Życie ma smak pomarańczy

Pierwsza powieść uznanej autorki książek kucharskich. Po tej lekturze na pewno zapragniecie dokładki! Claire O’Neil, zwana Nelly, zajmuje się pieczeniem ciast, jednak ma też pewien wyjątkowy talent. Tak jak każdy prawdziwy szef kuchni potrafi wychwycić zmienne, ulotne smaki, które umykają większości z nas, tak Neely „czuje” emocje – „pomarańcza pobudza, cynamon zatrzymuje wspomnienia, a śliwka jest zadowolona z siebie”. Smaki i emocje pozwalają jej zajrzeć w głąb duszy każdego z klientów, dzięki czemu może dopasować swoje wypieki do indywidualnych potrzeb – pomoże uczcić prawdziwą miłość, przezwyciężyć strach, a nawet przeżyć żałobę i pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego. Kiedy jej dotychczasowe życie obraca się w gruzy, Neely decyduje się wrócić do rodzinnego Millcreek Valley. Cukiernia, którą tam otwiera, to cudowny, kameralny lokal, dokładnie taki, o jakim zawsze marzyła – a jednak każdy z jej nowych klientów nosi w sobie jakiś sekret, czasem mroczny, innym razem wyjątkowo intrygujący. Kiedy jeden z takich smaków zaczyna powracać z niepokojącą intensywnością, Neely już wie, że oto natknęła się na historię sprzed lat, która zasługuje na to, by ją opowiedzieć. Rozwiązanie tej zagadki może pomóc także jej.

Informacje dodatkowe o Życie ma smak pomarańczy :

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-05-10
ISBN: 978-83-8069-330-2

Kup książkę Życie ma smak pomarańczy

Życie ma smak pomarańczy - opinie o książce

Judith Fertig jest autorką książek kucharskich. W swojej pierwszej powieści pt.: „Życie ma smak pomarańczy” również sięga do kulinariów, choć trzeba zaznaczyć, że nie jest to książka – przepiśnik, a raczej życiowa historia kobiety, która wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby tam otworzyć Tęczową Cukiernię i serwować klientom smakowite cukiernicze cudeńka.

Claire O’Neil po rozstaniu z mężem rozpoczyna nowe życie w Millcreek Valley. Otwiera własną cukiernię, w której oferuje swoim klientom wymyślne i gustowne torty na weselne przyjęcia oraz odrobinę słodyczy na co dzień w postaci filiżanki kawy i pięknie przystrojonej babeczki. Organizacja takiego przedsięwzięcia nie jest wolna od problemów i przeciwności, ale przy pomocy przyjaciół Nelly udaje się sprostać wyzwaniom. Zapraszając pary na degustację i wybór odpowiedniego ciasta kobieta stara się poznać bliżej swoich klientów. Aby sprostać ich potrzebom Nelly kieruje się swoim niezwykłym darem odczytywania emocji poprzez smaki. W ten sposób jej degustacje przeradzają się czasem w prawdziwe sesje terapeutyczne, a warto dodać, że bohaterka jest bardzo dobrą obserwatorką i umie wyciągać wnioski. W ten niecodzienny sposób Nelly poznaje również historię pewnej zgorzkniałej staruszki, której dzieciństwo i młodość autorka umiejętnie wplotła w teraźniejsze wydarzenia. Przeszłość starszej pani i jej młodszej siostry pełna jest ludzkich dramatów i kontrastuje z sielską, mimo wszystko, atmosferą Tęczowej Cukierni. To właśnie ta płaszczyzna dostarcza czytelniczkom najwięcej wzruszeń i emocji.

Chcecie wiedzieć co wiąże Nelly ze starszą Panią Amici? A może macie ochotę na zmysłową opowieść o rodzinie, pasji, poszukiwaniu i wybaczeniu przepełnioną smakami i udekorowaną przepięknymi babeczkami?

Koniecznie sięgnijcie po tę ciekawą powieść obyczajową, w której „pomarańcza pobudza, cynamon zatrzymuje wspomnienia, a śliwka jest zadowolona z siebie…”. Przekonacie się, że pomagając innym w rozwiązywaniu ich kłopotów, możecie pomóc także samym sobie. Bo empatia, przyjazne nastawienie do ludzi i optymizm łagodzą napięcie otoczenia i potrafią zdziałać cuda. No i zawsze warto walczyć o marzenia, choć życie pisze rożne scenariusze.

A zatem przygotujcie filiżankę aromatycznej herbaty (lub kawy – jak kto woli) i spędźcie miły wieczór w towarzystwie Claire O’Neil, a przekonacie się, czy wasze życie będzie miało również smak pomarańczy.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789