Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku

Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku

To przewodnik dla śmiałych odkrywców, którzy nie boją się wyruszyć na nocne safari z latarką w ręku i chcą poznawać świat po zmroku!

Wypchnij znajdującą się w książce kartonową „latarkę”, weź ją do ręki i wsuń między arkusz folii a stronę poniżej. Zobaczysz, jak niesamowicie wygląda przyroda nocą. Zaciemnione strony w tej książce ukrywają sceny pełne zwierząt.

Dzika dżungla, afrykańska sawanna, skute lodem wybrzeże… Każda scena pokazuje inne środowisko. Wystarczy przesunąć latarkę, aby rzucić światło na żyjące tam wspaniałe stworzenia.

Czy udało ci się wypatrzyć wszystkie? Sprawdź z listą i obrazkiem na końcu książki! Następnie przewróć kartkę, aby dowiedzieć się więcej o różnych siedliskach i niesamowitych zwierzętach, które mają tam swoje domy. Zabawa z tą książką to niesamowita przygoda dla odkrywców i badaczy przyrody.

Informacje dodatkowe o Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-01-20
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-8144-247-3
Tłumaczenie: Karolina Tudruj-Wrożyna

Tagi: nauka zwierzęta safar

Kup książkę Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku

Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2020-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Nocą świat jest inny, bardziej tajemniczy, niezwykły i z pewnością także fascynujący... Niezwykle intrygujące wydaje się bowiem to, co kryje się za ciemnością - choćby na polu przyrody, która często właśnie nocą przybiera swoją drugą twarz. Oto jednak pojawia się niezwykła okazja - literacka okazja, ku temu, by poznać nocny świat w zaciszu swojego domu. Okazję tę stwarza nam premiera znakomitej i pięknej książki pt. "Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku", która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Jedność!

Jako słowo się rzekło, oferta tej wspaniałej książki zaprasza nas swoimi stronami do odbycia niezwykłego safari po nocnym świecie zwierząt. Safari, które odbywamy tu za sprawą dołączonej do książki, specjalnej "latarki", która odsłania przed nami kryjące się w ciemności nocy, zwierzęta. Odsłania je same, jak i też ich naturalne środowisko i zachowania, których za dnia nie ujrzymy. Jednakże na tym bogata oferta tej pozycji bynajmniej się nie kończy, gdyż dziecięcy czytelnik pozna tu także ogrom cennych informacji na temat rozmaitych środowisk życia zwierząt, ich poszczególnych gatunków, jak i też zachowań. Innymi słowy rzecz ujmując - każdego czytelnika czeka tu wielka przygoda!

Lisa Regan i Marc Pattenden - autorzy tej pięknej książki, zaoferowali nam za jej sprawą niezwykłe spotkanie ze światem zwierząt. Spotkanie, które z jednej strony cechują walory edukacyjne i poznawcze - związane z odkrywaniem wiedzy o świecie i życiu zwierząt..., zaś z drugiej wspaniała, interaktywna zabawa. Zabawa za sprawą świetnego pomysłu na dołączenie do tej książki tekturowej latarki, która w niezwykle widowiskowy sposób rozjaśnia dla nas ciemność "nocnych stron", odsłaniając tym samym przebywające tam zwierzęta. I przyznam szczerze, że dawno już nie spotkałam się z tak pomysłowym i pięknym w swoim wizualnym wymiarze, rozwiązaniem...

Kolejny raz możemy odwołać się tutaj to najwspanialszego z literackich połączeń - przyjemnego z pożytecznym. Przyjemnością jest zawarta na stronach tej książki przygoda, zabawa i rozwikływanie różnego rodzaju zadań i quizów związanych z treścią tej pozycji. Pożytecznym jest zaś oczywiście niezwykle cenna, widowiskowa i piękna w swojej plastycznej formie, lekcja przyrody i biologii, jaką to odbywa czytelnik tej książki. Lekcja fascynująca, obfitującą w ogromną ilość faktów i zaskakujących ciekawostek, a i do tego zabawna, co w kontekście wieku odbiorcy tej pozycji, ma także wielkie znaczenie.

Nie można nie zachwycić się szatą graficzną tego tytułu, którą tworzą zarówno przepiękne ilustracje zwierząt - tak to na polu edukacyjnej części tej książki, jak i też tej stricte rozrywkowej. To niezwykle malownicze w swojej postaci, ale też i szczegółowe oraz bardzo realistyczne - rysunki, których to oglądanie niesie nam wielką przyjemność. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu także o efektownym wydaniu tej pozycji, które tworzy duży format, twarda i klimatyczna okładka, przejrzysty układ treści, jak i oczywiście kolory. Wspaniałe, barwne i bogate w swej ofercie - kolory, które zachwycają nas tyleż w postaci wspominanych powyżej rysunków, ale też i chociażby wypełnień stron. I na koniec niezwykłe efekt "rozjaśniania" spowitych nocną ciemnością kart ze zwierzętami - dla mnie jest to absolutna rewelacja!

Spotkanie z tą książką, to sama i największa z możliwych, przyjemność. Przyjemność poszerzania naszej wiedzy i zdobywania nowych informacji o zwierzętach i ich życiu, jak i również przyjemność przedniej zabawy, jaką zapewnia nam ta lektura. Naturalnie, to również przyjemność wizualnego obrazu, który przybiera tu postać bardzo smakowitej, literackiej uczty. I dlatego też w mej ocenie książka ta sprawdzi się świetnie w każdym domu z małymi dziećmi, ale też i chociażby na szkolnej lekcji przyrody, gdzie to może stać się ona ciekawym i intrygującym urozmaiceniem i dopełnieniem tradycyjnych zajęć.

Rzecz całą podsumowując - książka pt. "Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku", to bardzo interesująca, wykonana w niezwykle widowiskowy i efektowny sposób, jak i wreszcie mająca do zaoferowania moc niezwykłych atrakcji, pozycja. Pozycja dla dzieci, aczkolwiek jestem przekonana o tym, że równie udanie będą bawić się przy niej także i ich rodzice, do czego zresztą to ich namawiam, by oto zamienili czas spotkania z tym tytułem we wspólną zabawę. Nie pozostaje mi już zatem nic innego, aniżeli z jak największym przekonaniem zachęcić was do sięgnięcia po tę książkę, co też i niniejszym czynię. Polecam - naprawdę warto!

Nauka jest super! 101 faktów, o których trzeba wiedzieć
Lisa Regan0
Okładka ksiązki - Nauka jest super! 101 faktów, o których trzeba wiedzieć

Dzieci posiadają naturalną ciekawość świata, zadają mnóstwo pytań i chcą znać odpowiedź na każde „jak” i „dlaczego”. Przedstawiamy...

Kraina zagadek
Lisa Regan0
Okładka ksiązki - Kraina zagadek

Ta fantastyczna książka z łamigłówkami zapewni ci godziny wyśmienitej zabawy. To świetny sposób na twórcze, a jednocześnie dające ogromną przyjemność...