Zygmunt Freud

Wizja Zygmunta Freuda pozostaje punktem odniesienia nieodzownym dla zrozumienia całej zachodniej kultury XX wieku. Jego postulaty, jako lekarza i filozofa, zrewolucjonizowały samą koncepcję ludzkiego bytu, zmieniając raz na zawsze kierunek rozwoju psychologii, literatury, sztuki oraz myśli filozoficznej. Wraz z pojęciem nieświadomości, wypełniającej mroczne zakątki naszej duszy, poglądy Freuda są nadal obecne we wszystkich dziedzinach kultury i nauk humanistycznych.Książka Josepa Casafonta zaprasza do poznania biografii i dokonań naukowych ojca psychoanalizy - twórcy, między innymi, klinicznej interpretacji snów. Pisana lekkim piórem i przystępnym językiem, sugestywnie prezentuje Freuda jako człowieka i zachęca do odkrycia naukowej drogi, którą postępował. Czytelnik znajdzie tu: - biografię Freuda na tle barwnej panoramy jego czasów - syntetyczne ujęcie podstawowych pojęć wprowadzonych przez Freuda.- zarys teorii psychoanalizy oraz jej ewolucji w psychologii i psychiatrii- komentarze do ważniejszych publikacji Freuda oraz ich reperkusje w nauce i kulturze - chronologię życia i pracy "doktora z Wiednia".Psychoanaliza jest aktem miłości.Zygmunt Freud

Informacje dodatkowe o Zygmunt Freud:

Wydawnictwo: Muza