Nie zamierzałam zostać człowiekiem fajerwerkiem... Fragment powieści „Błyskawica. Niezwyczajna dziewczyna"

Data: 2019-04-25 12:15:51 Autor: Sławomir Krempa
News - Nie zamierzałam zostać człowiekiem fajerwerkiem... Fragment powieści „Błyskawica. Niezwyczajna dziewczyna

Aurora Błysk wydaje się najzwyczajniejszą dziewczyną po słońcem. Do momentu, gdy ktoś czepia się jej siostry, a z palców aurory zaczynają strzelać promienie światła. Co stanie się, gdy dziewczyna odkryje, że jej mama jest superbohaterką, a i jej przeznaczeniem jest walka ze złem? Czy Aurorze uda się pogodzić szkołę i nowe obowiązki? Do lektury Błyskawicy. Niezwyczajnej dziewczyny – wciągającej, zabawnej powieści autorstwa jurorki brytyjskiego „Mam Talent", zaprasza Wydawnictwo Zielona Sowa. Dziś w naszym serwisie możecie przeczytać premierowe fragmenty tej książki: 

Nikt mnie nie uprzedził, że kiedy wpadnę w gniew, z opuszków moich palców mogą się posypać iskry.

A tak właśnie się stało. Gdy tylko spostrzegłam, że na boisku szkolna łobuzeria czepia się mojej siostry, momentalnie poczułam w dłoniach ciepło i mrowienie i zaraz wystrzeliły z nich promienie światła, niczym błyskawice w czasie burzy.

Przestraszyłam się ich chyba bardziej niż inni, którzy tam byli. Na szczęście nikt się nie zorientował, skąd się wzięły, wszyscy widzieli tylko oślepiający błysk światła. Odwrócili się, ale zobaczyli jedynie, że wpatruję się w swoje dłonie i nerwowo poruszam palcami.

Gdy przysunęłam dłoń do twarzy, niemal dotykając nią czubka nosa, i uważnie oglądałam mały palec, jedna z dziewczyn prychnęła i drwiącym tonem spytała moją młodszą siostrę.

– Czy to nie Aurora, Klaro? Co ona wyprawia?

– Jest takim samym dziwadłem jak ty! – powiedziała z chichotem do mojej młodszej siostry inna, a wszystkie mierzyły mnie wzrokiem od góry do dołu. Przełknęłam ślinę. Nie chciałam, żeby teraz przyczepiły się do mnie. Planowałam tylko zażądać od nich, aby zostawiły Klarę w spokoju, nie zamierzałam zostawać człowiekiem fajerwerkiem, by odwrócić od niej ich uwagę. Na szczęście Klara przestała je już interesować. Wydawało się, że nie są też zaciekawione przypadkowym i niewytłumaczalnym błyskiem światła na boisku.

To już było coś.

W naszym serwisie możecie już przeczytać kolejne fragmenty powieści Aleshy Dixon. A jeśli zainteresowała Was ta książka, Błyskawicę. Niezwyczajną dziewczynę możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Błyskawica. Niezwyczajna dziewczyna
0
Okładka książki - Błyskawica. Niezwyczajna dziewczyna

Dziesięcioletnia Aurora Błysk jest całkowicie (ziew) normalna. Nie charakteryzuje jej nic specjalnego. Nawet porządnej gwiazdy nie jest w stanie zrobić...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
W imię natury
Jędrzej Pasierski
W imię natury
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Bułgaria. Złoto i Rakija
Magdalena Genow
Bułgaria. Złoto i Rakija
Pokaż wszystkie recenzje