Bez litości – Robert McCall stanie samodzielnie w walce o sprawiedliwość!

Data: 2020-10-12 17:06:13 Autor: tadas

Bez litości to filmowa produkcja powstała w oparciu o serial McCall z drugiej połowy lat 80. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, z Denzelem Washingtonem w roli głównej, byłego amerykańskiego wywiadu próbującego odbić przyjaciółkę z rąk gangu rosyjskiego, wymierzając na nich samodzielnie sprawiedliwość.

Obrazek w treści

Bez litości to amerykański film sensacyjny z 2014 roku, w reżyserii Antoine Fuqua.

Bez litości – opis

O czym jest film Bez litości? Robert McCall to były członek wywiady amerykańskiego, który stara się spokojnie prowadzić swoje życie emerytalne w Bostonie, próbując znaleźć dla siebie miejsce. Codziennie stara się utrzymać poprzez pracę w sklepie z materiałami budowlanymi, wieczorami odpoczywając w restauracji.

Tam poznaje prostytutkę Teri, z którą w dziwny sposób się zaprzyjaźnia.

Czytaj także: "BrzydUla 2": Violetta w rozdarciu sercowym oraz biznesowym! Co wydarzy się w 6 i 7 odc BrzydUla 2?

Pewnego razu młoda kobieta nie pojawia się na miejscu, zostają pobitą oraz porwaną przez gangsterów rosyjskich, wobec czego Robert postanawia samodzielnie wymierzyć im sprawiedliwość, pozbywają się członków grupy przestępczej. Na miejsce przybywa jednak Teddy, który ma za zadanie odnaleźć naszego bohatera.

Bez litości – obsada

Kto wystąpił w filmie Bez litości? W głównej roli filmu wystąpił Denzel Washingston (Kolekcjoner kości, Człowiek w ogniu, Safe House, Raport Pelikana), w który doskonale wypadł w roli bezwzględnego Roberta Mc Calla.

Czytaj także: Miłość, kompromitacja i skradzione klejnoty. „Ogień i lód" Joanny Wtulich

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Marton Csokas, Chloë Grace Moretz (Piąta fala, Carrie, Zostań, jeśli kochasz), David Harbour (Stranger Things), Haley Bennett.

Bez litości – gdzie obejrzeć? 

Film Bez litości dziś możemy zobaczyć w poniedziałek, 12 października o 20:05 na antenie stacji Polsat.

Czytaj także: To był Dziki Zachód. Fragment książki „Biskup. Nawrócony gangster" 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD i Netflix.

Bez litości – opinie

Film Bez litości doczekał się kiepskiego przyjęcia ze strony recenzentów oraz krytyków, jednakże widzowie dostrzegalnie lepiej ocenili projekt, uznając go za dobrą produkcję. Projekt w kinach zarobił niemalże cztery razy więcej aniżeli budżet filmu, dzięki czemu możliwe było opracowanie kolejnej części w 2018 roku.

Bez litości – książka

Film Bez litości bazuje na telewizyjnym serialu, noszącym w Polsce tytuł MaCall (w Stanach oba projekty noszą tytuł The Equalizer) z lat 1985-1989, emitowanego w Polsce przez telewizji Nasza TV. Być może po seansie zdecyduje się zapoznać z książką - Bez litości, Miroslava Żambocha.

Czytaj także: "Przysięga": Narin ma sposób na poprawienie relacji z Kemalem! Co wydarzy się w 274 i 275 odc Przysięga? 

Książkę Bez litości kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.