Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!

Zwyczajne Życie. Jak się nim cieszyć?

Żyjesz sobie. Może i fajnie. Może jako tako. Może i tak sobie. Wstajesz rano, myjesz się, ubierasz, ogarniasz domowników, jesz śniadanie i wychodzisz z domu. Pracujesz, to i owo załatwiasz, jesz obiad, robisz zakupy, oglądasz serial, czytasz książkę, jesz kolację i idziesz spać. W weekendy nadrabiasz zaległości. Także towarzyskie. Nie jesteś celebrytą, nie jesteś genialnym naukowcem ani prezydentem atomowego mocarstwa. Jesteś po prostu sobą i funkcjonujesz sobie po troszku w swoim cichym świecie. Czy może być w tym coś fascynującego? Ekscytującego? Czy Twoje zwyczajne, małe życie może stać się dla Ciebie źródłem nieustającej radości?

Piotr Bielski na własnym przykładzie pokaże Ci, że to jak najbardziej realne. Autor książki jest znanym w Polsce i na świecie Joginem Śmiechu, pierwszym pochodzącym z naszego kraju uczniem ― a dziś śmiałym kontynuatorem ― doktora Madana Katarii, który zapoczątkował ten nurt jogi. Bielski zawodowo zajmuje się nauczaniem zasad Jogi Śmiechu podczas szkoleń i warsztatów, po godzinach zaś... Po godzinach praktykuje ją we własnym życiu. W książce dzieli się kilkudziesięcioma lekkimi, pełnymi pogody ducha i humoru opowieściami. O małym, choć wielkim świecie. O miłości do kota ― drania i mordercy. O byciu tatą i mężem. O pogrzebach wiewiórek. Nawet o tym, że nagła i niespodziewana (jak to zwykle bywa) awaria samochodu może być doświadczeniem pozytywnym i niosącym radość. O życiu, a w zasadzie o Życiu, bo autor tak woli o nim pisać ― od dużej litery.

Informacje dodatkowe o Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2021-04-20
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!

Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą! - opinie o książce

Wielu z nas z codziennie wykonuje już w sposób mechaniczny te same czynności. Weekendy należą do wyjątków, kiedy nadrabiamy zaległości, w tym także towarzyskie. Wiedziemy tak naprawdę zwykłe, spokojne i dla niektórych tak… nudne życie. Po pewnym czasie zaczynamy przestawać dostrzegać w tym życiu elementy dające nam radość. Dlatego Piotr Bielski na podstawie przykładów z własnego życia udowadnia nam, że to prozaicznie nudne życie może dawać nam wiele radości i pokazuje jak tą radość w nim odnaleźć. Autor porzucił swoje życie w wielkim mieście i przeniósł się wraz z rodziną do małego domku znajdującego się w lesie. W „Życiu na lekko” stara się on nam przekazać swoje doświadczenia, które mają na celu pomóc nam zrozumieć samych siebie. W książce lekkie i świetnie napisane historie, które wnoszą do naszego życia pełnie humoru i powiew świeżości. Pozwalają nam one dostrzec w naszym życiu to co do tej pory było dla nas niewidoczne, bądź przez nas niedocenione. Udowadnia, że z każdej sytuacji należy wyciągać wnioski i cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Jak na Jogina Śmiechu oraz ucznia Madana Katarii przystało nawiązuje on także w swojej książce do roli medytacji i słuchania własnego organizmu. Jednak żeby nie było tak kolorowo znajdziemy tutaj także historie poruszające trudne tematy jak chociażby śmierć, czy choroba. Autor pomaga nam zrozumieć takie sytuacje, a także dostrzec w nich rzeczy, które mogą nas wiele nauczyć. Uważam, że ta książka może być świetnym początkiem zmiany życia. Po samym autorze można dostrzec jak ogromną przemianę przeszedł on na przestrzeni ostatnich lat. Jaką czerpie radość z tego, że jest ojcem, ma zdrowie, kochającą żonę i mały domek wśród natury. Zdecydowanie polecam!
Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2021-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021, 26 książek 2019,

Jeżeli lubicie lekkie książki, które przeczytanie do porannej czy popołudniowej kawki, to mam dla Was świetną propozycję! Książka “Życie na lekko…” pokazuje nam, że w naszej codzienności możemy znaleźć wiele szczęścia i radości. Autor na własnym przykładzie pokazuje, że do uśmiechu wcale nie potrzeba wiele.

Książka napisana jest prostym językiem a co najważniejsze zawarte są w niej sytuacje z życia codziennego autora. Możemy zobaczyć, że podczas wyjścia na spacer, po zakupy czy przy kolacji znajdziemy mnóstwo chwil, sytuacji, które mogą dać nam szczęście. Opowiadania te wzruszą, rozśmieszą a co najważniejsze zmuszą nas do zastanowienia się nad swoim życiem. Świetnie pokazane jest, że życie, które mamy to tak naprawdę dar szczęścia i radości. Ale to my zabiegani, zalatani nie zawsze widzimy to co faktycznie jest ważne.

“Życie na lekko…” to mały poradnik, który zmusi nas, bądź pokaże drogę do pozytywnego myślenia i zauważenia, że szczęście mamy na wyciągnięcie ręki.