"Cień i kość" – oto najnowsza serialowa adaptacja Netflixa

Data: 2021-01-28 10:23:18 Autor: pobarski

Netflix zapowiedział premierę kolejnego serialu opartego na książce. Tym razem chodzi o produkcję „Cień i kość”, która pojawić ma się na platformie wiosną tego roku.

Obrazek w treści

W środę Netflix poinformował o planowanej dacie premiery najnowszego serialu – Cień i kość. Nowa produkcja oryginalna od Netflixa stworzona została na podstawie powieściowej trylogii autorstwa Leigh Bardugo. 

Cień i kość – o czym będzie? 

Nowy serial Netflixa przedstawia losy Aliny Starkov, dzielnej żołnierki, która ze względu na brutalne zdarzenia, zostaje całkowicie osamotniona w świecie rozdartym wojną i konfliktami. Żyjąca w imperialnej Rosji, musi sama poradzić sobie z otaczającą ją rzeczywistością. 

Czytaj także: Przeznaczenie: Saga Winx – wróżki powracają na Netflixie

Nieoczekiwania Alina odkrywa w sobie niezwykłą, uśpioną do tej pory magiczną moc. Moc, dzięki której jej kraj może zostać ostatecznie wyzwolony. Wkrótce dziewczyna trafia do Griszii – elitarnej armii, która szkoli magicznych żołnierzy. Okazuje się bowiem, że w świecie nic nie jest takie, jak wydaje się naprawdę, a prawdziwe zagrożenie – ze strony Fałdy Cienia – dopiero nadejdzie. 

Cień i kość – kiedy premiera? 

Nowa produkcja od Netflixa pojawi się na platformie Netflix już wiosną tego roku. Obecnie planuje się, że widzowie będą mogli zobaczyć serial już 23 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. 

Czytaj także: Będzie serial na podstawie serii o Harrym Pottrze?

W realizację produkcji zaangażował się Eric Heisserer, który został showrunnerem, producentem wykonawczym i scenarzystą serialu. Za reżyserię odpowiada Lee Toland Krieger. W rolach głównych wystąpili Jessie Mei Li, Archie Renaux, Freddy Carter oraz Amita Suman. 

Produkcja w całości zrealizowana została w Węgrzech. 

Cień i kość – książki 

Nowy serial od Netflixa powstał na podstawie trylogii stworzonej przez Leigh Bardugo. Pierwszy sezon produkcji oparty będzie na pierwszym tomie z cyklu Trylogia Grisza – Cień i kość. Książka ukazała się w 2013 r. nakładem Wydawnictwa Papierowy Księżcy, a w 2019 r. –  Wydawnictwa MAG. Kolejne tomy noszą tytuły: Oblężenie i nawałnica oraz Zniszczenie i odnowa

W przeszłości Leigh Bardugo stworzyła także inne popularne książki – m.in. powieści fantasty Szóstka Wron, Język cierni czy Król z bliznami.

Książkę Cień i kość kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.