwzględny i nieznoszący sprzeciwu Igła. Wymuszanie posłuszeństwa to dla niego chleb powszedni, więc dziewczyna w sumie nie miała żadnego wyboru. To doskonały manipulant, który tak zakręci, że już nie wiesz, co jest prawdą, a co nie.

Anastazja próbowała mu się opierać, lecz czasami przychodziło jej to z marnym skutkiem. Bywały momenty, że zaskoczyła mnie swoim zachowaniem. Nie powiem, bo zaimponowała mi zwłaszcza w końcowych scenach.

„Pociągał mnie, był przystojny jak sam diabeł. W literaturze i filmach zawsze miałam słabość do łotrów. Ale to nie książka. Musiałam coś zrobić ze swoim życiem i wreszcie się odsunąć od tego mężczyzny”.

Miałam już wielokrotnie styczność z twórczością autorki. Za każdym razem odkrywam coś nowego. W tym przypadku byłam pewna, że znam zakończenie i kierunek, w jakim to się potoczy.

Myliłam się, bo pisarka zaserwowała na koniec istny nieprzewidywalny splot wydarzeń, które doprowadziły do zupełnie niespodziewanego finału, który może być zapowiedzią kolejnej przygody z bohaterami.

Podczas czytania historii Sebastiana i Anastazji miałam wrażenie, że już skądś znam tego bohatera. Okazało się, że Igłę mogliśmy poznać w innej książce autorki. Super pomysł, aby dać mu jeszcze jedną szansę i opowiedzieć zupełnie inną historię.

Autorka nie zawiodła mnie i tym razem. Świetnie się bawiłam podczas lektury książki. Z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje.

Informacje dodatkowe o Poznałem cię w piekle:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2023-10-18
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Poznałem cię w piekle

Kup książkę Poznałem cię w piekle

Ja tu jestem szefem
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Ja tu jestem szefem

Rywalizacja na wysokim szczeblu jest bezwzględna. Chyba że w grę wchodzi namiętność kusząca mocniej niż władza. Diana nie musi martwić się o pieniądze...

Związana z mafią
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki -  Związana z mafią

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Które pragnienie okaże się najsilniejsze? Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;