Już w lutym kolejna książka cenionej Eleny Ferrante!

Data: 2020-01-11 20:46:59 Autor: pobarski

Już niebawem nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukaże się kolejna książka Eleny Ferrante. Tym razem jest to Czas porzucenia, czyli I giorni dell'abbandono. Co wiadomo o tym tytule?

Elena Ferrante nowa książka

Elena Ferrante to jedna z najbardziej cenionych współczesnych europejskich pisarek. W swojej prozie autorka niejednokrotnie porusza trudne problemy współczesności, z największą dokładnością przedstawiając czytelnikom fabularne rysy.

Czytaj także: Już wkrótce nowa książka Eleny Ferrante - "Kłamliwe życie dorosłych"!

Już niebawem na polskim rynku ukaże się kolejna książka pisarki. Nowy tytuł to Czas porzucenia, będący przekładem pochodzącej z 2002 roku powieści I giorni dell'abbandono.

Czas porzucenia – opis

O czym będzie książka Czas porzucenia? Nowy tytuł przedstawi losy Włoszki, Olgi, trzydziestolatki, która od zawsze chciała zostać pisarką. Jednak wpisana zostaje w społeczne ramy i konwenanse, a z literatki staje się przykładną żoną i matką.

Mimo tego, jej życie nie jest usłane różami. Po piętnastu latach satysfakcjonującego – jak jej się wydaje – pożycia małżeńskiego, jej mąż oświadcza, że zamierza odejść. Powód jest błahy i bardzo niewymyślny – mężczyzna znalazł sobie młodszą.

Olga czuje się nieszczęśliwa, a życie – do tej pory poukładane – zaczyna ją przerastać. Nawet codzienne, prozaiczne obowiązki sprawiają, że kobieta czuje się skrajne wyczerpanie. Jednocześnie zaś kobieta napędzana jest złością i nienawiścią wobec tego, który ją porzucił.

Niebawem Olga stanie się osobą, o której w przeszłości mogłaby jedynie napisać książkę.

Czas porzucenia – kiedy premiera

Czas porzucenia pierwszy raz wydany został w 2002 roku we Włoszech. Polscy czytelnicy długo musieli czekać na przekład, jednak w końcu się udało – już w lutym 2020 roku nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukaże się tytuł I giorni dell'abbandono.

Premiera odbyć ma się pod koniec miesiąca, 26 lutego 2019 roku. Za przekład książki odpowiada Lucyna Rodziewicz-Doktór.

Czas porzucenia – gdzie kupić?

Co jeszcze wiadomo o książce? Na książkę składa się około 300 stron. Sugerowana cena detaliczna wynosi 38 złotych.

Już niebawem książkę tę w dobrej cenie kupić będzie można w wielu księgarniach internetowych za pomocą poniższego zestawienia z cenami:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czas porzucenia
Elena Ferrante0
Okładka książki - Czas porzucenia

Nowa książka Eleny Ferrante przedstawia historię Olgi, kobiety, która porzuca marzenia o zostaniu pisarką, by oddać się rodzinnemu życiu. Po 15...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo