Akcja #książkanawakacje: „O księżycu z komina domu na wzgórzu"

Autor: Sławomir Krempa
News - Akcja #książkanawakacje: „O księżycu z komina domu na wzgórzu

Wasze dzieci wyjeżdżają same na obóz czy na wakacje? A może wyruszacie całą rodziną? Niezależnie od tego, jaki sposób wypoczynku wolicie, pamiętajcie, by dysponować interesującą lekturą dla dzieci na wypadek niepogody. Dzięki ciekawej książce nawet najbardziej deszczowy urlop może okazać się piękną przygodą. W ramach akcji #książkanawakacje systematycznie prezentujemy Wam takie właśnie pozycje. Co dziś proponujemy? Książkę Ariadny Przepiórki O księżycu z komina domu na wzgórzu – pełną emocji opowieść o przyjaźni, ale też o magii i pięknie tego, co nasz otacza. Pięknie, o którym bardzo często zapominamy.  

Nie chodzi o to, by patrzeć na świat przez różowe okulary, ale by w jego szarościach dostrzegać to, co ważne, dobre i piękne.

Michał przeprowadza się na wieś, gdzie poznaje klasowe „dziwadło”. Wiktora. Właściciela niezwykłego Skarbca, małego filozofa, chłopaka, którego promienisty uśmiech potrafi rozświetlić najgorszy mrok, przezwyciężyć ludzki gniew, nienawiść, chorobę...

Wzruszająca opowieść o magii otaczającej rzeczywistości, tajemnicy życia i śmierci oraz o przyjaźni, która połączyła chwalipiętę, mieszczucha, babochłopa, histeryczkę i szkolnego agresora. To przygoda, która rozpoczęła się od nudnego zadania z przyrody, a przeniknęła w zakamarki domu na wzgórzu, od lat budzącego fascynację i lęk, i tak naprawdę nigdy się nie skończyła.

Książka wychodzi poza wszelkie schematy patrzenia i uwrażliwia na to, wobec czego pozostajemy obojętni, a nawet bezradni. Przeczytajcie jej premierowe fragmenty: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Zakochane Trójmiasto
praca zbiorowa;
Zakochane Trójmiasto
Pokaż wszystkie recenzje