Życie to nie bajka

Dowiedziałam się, co to znaczy być obłąkaną.

To naprawdę nie byle co.

Deborah - młoda kobieta, uciekając przed trudnościami życia i  żyjąca w świecie fantazji z czasów dzieciństwa, wpada w pułapkę stworzonego przez siebie świata obłędu. Zostaje umieszczona w szpitalu psychiatrycznym. Z diagnozą: schizofrenia, trafia pod opiekę niezwykłej, troskliwej terapeutki doktor Fried.

Przejmująca historia schizofreniczki, która miała odwagę rzucić wyzwanie chorobie i  przez trzy kolejne lata toczyła walkę o odzyskanie swojej poczytalności i szczęścia w prawdziwym świecie.

Doktor Fried usiłowała opisać uczucia kogoś, kto nigdy w życiu nie zaznał prawdziwego zdrowia psychicznego.

- My, którzy nigdy nie doświadczyliśmy tej choroby z pierwszej ręki, możemy się tylko domyślać, jakie to musi być straszne i samotne. Żąda się teraz od niej, aby zlikwidowała w sobie wszystkie te lata, które uznawała za rzeczywistość, i przyjęła inną wersję świata na wiarę. Choroba Deborah jest teraz rozpaczliwą walką o zdrowie.

Niezwykle szczera i prawdziwa powieść  oparta na przeżyciach autorki pozwala zobaczyć, jak wygląda schizofrenia od podszewki  i sprawia, że przeżywamy  to samo, co główna bohaterka.

Informacje dodatkowe o Życie to nie bajka:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2014-03-04

Kup książkę Życie to nie bajka

Życie to nie bajka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Jest to historia 16 letniej dziewczynki chorującej na schizofrenię. Opowiedziana jest z punktu widzenia samej bohaterki oraz oczami Pani Doktor psychiatry, która ją leczy. Historia rozgrywa się zaraz po II wojnie światowej. Opowiada o leczeniu dziewczynki i walce o jej wyzdrowienie. W ciekawy sposób pokazana zostaje ta straszna choroba. Warto przeczytać i poznać świat ludzi cierpiących na schizofrenię.

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2020-06-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki - 2020,
Nigdy nie obiecywałam ci ogrodu pełnego róż
Joanne Greenberg0
Okładka ksiązki - Nigdy nie obiecywałam ci ogrodu pełnego róż

Po próbie samobójczej u szesnastoletniej Deborah zdiagnozowano schizofrenię. Dziewczyna za zgodą rodziców trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie spędziła...