Zwierzęta z kart Ewangelii

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2018-04-11
ISBN: 978-83-7502-655-9
Tłumaczenie: Lilla Danilecka

Od narodzin do zmartwychwstania - osnuta wokół wydarzeń ewangelicznych historia życia Zbawiciela widziana oczami małych, często niepozornych stworzeń. Wierny pies podążający do betlejemskiej stajenki, troskliwy wół ogrzewający Dzieciątko, niedoświadczony osiołek, niosący na swym grzbiecie wjeżdżającego do Jerozolimy Pana, kogut, który zapiał, gdy Piotr trzykrotnie wyparł się swego Mistrza i wreszcie gołębica widząca chwałę Zmartwychwstałego. Króciutkie, pełne ciepła opowieści odkrywające przed dziećmi największe tajemnice wiary.

Kup książkę Zwierzęta z kart Ewangelii

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2018-07-04, Ocena: 6, Przeczytałem,
Sceny z życia Jezusa Przybliżenie dzieciom Dobrej Nowiny nie jest wcale zadaniem łatwym. Teksty Ewangelii są skierowane przede wszystkim do dorosłych. Rolę dobrej pomocy pełnią zwykle teksty uproszczone opowieści biblijnych, które są chyba najczęstszą formą przekazywania nauczania Jezusa młodym czytelnikom (słuchaczom). Książka Zwierzęta z kart Ewangelii jest inna. Jest zbiorem opartych na fragmentach Ewangelii krótkich opowiadań o zwierzętach, które pojawiały się w niektórych momentach życia Jezusa Chrystusa. Jest swoistym zapisem „spotkań” naszych braci mniejszych ze Słowem, które stało się Ciałem. Ważna tu jest ciekawa narracja, w której zwierzęcy bohater każdego opowiadania ukazuje daną sytuację ze swojego punktu widzenia. Możemy spojrzeć więc na dobrze nam znane chwile z życia Jezusa zupełnie innym okiem. Wierny pies pasterzy wita nowo narodzone Dziecię w Betlejem, wół ogrzewa Je swoim oddechem. Wilk spotyka poszczącego na pustyni Pana. Gołębica jest świadkiem poranka Zmartwychwstania. Tych spotkań, jak i różnych zwierzęcych wspomnień, jest dwanaście. Ważną rolę – obok tekstu – odgrywają naprawdę piękne ilustracje. Pastelowe kolory, półcienie, łagodne przejścia pomiędzy barwami tła świetnie oddają atmosferę opisywanej chwili, jej magię. Są bardzo sugestywne i wpasowane w klimat Ziemi Świętej i czasów Chrystusa. Uzupełniają to, co ...

Opinie o książce - Zwierzęta z kart Ewangelii

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk

Czy masz czasem dylemat jak opowiedzieć dziecku o dobrym, kochającym Bogu? Szukasz odpowiednich słów, przykładów, opowieści?

Po raz kolejny polecam książkę dla dzieci wydaną przez Wydawnictwo PROMIC – mojego faworyta wśród wydawców dziecięcych publikacji z nutką chrześcijańskiego nauczania.

Piękna oprawa – sztywna okładka, pięknie ilustrowana każda z dwunastu opowieści. Pierwsze wrażenie było bardzo dobre.

Gdy pierwszego wieczoru zaczęliśmy czytać Zwierzęta z kart Ewangelii sama mocno poczułam się przytulona przez dobrego, kochającego i troskliwego Boga – opowieści napisane są w taki sposób, że serce łagodnieje i wycisza się w Bożej obecności.

Dla mojego zasypiającego pięciolatka była to też lekcja wartości – choćby bycia troskliwym jak wół i cierpliwym jak wróbelek, któremu czegoś zabrakło. Synek chętnie rozmawiał o tych historiach kolejnego dnia. Napisane są w bardzo obrazowy i przystępny sposób – idealnie dla przedszkolaka.

Każda opowieść to inne zwierzątko, które spotyka Jezusa. Pies, wół, baranek, rybka, lis, wróbelek, owieczka, wielbłąd, troskliwa kwoka, osiołek, kogut, gołębica – każde z nich ma swoją historię.

Choć każda z dwunastu opowieści napisana jest bardzo prosto, niesie za sobą wierne odzwierciedlenie nauczania Pisma Świętego – oddane jednak w sposób przystępny i bardzo zrozumiały dla dziecka.

Mały czytelnik i jego rodzic – każdy z nas może spotkać w nich Jezusa, który kocha, zauważa i się troszczy. Publikacja jest warta uwagi i wspólnej lektury, nie tylko na dobranoc.

Kult
Łukasz Orbitowski;