reklama

Życie jest słodkie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2013-09-18
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788310124562
Liczba stron: 320
Tytuł oryginału: Chocolate Chocolate: The True Story of Two Sisters, Tons of Treats and The Little Shop That Could
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Nowak
Ilustracje: dreamstime.com

Ocena: 3.86 (7 głosów)

Prawdziwa historia jednego sklepiku, dwóch sióstr i mnóstwa czekolady!

Po niespodziewanej śmierci ojca siostry Frances i Ginger Park próbują znaleźć ukojenie w... słodyczach. Dziwne? Niekoniecznie! Siostry wykorzystują bowiem otrzymany spadek, otwierając cukierenkę. A sklepik ze słodkościami szybko się staje magicznym miejscem obdarzonym mocą leczenia złamanych serc i wlewania w nie optymizmu.

Przepis na domowe trufle jest wspaniałym zwieńczeniem wspomnień sióstr Park. Ich opowieść zachwyci czytelników - nie tylko tych uzależnionych od czekolady.

,,Publishers Weekly"

WYDAWCA LOJALNIE OSTRZEGA:

TA KSIĄŻKA POBUDZA APETYT...

Kup książkę Życie jest słodkie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Życie jest słodkie

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-07-30, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,

Niestety nie urzekła mnie ta historia. Liczyłam na naprawdę magiczną opowieść o świecie, w którym rządzi czekolada, tymczasem autorki równie dobrze mogłyby napisać o prowadzeniu pasmanterii albo butiku. O każdej pracy można na pewno napisać mnóstwo ciekawych anegdotek, ale  to samo w sobie nie czyni lektury wyjątkową. Bardzo męcząca jest też narracja.  Autorki mogły się zdecydować na jedną formę, tymczasem  bez przerwy przeskakują między pisaniem o sobie w liczbie mnogiej a trzecią osobą liczby pojedynczej.  Nie uniemożliwia to czytania, ale sprawia, że momentami lektura jest męcząca.
To nie jest tragiczna książka, ale zupełnie nie ma w niej magii, której można by się spodziewać. Nic niezwykłego, niestety.

Link do opinii
Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2017-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, książki 2017, Mam,
Historia dwóch sióstr, dla których uwielbiana czekolada staje się pomysłem na całe życie.Otwarcie i prowadzenie sklepu z czekoladą wiąże się z wieloma trudnościami, ale pasja i przeróżni ciekawi ludzie, którzy przez ten sklep się przewijają, równoważą wszelkie przykrości. Książka napisana na tyle ciekawie, że w trakcie czytania kupiłam sobie tytułowe czekoladki Baci z pierwszego rozdziału. Znakomite....
Link do opinii
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Całej tej historii nie byłoby bez marzenia o czekoladzie, eliksiru łagodzącego ciosy od życia, poprawiającego nastrój. Dwie siostry, singielki, z pochodzenia Azjatki, po nagłej śmierci ich ojca otwierają wspólnie cukiernię, bez doświadczenia rozkręcają własny interes. Trudne są początki, bo los rzuca im kłody pod nogi, są problemy z wykonawcami, promocją sklepu, ale marzenia się spełniają. Siostrzany duet w pierwsze Walentynki przeżywa oblężenie klientów, a potem jest coraz lepiej... Trochę dzieje się też w ich życiu: rozterki miłosne, zawiedzione serca, marzą o karierze pisarskiej, a ich mama ma za sobą trudną przeszłość. Ale zawsze trzymają się razem, prowadząc sklepik przez wiele, wiele lat. Podoba mi się okładka- idealna do treści. Natomiast nie mogłam się przekonać do narracji- w jednym akapicie trzecioosobowa- ona Frances, ona Ginger, a w kolejnym- ,,my" siostry. Lepiej gdyby ich historię opowiadały na przemian lub jedna z sióstr. Chętnych na przeniesienie się do miejsca, gdzie świat staje się trochę lepszy, zapraszam do lektury. Książka nie zapadnie na dłużej w pamięć, jednak siła przyjaźni i marzeń oraz hart ducha bohaterek mogą poprawić humor.
Link do opinii
Książka przedstawia proces tworzenia sklepu z czekoladą oraz późniejsze relacje między sprzedającym a kupującym. Siostry Park, po śmierci ojca, za pieniądze ze spadku postanawiają otworzyć sklepik z uwielbianą przez siebie czekoladą. Nie obywa się to bez problemowo. Następnie trzeba przyciągnąć i zatrzymać klientów, co też nie jest łatwe. Być może czytelnicy uzależnieni od czekolady jak bohaterki znajdą w tej powieści dla siebie coś, co ich zachwyci. Osobiście przeczytałam bez większych uniesień
Link do opinii
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2013-09-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 2013, Mam, Recenzenckie/Autorskie,
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Książka ta opowiada o sile rodzinnych więzów oraz determinacji w walce o spełnienie marzeń... Dwie siostry Frances i Ginger po nagłej śmierci ojca, aby pomóc sobie w pogodzeniu się z tą ogromną dla nich stratą postanawiają wykorzystać otrzymany spadek i z miłości do zmarłego rodziciela oraz do czekolady otworzyć sklep ze słodyczami o wdzięcznie brzmiącej nazwie - Czekolada! Czekolada! Początkowo wiele spraw delikatnie rzecz ujmując nie układa się po ich myśli i idzie jak po grudzie, jednakże mimo wszystko dziewczęta nie tracą hartu ducha i z biegiem czasu wszystko zaczyna przybierać lepszy obrót... Na swojej drodze spotykają różnych ludzi, tych życzliwych, z których wielu ze zwyczajnych klientów z czasem stają się przyjaciółmi oraz tych nieżyczliwych, którzy niestety je oszukują... Oprócz ciągłego rozwijania i udoskonalania swojej czekoladowej pasji siostry odkrywają w sobie talent pisarski, który owocuje kilkoma publikacjami... Jeśli macie ochotę wraz z Frances i Ginger zanurzyć się w niesamowity świat czekolady poznając przy tym autentyczną historię o rodzinnej miłości oraz sile przyjaźni i marzeń zapraszam Was do lektury.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2018-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Przygody Frances i Ginger sióstr, których pasją jest czekolada. Dziewczyny z pochodzenia Azjatki prowadzą sklep - cukiernię, którą otworzyły po śmierci taty. Cukiernia prowadzona z sercem, oddaniem, czuć zaangażowanie w każdym z serwowanych słodyczy, do takiego miejsca z chęcią się przychodzi i z jeszcze wiekszą ochotą powraca. Trudne początki i problemy z założeniem działalności, owocują i wynagradzają późniejszy sukces, nie tylko kulinarny a także pisarski, siostry odkrywają w sobie nowy talent, który przekłada się na wiele publikacji.     

Link do opinii

Nie jestem pewna czy opowieść ta nadaje się na ksiażkę. Więcej tu opisów czekolady niż samej fabuły. Najciekawsza część książki to chyba ta z której dowiadujemy się o całej historii rodzinnej bohaterek oraz koniec, gdzie podany jest przepis na domowe trufle:)

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pokaż wszystkie recenzje