„Bridgertonowie”: Jonathan Bailey zaatakowany. Aktor opowiedział o wstrząsającej sytuacji

Data: 2023-12-21 14:42:57 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Gwiazdor znany z Bridgertonów opowiedział o pewnym traumatycznym wydarzeniu ze swojego życia. Aktor musiał mierzyć się z homofobicznymi atakami.

Kadr z serialu "Bridgertonowie" fot. materiały prasowe Netflix

Jonathan Bailey to aktor wcielający się w postać Anthonego w serialu BridgertonowieW drugim sezonie to właśnie na jego postaci skupiał się główny wątek fabularny. Mężczyzna występuje również w serialu Fellow Traverels, który pokazuje queerowy romans między wpływowym politykiem a idealistycznym pracownikiem Kongresu. Teraz aktor zdradził, że był ofiarą ataku na tle homofobicznym.

Gwiazda Bridgertonów zaatakowana

Jonathan Bailey to aktor, który jawnie pokazuje swoją przynależność do społeczności LGBTQ+. Głośno mówi o ich prawach i uczestniczy w istotnych protestach na rzecz osób queerowych. Jakiś czas temu wziął on udział w rozmowie z brytyjskim magazynem The Standard. Dziennikarz zapytał go o to co czuje w związku z tym, że na świecie cały czas są ograniczane prawa kobiet i osób LGBTQ+. Wtedy właśnie Bailey zdecydował się opowiedzieć swoją trudną historię. 

czytaj także: Bridgertonowie” 3 sezon: fabuła stała się zbyt mroczna? Zmiany w scenariuszu mogą opóźnić emisję

Aktor był w Waszyngtonie, gdzie brał udział w corocznym wydarzeniu organizowanym przez LGBTQ+ The Human Rights Campaign. Wtedy właśnie mógł spotkać się z obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych – Joe Bidenem. Było to dla niego wyjątkowym przeżyciem. Następnego dnia Jonathan Bailey udał się do kawiarni z założoną czapką Kampanii The Human Rights. Chwilę rozmawiał z baristką, która rozpoznała go z Bridgertonów.

Nagle podszedł do mnie mężczyzna i zapytał: „Czy jesteś sławny?”. Odpowiedziałem coś w stylu: „Jestem naprawdę sławny z tego, że zamawiam kawę”, co w sumie mogło być całkiem irytując. Ale potem [mężczyzna] wziął moją czapkę, zdjął mi ją z głowy, rzucił przez całą salę i powiedział: „Wynoś się z tej pieprzonej kawiarni, ty pedale”.

– relacjonuje aktor

Jak zdradził aktor, nic nie odpowiedział na zaczepkę mężczyzny, a jedynie podniósł czapkę i z powrotem chciał ją założyć. Wtedy usłyszał brutalne groźby i życzenia śmierci ze strony nieznajomego. Pensylwańczyk dodał, że z miejsca, z którego pochodzi, nie ma miejsca dla osób LGBT+.

W tej chwili wszystko zwalnia. Nikt nie wiedział, co ma robić, poza jedną dziewczyną, była niesamowita. Angela, podeszła, wyciągnęła telefon i powiedziała: „Nagrywam tę wiadomość. Myślę, że jesteś mile widziany w tym kraju. A to, co mówisz, moim zdaniem jest przerażające”. To wszystko działo się przez pięć minut. Następnie mężczyzna wyszedł.

– dodaje Bailey.

Po fakcie jeszcze bardziej przykrym doświadczeniem dla aktora była konstatacja, że osoby o poglądach takich jak agresor z kawiarni, często bywają przykładami dla innych: to ojcowie, wujowie, czasem nauczyciele.

Moje życie było zagrożone. Moje ciało w to uwierzyło; mój mózg jeszcze tego nie zrobił i zajęło mi trochę czasu, zanim udało mu się to nadrobić. Ale mam przyjaciół i bezpieczeństwo. Jest tak wielu ludzi, którym tego brakuje. 

Dla niektórych tego typu sytuacje to smutna codzienność. Jak mówił w wywiadzie Bailey, wiele osób nieheteroseksualnych wciąż musi „żyć w szafie” i ukrywać swoją orientację seksualną.

 

źródło: www.standard.co.uk

Tagi: bridgertonowie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Miłosne tajemnice
QUINN JULIA3
Okładka książki - Miłosne tajemnice

Penelope Featherington od zawsze kocha się w przyjacielu swego brata. Lecz czy szara myszka może zwrócić na siebie uwagę rozchwytywanego kawalera? Obserwuje...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje