Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Czy zastanawialiście się nad tym dlaczego raz jesteśmy pełni energii, a nawet nadpobudliwi iagresywni, natomiast innego razu jesteśmy ospali i spokojni? Większość osób przypisuje to złemu losowi, danemu charakterowi albo niesprzyjającym nam warunkom środowiskowym. A co, jeżeli prawda może leżeć, gdzieś indziej?

W książce „Żyj zgodnie z fazami księżyca” poznajemy alternatywne odpowiedzi do wyżej wymienionych. Otóż wedle autorki za nasze emocje, przeżycia praz postępowanie w pewnym stopniu odpowiedzialny jest księżyc. Dlaczego nie w pełni? Dzieje się tak, gdyż to my mamy możliwość przystosowania się do jego magicznej mocy, mamy zawsze wybór, jeżeli skorelujemy nasze działania z nim w odpowiedni sposób, to wyjdzie nam na dobre. W przeciwnym wypadku możemy sobie tylko zaszkodzić, a przynajmniej nie mieć świadomości, dlaczego postępujemy tak, anie inaczej. Dodatkowo każde fazy księżyca są rozróżnione w książce pod względem znaków zodiaku. Szczęśliwie jest to opisane w miarę przystępny sposób, toteż nikt raczej się nie pogubi wtrakcie czytania książki. Przypadkowo okazało się, że jeśli chodzi o miesiące, w których należy rozwijać pasje, to w moim przypadku akurat dokładnie podczas trwania ich, zacząłem przygodę zksiążkami na bardziej profesjonalnym poziomie, czyli zacząłem recenzować, zakładać różne czytelnicze konta.

Czytelnik za sprawą tej książki otrzymuje ciekawy instruktaż, jak dobrze żyć zgodnie zksiężycem. Na początku książki są różne „naukowe” objaśnienia, dlaczego tak się dzieje. Oczywiście, jak ktoś nie chce, to nie musi zaraz tego wdrażać w życie, ale dla własnej ciekawości może przeczytać, kiedy np. jest drażliwy, skory do kłótni albo smutny i mało efektywny we wszelkiej pracy. Wszystko jest napisane językiem przystępnym dla każdego, więc nie będzie problemu ze zrozumieniem treści, a w razie potrzeby na koniec większości rozdziałów mamy do dyspozycji streszczenie, które dokładnie nam przybliży to, co zostało omówione. Narzędzia przytaczane w tekście zostały objaśnione i zawsze jest do nich odsyłacz, żeby łatwo można było je znaleźć i je sobie przypomnieć. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a dodatkowo każda faza jest zilustrowana, by nie pomylić ze sobą tych pośrednich. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom pragnącym znaleźć odpowiedzi albo przynajmniej wskazówki do tego, jak ułatwić izrobić bardziej efektywnym nasze życie.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu MUZA.

Informacje dodatkowe o Żyj zgodnie z fazami Księżyca:

Wydawnictwo: Muza