Czas niedokonany - zakończono zdjęcia do serialu TVP na podstawie powieści Bronisława Wildsteina

Data: 2024-06-20 09:36:59 | aktualizacja: 2024-06-20 02:17:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Właśnie zakończono zdjęcia do serialu historycznego na bazie powieści Bronisława Wildsteina zatytułowanej Czas niedokonany. O czym będzie opowiadać produkcja?

Bronisław Wildstein autor powieści Czas niedokonanyfot. materiały prasowe wydawnictwa Zysk i S-ka, 2011

Ostatnimi czasy Telewizja Polska tworzy sporo nowych produkcji historycznych i kostiumowych. Niedawno na antenę stacji trafił serial zatytułowany Dewajtis. Następnie swoją premierę miała Matylda, a w planach jest również nowa ekranizacja Trędowatej. Teraz do mediów trafiły informacje na temat jednego z projektów, który rozpoczęty został jeszcze przez poprzednie władze publicznego nadawcy.

Czas niedokonany ekranizowany dla TVP

Przypomnijmy, że Czas niedokonany to serial, który stanowi adaptację powieści obyczajowej o tym samym tytule autorstwa Bronisława Wildsteina. Akcja produkcji rozgrywa się na kilka planach czasowych. Opowiada ona jednak głównie o rodzinie Broków. Najmłodszy z nich ma na imię Adam i pracuje jako finansista oraz menedżer dla amerykańskiego funduszu inwestycyjnego. Jego firma prowadzi interesy w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Przeczytaj także: "Downton Abbey: Nowa epoka" - sequel popularnego serialu trafił na Netflix!

Ojciec chłopaka, czyli Benedykt dawniej pracował jako dziennikarz. Teraz jednak chce on wykorzystać kontakty syna. Liczy na to, że dzięki nim zrobi interes życia. Zuzanna – matka chłopaka – w przeszłości była działaczką opozycji. Twardo mówiła o swoich poglądach. Teraz jednak zapłaci na to naprawdę wysoką cenę. To właśnie ona będzie wspierać Adama i pomagać mu w jego najważniejszych życiowych decyzjach. 

Czas niedokonany – zakończono zdjęcia!

Pod koniec czerwca 2024 r. ogłoszono, że na planie serialu Czas niedokonany padł ostatni klaps filmowy. To oznacza, że zdjęcia do produkcji się zakończyły. Na ten moment jednak nie znamy jej dokładnej daty premiery. Wcześniej zapowiadano, że serial trafi na antenę TVP w 2025 roku.

Przeczytaj także: Ulubienice Ameryki: Cheerleaderki Dallas Cowboys - dokumentalny serial sportowy dziś na Netflix

W serialu będziemy mogli zobaczyć kilka znaczących aktorów i aktorek. W postać Adama wcielił się Piotr Trojan, który jest znany z produkcji takich jak 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, Johnny czy Chce się żyć. Na ekranie będą mu towarzyszyć jeszcze inni aktorzy, między innymi Roman Frankl, Agnieszka Mandat, czy też Weronika Książkiewicz

Czas niedokonany – co dalej z serialem?

Co jeszcze wiadomo na temat nowego serialu? Za reżyserię odpowiadał Dariusz Gajewski, a scenariusz współtworzył wraz z Wojciechem Tomczykiem. Czas niedokonany to także projekt, który rozpoczęty został za czasów poprzedniego prezesa Telewizji Polskiej, Mateusza Matyszkowicza. W sierpniu zeszłego roku Matyszkowicz  podkreślał:

Czas niedokonany jest sagą, pokazującą historię żydowskiej rodziny – od schyłku carskiej Rosji, przez II RP, ogrom zbrodni Holocaustu i później czasy powojenne. Nasz serial skupi się na drugiej połowie XX wieku

Czy więc serial zobaczymy zgodnie z pierwotnymi planami w ramówce publicznego nadawcy? Na razie Centrum Informacji Telewizji Polskiej milczy na temat premiery produkcji. Warto przy tym zauważyć, że autor powieści stanowiącej podstawę dla scenariusza serialu – Bronisław Wildsteina – był jednym z gości zapraszanych na antenę TVP Info za poprzedniej władzy stacji. Wildstein realizował m.in. program "O co chodzi", a w grudniu na TVP Info komentował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dot. działań ministra kultury w sprawie mediów publicznych.

 

źródło: www.press.pl, TVP Info

Tagi: ekranizacje książek, serial tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czas niedokonany
Bronisław Wildstein1
Okładka książki - Czas niedokonany

Mistrzowsko opowiedziane skomplikowane historie poszczególnych postaci, ich wielostronne, wnikliwe portrety psychologiczne, znakomite dialogi, intelektualny...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje