Żyć jak Mały Książę

Ocena: 4.46 (13 głosów)

"Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich o tym pamięta"... Pora więc im to przypomnieć!

"Mały Książę" uważany jest za jedną z najważniejszych i najbardziej inspirujących książek, jakie kiedykolwiek powstały. Dla wielu czytelników była to opowieść, z której uczyli się, jak poświęcać czas na prawdziwe życie, kochać i być odważnym, a także jak w dorosłym świecie zachować w sobie radość dziecka.

Czerpać wiedzę od Małego Księcia po prostu trzeba: by lepiej żyć ze sobą, z najbliższymi, z nieznajomymi. W świecie, gdzie każdy czuje się czasem zagubiony, warto wziąć czasem przykład z głównego bohatera książki i na chwilę się zatrzymać, aby rozejrzeć się wokół siebie.

Jeśli przyjmiesz zasady opisane w tej opowieści, Twoje życie zmieni się na zawsze: zapanuje w nim spokój, swoboda i czułość. Zajrzyj do mojego poradnika, by dowiedzieć się, jak to zrobić - a pewien mały trener pokaże Ci, jak poradzić sobie ze światem, który nas wszystkich czasem wyczerpuje i przekracza.

Stéphane Garnier jest autorem wielu bestsellerowych poradników z francuskiej serii "Żyć jak...".Jego książki o filozofii pewnych czworonogów spod znaku "Żyć jak kot!" sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy i przetłumaczone zostały na prawie 40 języków.

Informacje dodatkowe o Żyć jak Mały Książę:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-02-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788382343670
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: Agir et penser comme le Petit Prince

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Żyć jak Mały Książę

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Żyć jak Mały Książę - opinie o książce

Avatar użytkownika - nina55555
nina55555
Przeczytane:2022-02-26, Ocena: 4, Chcę przeczytać, Mam,

Wielu z nas czytało ,,Małego Księcia” i myślę, że jest to jedna z najbardziej interesujących lektur szkolnych, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad głębszym znaczeniem losów bohatera? Autor ,,Żyć jak mały książę” w swojej książce ukazuje własną interpretację tej historii. Sama treść zawiera w sobie bardzo wiele wartościowych i cennych porad. Uczy przede wszystkim ponownego odkrycia w sobie wewnętrznego dziecka. Przez całą lekturę tekst pokazuje nam, jak prosta może być droga do szczęścia i życia w zgodzie ze samym sobą. Nauki Małego Księcia są idealne, gdy chcemy zyskać więcej pokory i wdzięczności za najmniejsze rzeczy. Zwraca uwagę na to, jak ważnym elementem w życiu każdego człowieka jest posiadanie marzeń oraz pielęgnowanie ich. Bardzo podobał mi się element, gdzie można było wypisać własne marzenia, postrzegam to jako niesamowicie uroczą inicjatywę! Książę wprowadza nas w zupełnie inny świat. Wolny, beztroski, wypełniony spokojem i miłością do otaczającego świata. Pozwala nam na poznanie prostych rad, dzięki którym w znaczący sposób możemy poprawić swoją egzystencję! Przyznam, że z ciekawością i ogromną przyjemnością sięgnęłam po ten poradnik i zdecydowanie się nie zawiodłam. Książka napisana jest w lekkim i prostym języku, co umożliwia płynne i szybkie czytanie, a także umożliwia zapamiętanie zawartych w książce nauk. Chciałabym zwrócić uwagę także na samo wykonanie książki, jest bardzo przejrzyste i przyjemne w odbiorze, a wstawki z cytatami zdecydowanie złapały mnie za serce. Jeśli szukacie poradnika, który prostymi słowami pomoże wam w zmienieniu swojego życia oraz skłoni do głębszych refleksji, jest to idealny egzemplarz<3!

Link do opinii
Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2022-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

„W jakiś sposób wszyscy, choćby tylko częściowo, jesteśmy Małym Księciem, mimo że czasami zdarza nam się o tym zapominać”.

Któż z nas nie zna Małego Księcia – wyjątkowej postaci z książki o tym samym tytule, który doskonale wiedział, czego oczekuje, czego szuka oraz jak chce, aby wyglądało jego życie.

Stephane Garnier wykorzystał postać Małego Księcia, aby stworzyć poradnik, w którym otrzymamy wskazówki, jak żyć jako dorośli nie zatracając w sobie jednocześnie dziecka, którym każdy z nas przecież był. Książka ta przepełniona jest cytatami z oryginalnej książki, ale też ich wyjaśnieniami i interpretacjami oraz przykładami wykorzystania ich w codziennym życiu.

Znaleźć możemy w niej wiele porad, wskazówek i pięknych cytatów, ale przede wszystkim znajdujemy również chwilę na to, żeby się zatrzymać, pochylić nad pewnymi sprawami, spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Sam sposób wydania, zaznaczenie każdego rozdziału, cytatu, każdej ważnej myśli pozwala na lepsze zapamiętanie istotnych dla autora spraw, które chciał nam w tej książce przekazać i właśnie na nie zwrócić uwagę.

Pozycję tę przyswoiłam sobie w całości w ciągu zaledwie dwóch godzin, gdyż nie jest ona obszerna, jednak śmiało mogę stwierdzić, że będę do niej wracać, będę się nią delektować, zagłębiać rozdział po rozdziale, bo warto. Warto czasami chociaż na chwilę dopuścić do głosu to wewnętrzne dziecko, które ukrywamy gdzieś głęboko w sobie.

„Wszyscy dorośli oddają się władzy czasu, który stworzyli, aż stają się jego niewolnikami i kończą jako jego więźniowie”. Jakże prawdziwy jest ten cytat. Czas największe znaczenie bowiem ma właśnie dla nas dorosłych i to my zwracamy uwagę naszych dzieci na niego. Dla dzieci czas nie jest ważny. Ważne, aby robić to, co sprawia nam przyjemność. Warto też czasami odpuścić samemu sobie i pozwolić na nudę i bezczynność.

Nie jestem w stanie słowami opisać wszystkich uczuć i emocji, które mi towarzyszyły w trakcie lektury, ale polecam ją każdemu – czytajcie, kupujcie i wręczajcie na prezent osobom, których życie jest dla was ważne. Pokażcie im w ten sposób, że wam zależy.

I na koniec mój ulubiony cytat z tej książki: „Uważaj, czego sobie życzysz, bo życzenia się spełniają”. Dlatego życzmy sobie samych dobrych rzeczy i pamiętajmy o Małym Księciu, który każdego dnia gdzieś tam w głębi nas samych nam towarzyszy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - introwertyczka_c
introwertyczka_c
Przeczytane:2022-02-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

Stéphane Garnier, w książce "Żyć jak Mały Książe", przygląda się przesłaniom Małego Księcia i pokazuje, jak możemy wcielać je w dorosłe życie. Pokazuje, że w dzieciństwie przychodziło nam to naturalnie, ale na drodze dorosłości gdzieś to zgubiliśmy.

Z niektórymi przemyśleniami autora się zgadzałam. Zaznaczyłam nawet kilka fragmentów, które szczególnie do mnie trafiły. Inne mnie nie przekonywały, nie były dla mnie aż tak ważne, żeby je rozważać.

"Żyć jak Mały Książę" to książka którą czyta się powoli. Skłania do refleksji, do zatrzymania się na chwilę i przyjrzenia się sobie i światu.

Gdyby Autor wzbogacił swoje przemyślenia, o przykłady tego jak wcielił w życie którąś z mądrości byłaby to książka idealna, a tak jest po prostu dobra.

Link do opinii
Avatar użytkownika - niedoczytane
niedoczytane
Przeczytane:2022-02-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Sięgając po tę książkę, nie czytałam „Małego Księcia” więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Autor w ciekawy sposób rozwija myśli i cytaty z tej książki. Żałuje jedynie, że przeczytałam to na raz, bo przez to nie zapamiętam większości rad, jednak kilka na pewno zapadnie mi w pamięć na dłuższy czas. Uważam, że wskazówki zawarte w tej opowieści mogą być naprawdę pomocne! Spodobał mi się fakt, że pisarz zostawił miejsce na dedykacje, którą możemy zapisać sami oraz miejsce na nasze marzenia - z dzieciństwa i te teraźniejsze. Dzięki książce możemy nauczyć się m.in. jak odnaleźć w sobie wewnętrzne dziecko oraz uczynić, aby w naszym życiu zapanował spokój. Polecam i dziękuję za egzemplarz<3

Link do opinii
Avatar użytkownika - 18bookland
18bookland
Przeczytane:2022-02-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

"Małego Księcia" zna chyba każdy. Czytany w dzieciństwie jako lektura szkolna mógł nie być przez wszystkich zrozumiany, lecz z wiekiem docenia się przesłanie zawarte na jego kartach. Autor książki "Żyć jak Mały Książę" analizuje światopogląd głównego bohatera - małego chłopca - i na tej podstawie próbuje ułatwić nam nasze życie.

Każdy chciałby być szczęśliwy. Czytamy dużo książek, oglądamy filmiki na YouTube, śledzimy gwiazdy w internecie z nadzieją, że pewnego dnia ktoś nam zdradzi jak osiągnąć szczęście i w końcu szczerze się uśmiechnąć.

"Żyć jak Mały Książę" to poradnik, który w krótkich rozdziałach porusza tematy takie jak docenianie siebie i życia, wiara we własne możliwości, nieocenianie innych, odporność na opinie innych, niezależność i wiele innych.

Brzmi jak kolejny poradnik, ale autor skupia się tu na perspektywie dziecka i to właśnie to wyróżnia tę książkę spośród innych.

To książka do przeczytania na raz, lecz jednocześnie taka, do której trzeba wracać.
Krótkie rozdziały sprawiają, że nie czujemy się przytłoczeni, a zaciekawieni tematem i mamy ochotę poszukać głębiej, a także zastanowić się na ile nasze zachowanie zgadza się z postawą, którą doradza nam autor. Po każdym rozdziale otrzymujemy jedno ważne zdanie, które podsumowuje kilka poprzednich stron.

Książka porusza tematy zwykłe, codzienne, ale czy to nie o nich właśnie zapominamy?
Uważam, że ta książka jest dobra zwłaszcza na początek przygody z poradnikami.
Tę książkę może przeczytać każdy, bez względu na wiek!

18bookland

Link do opinii
Avatar użytkownika - Possi
Possi
Przeczytane:2022-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2022,

"Mały książę" Antoine de Saint-Exupéry to historia, którą przeczytałam po raz pierwszy kilkanaście lat temu. I gdzieś została we mnie, najpierw w głowie, potem w sercu. Fragmenty powieści znam na pamięć, a cytaty lubię recytować jak wiersze. Jest coś w tej opowieści, co zjednało serca czytelników z całego świata. Może to niesamowita wrażliwość na świat, a może pewna prostota... Nie zdziwi więc nikogo to, że sięgnęłam po książkę "Żyć jak Mały książę" Stéphane Garnier'a. To poradnik jak łatwo się domyślić, ale wydaje mi się, że wielu z nas znajdzie w nim coś dla siebie. Jest napisany w taki sposób, że czyta się go z łatwością i przyjemnością. Nie wieje nudą, a opisywane przez autora działania Małego Księcia są z jednej strony bardzo przyjemnym przypomnieniem historii. Z drugiej zaś barwną opowieścią o nas samych, którzy w sobie mamy wewnętrzne dziecko, tak podobne do głównego bohatera Antoine de Saint-Exupéry. Tylko musimy chcieć sobie o nim przypomnieć, a to w bardzo ciekawy sposób proponuje i ukazuje autor. Bardzo polecam, wydaje mi się, że nie raz uśmiechniecie się czytając ten poradnik.

Link do opinii
Avatar użytkownika - patt1331
patt1331
Przeczytane:2022-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam,

,,Patrząc na innych ludzi, na przyrodę, zwierzęta,
Nigdy nie wiemy, czy nie robimy tego po raz ostatni."

Niestety słowa te szczególnie w dobie ostatnich wydarzeń boleśnie uświadamiają nam kruchość życia.
------------------------------
Pamiętasz Małego Księcia? A może należysz do grona osób, która nigdy nie czytała tej ponadczasowej i inspirującej lektury?
----------------------
Stéphane Garnier stworzył poradnik, po który naprawdę warto sięgnąć, ale jeśli mam być naprawdę szczera nic nie przebije oryginału. I tak miało być. Jest to tylko uzupełnienie, delikatne poruszenie naszego wewnętrznego ,,ja". Autor zwraca uwagę na fakt, że żyjemy w wiecznym pędzie, często nie zwracając uwagi na to co dzieje się wokół nas. Wieczne narzucanie szybkiego tempa życia i dodatkowych zadań nie gwarantuje nam szczęścia. Kiedy ostatni raz piliście kawę/herbatę zupełnie nie patrząc na zegarek? Tak po prostu, ciesząc się jej aromatem i otoczeniem, w którym właśnie się znajdujecie? Autor książki podkreśla, że powinniśmy odnaleźć w sobie swoje wewnętrzne dziecko, a zarazem otwartość na ludzi, wolność, szczerość, nadzieję i marzenia.

Ten poradnik przeczytałam jednym tchem, bo on po prostu czytał się sam. Jest przyjemny w odbiorze i naprawdę zwraca uwagę na wiele kwestii. Lekkie pióro autora zasługuje na uznanie. Pewnie zadacie sobie pytanie, czy faktycznie jest możliwe życie filozofią Małego Księcia. Ja też zadaję sobie to pytanie i zadawać będę, bo często trudno jest poradzić sobie ze światem, który miażdży nas ze wszystkich stron natłokiem informacji i rzeczy do zrobienia.

Pamiętajmy: ,,Najważniejsze jest niewidoczne"

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - milosnikksiazkow
milosnikksiazkow
Przeczytane:2022-03-02, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

Owiała mnie błoga sentymentalność. Wydarzenia ostatnich dni uświadamiają jak w przeciągu jednego wieczoru, jednej godziny czy jednej minuty wszystko co wokół nas szybko może się zmienić. Jak wiele może stracić jedna osoba, a druga przejść kompletnie obojętnie. Sięgnęłam po ,,Żyć jak Mały Książę" w dobie, w której potrzebowałam czegoś co podniesie mnie na duchu, wyswobodzi z ciągłego sprawdzania telefonu. Może i ostatniego odruchu nie udało się całkowicie zniwelować ale nie mogę powiedzieć, że ta niepozorna książka nie wtłoczyła w moje serce nadzieji i spokoju ducha.

 


"Patrząc na innych ludzi, na przyrodę, zwierzęta, nigdy nie wiemy, czy nie robimy tego po raz ostatni".

 


Tak bardzo często zapominamy o sobie. Więcej czasu spędzamy na zadręczaniu się niż na dogadzaniu sobie. Nie zapominajmy, że właśnie umiejętność sprawiania sobie przyjemności jest również drogą do wyleczenia naszych ran. Wyłącz telefon, usiądź, weź w rękę książkę lub popatrz w niebo, weź kilka głębokich wdechów, zamknij oczy i skup się na tym co teraz. Skup się na tym co Cię otacza i doceń to co jest wokół Ciebie.

 


"Oto pułapka, której należy unikać:

żyć szybko, żeby szybko umrzeć".

 


Wędrując z Małym Księciem i z autorem po tej niepozornej pozycji jesteśmy zmuszeni do nie jednej refleksji, co rusz zastanawiamy się - dlaczego nie pomyślałam o tym wcześniej? Co jeszcze mogłabym zrobić aby moje zabiegane życie dorosłego było na swój sposób szczęśliwe? Lekkie pióro powoduje, że przez książkę się dosłownie płynie, ,,Żyć jak Mały Książę" to pozycja do przeczytania na raz ALE taka do której wraca się co jakiś czas, w chwilach zadumy czy zwątpienia jestem pewna, że te wybrane refleksje pomogą wrócić nie jednej osobie na odpowiednie tory.

 


Jeśli chcesz żyć jak Mały Książę albo gdzieś On w Tobie się zagubił to zdecydowanie polecam siegnąć po ten krótki ale jak ważny tytuł. ?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Nikaczyta
Nikaczyta
Przeczytane:2022-02-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

"Mały Książę", książka wydana blisko 80 lat temu, jest najczęściej, zaraz po Biblii, tłumaczonym dziełem literatury światowej. Mimo upływu czasu ta opowieść o dorastaniu w miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za świat i ludzi z którymi nawiązujemy więzi nic nie straciła ze swego uroku i głębi.
Antoine de Saint-Exupéry powołał do życia postać uroczego Małego Księcia, aby pokazać jak różnie od dorosłych świat i rządzące nim prawa odbierają dzieci. Ich wrażliwość, szczerość i niewinność to cechy, które niestety wraz z wiekem zostają utemperowane przez normy, społeczne oczekiwania i nakazy, które rządzą życiem nas dorosłych.

 

A gdyby tak spróbować odnaleźć w sobie to wewnętrzne dziecko, ponownie spojrzeć na świat z dziecięcą ciekawością i otwartością. Odłożyć na bok wszystkie ważne sprawy i spojrzeć w niebo w poszukiwaniu gwiazd, nie mając poczucia, że to co robimy to strata czasu?
Do tego zachęca nas francuski pisarz Stephane Gernier, autor popularnych na całym świecie poradników i książek filozoficznych. W swojej najnowszej książce "Żyć jak Mały Książe" przekonuje nas abyśmy powrócili do czasów dzieciństwo i odkryli w dorosłym życiu te wartości, które wtedy były dla nas kluczowe. Mowa tu o podążaniu za marzeniami, umiejętności budowania silnych więzi międzyludzkich, poczuciu wolności, pokory i sięganiem wzrokiem poza rzeczywistość.

 

Każdemu z tych zagadnień Stephane Gernier poświęca oddzielny rozdział, snując swoje przemyślenia i ilustrując je cytatami z "Małego Księcia". Autor nie stroni od opowiadania o własnych doświadczeniach, namawiając czytelnika do szczerej rozmowy z samym sobą i spojrzenia na nasze obecne życie oczami nas samych z okresu dzieciństwa.
To prosta, pięknie opracowana graficznie książka, która zachwyci wszystkich wielbicieli Małego Księcia, a wielu z nich zmobilizuje do tego aby nie zatracać się za bardzo w dorosłości i dopuszczać czasem do głosu to małe dziecko, które ciągle jest w nas (najczęściej głęboko ukryte i uciszane przez szarą codzienność). Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - helpbookpl
helpbookpl
Przeczytane:2022-02-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jest to książka zarówno dla tych, którzy Małego Księcia czytali, jak i dla tych, którzy z książką nie mieli nigdy do czytania. W pierwszym przypadku jest to wtedy filozoficzny przewodnik po lekturze. W drugim przypadku, jeśli Małego Księcia ktoś nie czytał - wtedy pozycję tą można na spokojnie uznać za psychologiczny poradnik do samorozwoju. Wielu z nas przy książce tej przypomni sobie, kim w dzieciństwie byliśmy oraz jakie wówczas mieliśmy marzenia. Autor zachęca do pielęgnowania tego obrazu i pozwolenia dziecku, które jest w każdym z nas, by mogło czasem dojść do głosu. 

Link do opinii
Inne książki autora
A właśnie, że będę szczęśliwa!. Sztuka tworzenia dobrego i pełnego radości życia
Stéphane Garnier0
Okładka ksiązki - A właśnie, że będę szczęśliwa!. Sztuka tworzenia dobrego i pełnego radości życia

Co by było, gdyby szczęście okazało się wyłącznie twoim WYBOREM? Gdyby wystarczyło wprowadzić pewne zmiany do wizji świata, aby całkowicie odmienić swoje...

Żyć jak kot!
Stephane Garnier0
Okładka ksiązki - Żyć jak kot!

Na pierwszy rzut oka widać, że kotom żyje się lepiej niż nam. Dlaczego nie wziąć z nich przykładu? Postanowiłem w tym celu rozszyfrować ich sposób...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy