Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Zapraszamy do świata magii, dzięki której łatwiej przywrócić kontrolę nad własnym życiem!

Ciepła i inspirująca książka o księżycu, jego magii i o tym, jak ją wpleść w swoje życie. Wnosi wiedzę i praktyki mistyczne do współczesnego życia w taki sposób, że każdy może wziąć z tego coś dla siebie. Zawiera wystarczająco dużo informacji, aby można zrozumieć podstawy astrologii księżycowej bez zagubienia jego magiczności.

Autorka zapewnia, że obserwacja zmieniających się cykli księżyca pomoże pojąć znaczenie uczuć i przywrócić kontrolę nad własnym życiem.

Informacje dodatkowe o Żyj zgodnie z fazami Księżyca:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Lunar Living

Tagi: Umysł ciało duch bóg

Kup książkę Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Żyj zgodnie z fazami Księżyca - opinie o książce

Często słyszymy, że ktoś nie mógł spać w nocy, ponieważ była pełnia, lub dziecko było wieczorem marudne i wtedy zastanawiamy się, czy to w ogóle możliwe, czy po prostu to czysty przypadek, że akurat tego dnia ktoś nie mógł zasnąć. Zdarzają się też sytuację, gdzie naprawdę jesteśmy zmęczeni i marzymy o tym, żeby położyć się do łóżka, a jak już to zrobimy, to nie możemy zasnąć i nawet nie pomyślimy, że rzeczywiście może to być zależne od faz księżyca.
Książka żyj zgodnie z fazami księżyca, ma nas nauczyć współpracy z księżycem i dobrej obserwacji nocnego nieba. Na wstępie mamy trochę naukowych opisów o tym, czym jest księżyc, co on robi we wszechświecie, jak postrzegali go ludzie w starożytności, a jak teraz i wiele innych ciekawych informacji. Dalej każdy rozdział to inny znak zodiaku, opis, jakim jest żywiołem, jaka rządzi nim planeta i kiedy przypada jego nów księżyca. Dzięki tym wszystkim informacjom i naszym obserwacjom jesteśmy w stanie polepszyć jakość naszego snu, a nawet życia. Większość książki to właśnie taki horoskop każdy czytelnik może odnaleźć swój znak zodiaku i poczytać o tym, jak ma dobrze współpracować z księżycem, żeby jego sen był lepszy.
Przyznam, że mnie książka tak do końca nie wciągnęła, ponieważ nie wierzę w horoskopy, w końcu nie każdy spod znaku koziorożca jest taki sam, charaktery są różne. Co do rozdziałów związanych typowo z księżycem to przeczytałam i chętnie zaobserwuje, jak zachowuje się mój organizm podczas pełni, chociaż czuje, że kiedy zacznę to obserwować, to nie będzie to za bardzo obiektywne. Kiedy nastawie się na bezsenną noc to pewnie taka ona będzie, niestety nie będę wiedziała, czy noc jest bezsenna z powodu księżyca, czy może jednak z tego, że tak sobie wmówiłam. Moim zdaniem fajnie jest poznawać takie nowe zagadnienia i obserwować siebie, może rzeczywiście wyjdzie nam to na dobre, ale jak zawsze do takich praktyk jestem nastawiona neutralnie.

⭐⭐⭐RECENZJA⭐⭐⭐

„Każdy może zyskać potężną wiedzę i inspirację, dokonać kwantowego skoku w swoim życiu dzięki współpracy z fazami księżyca.”

Aby dokładnie zrozumieć przekaz tej książki, pierwsze co zrobiłam, to ściągnęłam sobie na telefon aplikację FAZY KSIĘŻYCA.

Pod jej wpływem, na początku zaczynamy od przemyśleń i dostosowania cytowanych przykładów do naszej osoby. Refleksje, które wprost wypływają z każdej strony, na początku, może i dla nas nie tak oczywiste, po dłuższym zastanowieniu się nad nimi, jedyne co nam pozostaje to przyklasnąć i zacząć działać.

„Kiedy znowu zaczynamy żyć zgodnie z tą odwieczną siłą, kierując się księżycem, otrzymujemy wspaniały dar:możemy wierzyć i ufać sobie samemu.”

Kolejną niesamowitą rzeczą w tej książce są techniki i strategie poprawy naszego życia, poprzez afirmacje, wizualizacje, intencje oraz wdzięczność przy wykorzystaniu wielu sposobów i relacji ze sobą. Szczegółowy opis każdej fazy księżyca, jego kolorów oraz oddziaływanie poszczególnych znaków zodiaku, a także ich szczegółowy wpływ na nasze życie, pomaga nam zrozumieć niuanse i techniki życia w zgodzie z jego fazami.
Na prawdę bardzo interesująca lektura, która na pewno każdemu z nas może pomóc zrozumieć, dlaczego w określone dni roku, miesięcy, mamy rożne emocje odczucia, obawy, a sprawcą tego wszystkiego jest nikt inny jak tylko Księżyc.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Księżyc od zawsze wzbudzał zainteresowanie ludzi w różnych kulturach i wierzeniach. Dla naszych przodków był wyznacznikiem czasu, określał rytm życia i działań. Poszczególne jego fazy i przebywanie w poszczególnych znakach zodiaku mają swoje określone oddziaływanie na każdą naszą czynność oraz wpływ na różne zjawiska występujące na naszej planecie. Zwłaszcza okres pełni i nowiu są szczególnie odczuwane przez wiele osób. Znajomość energii księżyca w zależności od jego położenia daje nam możliwość uporządkowania naszego życia i dostosowania się do rytmu Matki Natury. Tego rodzaju wiedzę przybliża autorka książki pt.: „Żyj zgodnie z fazami księżyca”.

Kirsty Gallagher jest mentorką księżycową, autorką, trenerem równowagi i transformacji duszy, nauczycielką jogi i nauczycielką medytacji z zaraźliwą pasją do życia. Od ponad 10 lat dzieli się zmieniającymi życie korzyściami płynącymi z jogi i księżyca poprzez zajęcia, warsztaty, sesje prywatne i korporacyjne. Przeprowadziła ponad 80 wykładów na całym świecie. Jest założycielką siostrzanego stowarzyszenia Lunar Living online, które uczy jak wplatać sekretną i starożytną mądrość księżyca we współczesne, codzienne życie.

Od zawsze była zafascynowana księżycem i astrologią oraz korzyściami płynącymi z korzystania z ich mądrości. W 2009 roku przez 8 miesięcy przebywała w Indiach, gdzie uczestniczyła w treningu instruktorów jogi. Wówczas księżyc był dla niej jednym z ważniejszych nauczycieli. Jego oddziaływanie i przewodnictwo miało ogromne znaczenie na transformacje, jakie zaszły w jej życiu. W książce „Żyj zgodnie z fazami księżyca” dzieli się wiedzą, którą wówczas zdobyła. Pragnie przybliżyć nam w ten sposób magię lunarną i pomóc zrozumieć podstawy astrologii księżycowej.

Motywacją do napisania książki stały się reakcje jej czytelników na forach społecznościowych, gdzie otrzymała mnóstwo pytań i próśb dotyczących wskazówek w jaki sposób pracować z energią księżyca. To spowodowało, że założyła grupę internetową „Lunar Living”.

Książka ma bardzo przyjemną dla oka okładkę w pięknym, granatowym odcieniu i z delikatnymi, błyszczącymi elementami graficznymi pokazującymi fazy księżyca tak, jak w rzeczywistości występują. Autorka w opracowała w niej swoją wiedzę w trzech częściach, w których zachęca nas do uważnego przyglądania się księżycowi i czerpania korzyści z jego energii uzależnionej od jego fazy, w jakiej aktualnie się znajduje. Omawia poszczególne okresy pojawiania się srebrnego globu na nocnym niebie ukazując jego wpływ na nasze emocje, skuteczność diety, samopoczucie, realizację planów i na wiele innych aspektów naszego życia.

Część pierwsza krótko omawia naukowe odkrycia dotyczące księżyca i przybliża istotę jego magii. Autorka opisuje czym jest nów, pełnia, cykle lunarne powiązania ze znakami zodiaku i jakie ma to znaczenie dla nas i naszej planety. Na końcu każdego rozdziału znajduje się krótkie podsumowanie pod nazwą „Magia księżyca w pigułce”.

Część druga jest najobszerniejsza gdyż zawiera wszystkie położenia księżyca w poszczególnych znakach zodiaku, przez które przechodzi w ciągu miesiąca. W każdym z nich przebywa co 2 do 2,5 dnia przynosząc nam różne wyzwania, lekcje, trendy, szanse i możliwości.

Część trzecia pokazuje jak praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę. Autorka zamieściła w niej księżycowe rytuały, refleksje, rozważania i narzędzia wzbogacania pracy z księżycem przy pomocy kryształów, wizualizacji, afirmacji, medytacji. Podpowiada w jaki sposób prowadzić księżycowy dziennik, zrobić księżycowe dekoracje, kąpiele, świeczki i kręgi. W osobnym rozdziale opisuje to, co powinniśmy wiedzieć o niebieskim i czarnym księżycu, jego zaćmieniach i Merkurym w retrogradacji.

Z pewnością każdy ma takie dni, że albo tryska energią i wówczas jesteśmy gotowi "góry przenosić" ale są też takie okresy gdy czujemy się bezsilni, zmęczeni, bardziej podatni na emocje i stres. Szukamy przyczyn takiego stanu nie przypuszczając, że winę za to ponosi wpływ księżyca. Dzięki takim publikacjom jak „Żyj zgodnie z fazami księżyca”, łatwiej będzie nam zrozumieć nasze nastroje, zaplanować ważne przedsięwzięcia, zabiegi czy po prostu odpoczynek lub porządki. Całość jest napisana bardzo przystępnie, tak by każdy mógł zrozumieć przedstawiony materiał i skorzystać z dobroczynnej wibracji naszego naturalnego satelity Ziemi. To praktyczny poradnik z wieloma ciekawymi informacjami i wskazówkami pomagającymi pracować z energią lunarną, by nasze życie płynęło w harmonijnym, zrównoważonym rytmie.

„Zapomnieliśmy, o tym, że jest czas rozwoju i czas odpoczynku, czas wysokiej aktywności i czas wyciszenia, czas gromadzenia i czas zatrzymania”.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Recenzja pochodzi z mojego bloga:

"Żyj zgodnie z fazami księżyca" książka, która zafascynowała mnie już samym tytułem i wiedziałam, że muszę ją mieć.

Księżyc, gwiazdy, horoskopy. Zawsze mnie interesowały. Dlatego tę książkę czytałam z dużą przyjemnością. Jest napisana zrozumiałym językiem, czyta się bardzo szybko. Autorka ciekawie przedstawia magię księżyca, jak żyć zgodnie z jego fazami. Jaki wpływ ma pełnia na nasze samopoczucie? I innych ciekawych rzeczy.

Najbardziej spodobała mi się część "Księżyc w znakach zodiaku". Dowiedziałam się, że moim żywiołem jest powietrze. Rządząca planetą Merkury. Kryształy: danburyt, niebieski kalcyt i niebieski agat koronkowy, każdy jest odpowiedzialny za coś innego. A moim słowem klucz jest Myślę.
Np. Myślę życzliwie i z miłością. Myślę, że zmiany są wspaniałe.

Każdy znak jest tak opisany. Oczywiście jest tego więcej. Z czystym sumieniem polecam. Naprawdę jest to świetna książka.

Okładka tej lektury jest przepiękna. Granatowe tło, kobieta i fazy księżyca, które mienią się wraz z napisami na holograficzny odcień! Grafik wykonał świetną robotę projektując ją, naprawdę. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytamy kilka słów o samej autorce, a na drugim kilka wyszczególnionych punktów, czego nauczy nas ta pozycja. Stronice są kremowe, czcionka dość duża, odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane, literówek brak. Fajne wstawki w postaci grafik są w środku, co dodatkowo nas dostraja.

Lekturę tą odebrałam całkiem przyjemnie. Gdybym tylko w chwili czytania miała motywację i uparcie w dążeniu do celu, by żyć zgodnie z Księżycem, jestem pewna, że by mi się udało. Niemniej jednak miałam parszywy czas, i jak narazie ratuje się w postaci kamieni - biżuterii naturalnej. Na Instagramie ostatnio polecałam dziewczynę, która tworzy piękne cuda i które serdecznie polecam. Autorka przekazuje nam całą masę wiedzy i swojego doświadczenia, więc zalecam czytać ją po trochę. Nie na raz. A rozdział na dzień - wcale nie brzmi głupio. Do wszystkiego trzeba mieć odpowiednie podejście. Niestety u mnie go zabrakło, ale nic straconego. Będzie na mnie czekać. :)

Pisarka dzięki tej lekturze pokazuje nam, jak w każdej fazie księżyca postępować. Jak myśleć, jak tworzyć afirmacje, które są bardzo ważne w naszym codziennym życiu. Widzimy, jak księżyc potrafi działać na nas, co momentami wydawałoby się... niemożliwe. A jednak. ;)
Mamy też opisane dość dobrze znaki zodiaku w każdej fazie, dzięki czemu lepiej jest zrozumieć to wszystko.

Reasumując uważam, że to całkiem dobra pozycja, jeżeli chcecie działać z naturą. Musicie mieć zawziętość, upór. I działać, nie poddawać się. Cieszę się, że mogłam dzięki tej książce dowiedzieć się wielu nowych informacji na temat tego, co jest nam bliskie. :)

Czy zastanawialiście się nad tym dlaczego raz jesteśmy pełni energii, a nawet nadpobudliwi iagresywni, natomiast innego razu jesteśmy ospali i spokojni? Większość osób przypisuje to złemu losowi, danemu charakterowi albo niesprzyjającym nam warunkom środowiskowym. A co, jeżeli prawda może leżeć, gdzieś indziej?

W książce „Żyj zgodnie z fazami księżyca” poznajemy alternatywne odpowiedzi do wyżej wymienionych. Otóż wedle autorki za nasze emocje, przeżycia praz postępowanie w pewnym stopniu odpowiedzialny jest księżyc. Dlaczego nie w pełni? Dzieje się tak, gdyż to my mamy możliwość przystosowania się do jego magicznej mocy, mamy zawsze wybór, jeżeli skorelujemy nasze działania z nim w odpowiedni sposób, to wyjdzie nam na dobre. W przeciwnym wypadku możemy sobie tylko zaszkodzić, a przynajmniej nie mieć świadomości, dlaczego postępujemy tak, anie inaczej. Dodatkowo każde fazy księżyca są rozróżnione w książce pod względem znaków zodiaku. Szczęśliwie jest to opisane w miarę przystępny sposób, toteż nikt raczej się nie pogubi wtrakcie czytania książki. Przypadkowo okazało się, że jeśli chodzi o miesiące, w których należy rozwijać pasje, to w moim przypadku akurat dokładnie podczas trwania ich, zacząłem przygodę zksiążkami na bardziej profesjonalnym poziomie, czyli zacząłem recenzować, zakładać różne czytelnicze konta.

Czytelnik za sprawą tej książki otrzymuje ciekawy instruktaż, jak dobrze żyć zgodnie zksiężycem. Na początku książki są różne „naukowe” objaśnienia, dlaczego tak się dzieje. Oczywiście, jak ktoś nie chce, to nie musi zaraz tego wdrażać w życie, ale dla własnej ciekawości może przeczytać, kiedy np. jest drażliwy, skory do kłótni albo smutny i mało efektywny we wszelkiej pracy. Wszystko jest napisane językiem przystępnym dla każdego, więc nie będzie problemu ze zrozumieniem treści, a w razie potrzeby na koniec większości rozdziałów mamy do dyspozycji streszczenie, które dokładnie nam przybliży to, co zostało omówione. Narzędzia przytaczane w tekście zostały objaśnione i zawsze jest do nich odsyłacz, żeby łatwo można było je znaleźć i je sobie przypomnieć. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a dodatkowo każda faza jest zilustrowana, by nie pomylić ze sobą tych pośrednich. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom pragnącym znaleźć odpowiedzi albo przynajmniej wskazówki do tego, jak ułatwić izrobić bardziej efektywnym nasze życie.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu MUZA.

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2023-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2023,

"Żyj zgodnie z fazami księżyca" objaśnia podstawowe zagadnienia związane z fazami księżyca w kontekście magii. Mamy tutaj opisane różne, podstawowe narzędzia, które mogą nas wspomóc podczas pracy z poszczególnymi fazami oraz opisy tych faz. Dowiemy się co się kryje za Księżycem w pełni, nowiu, za księżycem w konkretnym znaku zodiaku, który za co odpowiada, co robić, czego lepiej unikać i trochę rytuałów. Ogólnie to przyjemna lektura, ale i fajna zabawa. Książka dla początkujących, z samymi podstawowymi informacjami, napisana lekko, przystępnie, można powiedzieć, że to taki podręcznik "przeczytaj i rób, baw się dobrze".

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2022-04-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2021,

Autorka twierdzi, że zawsze fascynował ją księżyc i astrologia. Jej prawdziwa podróż z księżycem rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy spędziła 8 miesięcy w Indiach.

Z jej książki dowiadujemy się między innymi, aby nie ćwiczyć jogi w czasie pełni i nowiu (ze względu na energiczne siły księżyca, które mają swoisty wpływ na ludzi.

Przy okazji poznawania oddziaływania księżyca nie tylko na ludzi, poznajemy różne ciekawostki z życia przyrody.

Przyznam szczerze, że chociaż autorka starała się wszystko opisać w miarę czytelnie, nie wszystko potrafiłam zrozumieć na tyle, aby móc myśleć o tym w sensie realizacji swojego bytu w zgodzie z fazami księżyca czy znakami zodiaku.

Myślę, że dla większości aspektów potrzebna jest głębsza analiza pozwalająca na dogłębne zrozumienie tego, co zostało przekazane w tej książce. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie skupić myśli na takiej analizie.

Ta książka to coś w rodzaju połączenia coachingu-jogi-magii-mocy.

Z pewnością inaczej odbiorą ją sceptycy, niewierzący w moc oddziaływania księżyca na zachowania czy odczucia człowieka w danym okresie (nów lub pełnia). Inaczej odbiorą tę książkę osoby wierzące w potęgę księżyca.

Ale z pewnością dla wielu czytelników jest to kopalnia wiedzy, z której dowiadujemy się na przykład co to są afirmacje i jak można je wykorzystać budując siebie.

Czy wiecie, kiedy mówi się, że księżyc jest niebieski, a kiedy czarny?

Książka podzielona jest na kilka części. W pierwszej poznajemy Magię Księżyca, w której staramy się zrozumieć podstawy naukowe, magię księżyca i życie zgodnie z jego rytmem. Możemy nauczyć się jak zmienić swoje życie według faz oraz poznajemy zodiakalne znaki słońca i księżyca. W drugiej części poznajemy księżyc w znakach zodiaku. Trzecia część natomiast to praktyka życia w zgodzie z księżycem, czyli księżycowe rytuały i refleksje, pogłębianie czynności i odkrywanie księżycowej magii.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to książka dla wszystkich, ale myślę, że bardzo zainteresuje ona meteoropatów i osoby chcące zagłębić się w tę specyficzną magię, osoby chcące poznać podstawy astrologii czy chociażby takie, które ciekawe są roli księżyca jaką odgrywał on na przestrzeni wieków.

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-02-19, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Każdy z nas miewa gorsze dni – kiedy chodzimy rozdrażnieni bez wyraźnego powodu lub mamy problemy ze snem. Zastanawialiście się, dlaczego tak się dzieje? No tak – można sobie tłumaczyć, że to przemęczenie czy zbyt mała ilość świeżego powietrza. Okazuje się, że wszystkiemu winien jest Księżyc! Książka zachęca do głębszego zrozumienia faz Księżyca i poleca żyć zgodnie z ich rytmem. Księżyc po prostu uwidacznia nasze wewnętrzne emocje.

Autorka dokładnie wyjaśnia wszystkie fazy Księżyca, tłumacząc, w której będziemy bardziej senni, a w której poczujemy się samotni. Dodatkowo każda faza zachęca nas do wykorzystania jej potencjału w codzienności. W książce znajdziecie także bardzo obszerny rozdział o znakach zodiaku i ich księżycowego znaczenia. Każdy znak zodiaku odpowiada za inną cechę charakteru, odnosi się do innej sfery życia oraz wpływa bardziej lub mniej motywująco na działanie. Czasem po prostu należy odpocząć i się wyciszyć.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. W rozdziałach zamieszczone są porady, jak najlepiej osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Nie przekonuje nikogo do swoich racji, również nie przytłacza nadmiarem informacji. Autorka wielokrotnie podkreśla, iż nie jest to książka naukowa.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2021-02-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

“Księżyc uczy nas jednej z najważniejszych prawd życiowych: jest czas na bycie i czas na działanie”

W życiu naszych przodków księżyc odgrywał bardzo ważną rolę. Widzieli oni jaki ma on wpływ na ich emocje, pracę i odpoczynek. “Żyj zgodnie z fazami księżyca” to poradnik, który opowiada o tym jaką rolę w naszym życiu odgrywa księżyc.
Autorką tego poradnika jest nauczycielka jogi i medytacji, mentorka Księżycowa Kirsty Gallagher.
Opowiada ona o tym jak powstał księżyc, o jego fazach i znakach zodiaku. Autorka opisuje jakie zachowania u nas może wywołać każda z faz. Jak się okazuje księżyc podpowiada nam kiedy możemy planować, działać, spełniać marzenia, a kiedy odpocząć. Kirsty w bardzo prosty i przystępny sposób, nawet dla czytelnika, który nie ma nic wspólnego z astrologią, przeprowadza nas przez księżycowy, magiczny świat.

"ŻYJ ZGODNIE Z FAZAMI KSIĘŻYCA"

Kristy Gallagher Wydawnictwo MUZA

Zastanawialiście się jak księżyc, a właściwie jego fazy wpływają na nasze życie? Jeżeli nie, to zapraszam do przeczytania niesamowitej książki „Żyj zgodnie z fazami księżyca”.
Kristy Gallagher – jest nauczycielką jogi i medytacji. Uwielbia, a właściwiej kocha księżyc i żyje zgodnie z jego fazami. W swojej książce opisuje jak postępować, żeby żyć szczęśliwie. Co robić i czego nie robić w danym momencie. Czego się wystrzegać. Daje dobre wskazówki dla poszczególnych znaków zodiaku. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie tego co było omawiane. Najważniejsze kwestie wypisane są w punktach. To ma nam ułatwić współpracę z fazami księżyca.
Książka jest godna polecenia. Szybko się ją czyta. Można uzyskać ciekawe informacje. Autorka opisuje proste ćwiczenia i zaklęcia. Do każdego znaku zodiaku przypisane są odpowiednie kamienie. Wiedzieliście o tym?
Nigdy nie interesowałam się fazami księżyca i jego wpływem na nasze zachowanie.
Jeżeli lubicie jogę, medytację, wierzycie w moc kamieni itd. to ta książka jest idealna dla was.
Ja nie interesuje się ani jogą ani medytacją, nie wierzę w moc kamieni. Nie żyję zgodnie z fazami księżyca. Mimo wszystko polecam tą książkę. Czasami warto dowiedzieć się w co wierzą inni ludzie.

Moja ocena 7/10