Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!

Wielu z nas z codziennie wykonuje już w sposób mechaniczny te same czynności. Weekendy należą do wyjątków, kiedy nadrabiamy zaległości, w tym także towarzyskie. Wiedziemy tak naprawdę zwykłe, spokojne i dla niektórych tak… nudne życie. Po pewnym czasie zaczynamy przestawać dostrzegać w tym życiu elementy dające nam radość. Dlatego Piotr Bielski na podstawie przykładów z własnego życia udowadnia nam, że to prozaicznie nudne życie może dawać nam wiele radości i pokazuje jak tą radość w nim odnaleźć. Autor porzucił swoje życie w wielkim mieście i przeniósł się wraz z rodziną do małego domku znajdującego się w lesie. W „Życiu na lekko” stara się on nam przekazać swoje doświadczenia, które mają na celu pomóc nam zrozumieć samych siebie. W książce lekkie i świetnie napisane historie, które wnoszą do naszego życia pełnie humoru i powiew świeżości. Pozwalają nam one dostrzec w naszym życiu to co do tej pory było dla nas niewidoczne, bądź przez nas niedocenione. Udowadnia, że z każdej sytuacji należy wyciągać wnioski i cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Jak na Jogina Śmiechu oraz ucznia Madana Katarii przystało nawiązuje on także w swojej książce do roli medytacji i słuchania własnego organizmu. Jednak żeby nie było tak kolorowo znajdziemy tutaj także historie poruszające trudne tematy jak chociażby śmierć, czy choroba. Autor pomaga nam zrozumieć takie sytuacje, a także dostrzec w nich rzeczy, które mogą nas wiele nauczyć. Uważam, że ta książka może być świetnym początkiem zmiany życia. Po samym autorze można dostrzec jak ogromną przemianę przeszedł on na przestrzeni ostatnich lat. Jaką czerpie radość z tego, że jest ojcem, ma zdrowie, kochającą żonę i mały domek wśród natury. Zdecydowanie polecam!

Informacje dodatkowe o Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2021-04-20
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!

Kup książkę Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą!