"Alicja w Krainie Czarów" – podróż do magicznej krainy

Data: 2020-07-11 12:12:51 Autor: pobarski

Alicja w Krainie Czarów to jedna z najpopularniejszych opowieści dzieciństwa. Zna ją wielu czytelników i widzów, a w 2010 historia to została opowiedziana na nowo. Co warto wiedzieć na temat filmu z udziałem światowych gwiazd kina? 

Obrazek w treściFot. materiały prasowe HBO

Alicja w Krainie Czarów to pochodząca z 2010 r. produkcja, która na nowo przedstawia znaną na całym świecie historię o dziewczynce, która wpadła do tajemniczego, magicznego świata. Już niebawem film wyemitowany zostanie w telewizji. 

Alicja w Krainie Czarów – opis 

O czym jest film Alicja w Krainie Czarów? Przedstawia on losy tytułowej Alicji, teraz już dorosłej kobiety, która lada dzień ma wziąć ślub. Z tego powodu wraca do rodzinnego domu, by tam zorganizować najważniejszą uroczystość w jej życiu. 

Czytaj także: "Tożsamość" – odcięci od świata z mordercą

Niebawem Alicja powraca do miejsca z dzieciństwa – tajemniczej nory, która przeniosła ją w dzieciństwie do zaczarowanego świata Szalonego Kapelusznika i innych niezwykłych stworzeń. Okazuje się, że magiczna kraina od lat czekała na powrót Alicji – a teraz młoda kobieta ma szansę na ponowne przeżycie przygód.

Alicja w Krainie Czarów – obsada 

Film Alicja w Krainie Czarów był jedną z najgłośniejszych produkcji 2010 r. za sprawą doborowej obsady. W produkcji w reżyserii Tima Burtona zagrały się znane gwiazdy Hollywood. W postać Alicji wcieliła się Mia Wasikowska, Szalonym Kapelusznikiem był Johnny Depp, a Czerwoną Królową – Helena Bonham Carter. 

Czytaj także: "La Bandida": Marina zostaje ranna. Opis 9 i 10 odcinka „La Bandida” 

Oprócz nich w produkcji wystąpili także Matt Lucas, Crispin Glover, Anne Hathaway, Michael Sheen oraz Stephen Fry. 

Alicja w Krainie Czarów – gdzie obejrzeć? 

Film Alicja w Krainie Czarów w lipcu wyemitowany zostanie w telewizji. Produkcja pojawi się na ekranach w sobotę, 11 lipca o godz. 20:00 na antenie Polsatu, a powtórka wyemitowana zostanie dzień później o 12:50. Film zobaczyć będzie można także 19 i 20 lipca na HBO2. 

Czytaj także: "The Kissing Booth 2" – popularna młodzieżowa seria powraca

Oprócz możliwości zobaczenia filmu w telewizji, produkcja dostępna jest także w internecie – na platformie HBO GO oraz w serwisach VOD. 

Alicja w Krainie Czarów – opinie 

Alicja w Krainie Czarów została niezwykle ciepło przyjęta przez widzów, otrzymując wiele pozytywnych opinii. Widzowie podkreślali, że jest to niezwykle ciekawe, świeże spojrzenia na popularną historię.

Czytaj także: "Wirtuoz" – niebezpieczny świat muzyki 

Także krytycy filmowi pozytywnie pisali o produkcji w swoich recenzjach – film wygrał Oscary w dwóch kategoriach, zdobył także 2 statuetki nagrody BAFTA. 

Alicja w Krainie Czarów – książka 

Film Alicja w Krainie Czarów powstał na podstawie popularnej książki dla dzieci i młodzieży autorstwa angielskiego pisarza Lewisa Carolla. Publikacja pierwszy raz ukazała się w Anglii w XIX wieku. 

Książkę Alicja w Krainie Czarów kupić możecie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Alicja w Krainie Czarów
Lewis Carroll7
Okładka książki - Alicja w Krainie Czarów

Niezapomniana, klasyczna powieść na pograniczu snu i jawy. Magiczna podróż małej dziewczynki do fantastycznej krainy, w której wszystko może...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Złowrogie niebo
Alex Kava;
Złowrogie niebo
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Pokaż wszystkie recenzje