Dan Brown podał byłą żonę do sądu

Data: 2020-09-07 09:15:08 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Znany autor Dan Brown spotka się ze swoją byłą żoną, Blythe Brown, w sądzie. Jest to skutek afery medialnej, która wywołana została przez kobietę w lipcu bieżącego roku. 

Obrazek w treściFot. Wydawnictwo Sonia Draga

Chociaż od ociekających skandalem informacji na temat pożycia Dana Browna i jego żony minęło już kilka tygodni, jak przekonuje Daily Mail, sprawą cały czas zajmuje się Brown i jego prawnicy. 

Czytaj także: Dan Brown oskarżony przez byłą żonę o prowadzenie podwójnego życia. Pisarz wydał oświadczenie

Przypomnijmy, że w wakacje w sieci zawrzało, gdy była żona autora Kodu Leonarda da Vinci oznajmiła, że pisarz zatajał przed nią część operacji finansowych oraz przekazywał drogie prezenty swojej kochance, z którą przez sześć lat utrzymywać miał romans. Blythe Brown zarzuciła byłemu mężowi również, że chociaż pomagała mu przy tworzeniu jednej z jego bestsellerowych książek, nigdy nie otrzymała za to honorarium. Kobieta zagroziła także nową sprawą sądową dotyczącą podziałem majątku państwa Brownów.

Na odpowiedź twórcy Inferno nie trzeba było długo czekać. W oświadczeniu Dan Brown poinformował: 

Nie mam serca kłócić się z moją byłą żoną w przestrzeni publicznej, nieprzyjemne jest też dla mnie prowadzenie tej kłótni na sali sądowej. Czuję się jednak w obowiązku oznajmić, że jej pozew, wniesiony wczoraj do sądu w New Hampshire, jest bezzasadny. 

Teraz, po niemal dwóch miesiącach, historia powraca za sprawą wypowiedzi, jakiej Brown udzielił dla poczytnego brytyjskiego serwisu. Jak się okazuje, znany pisarz planuje samemu złożyć własny pozew do sądu przeciwko Blythe Brown. Chodzi o zniesławienie Dana Browna, za którym stać ma jego była żona. W rozmowie z Daily Mail autor powiedział: 

Nie zamierzam dyskredytować mojej byłej żony, tak jak ona ma mnie. Ale pozew został napisany bez względu na to, jaka jest prawda.

Dan Brown zaprzeczył oskarżeniom, jakie skierowała wobec niego Blythe. Na dodatek poinformował, że w ich trwającym 21 lat małżeństwie od dawna się nie układało, a jego żona w ramach podziału majątku i tak otrzymała już „połowę wszystkiego”.

Chodzi o próbę odzyskania szacunku dla siebie. Po rozwodzie dowiedziałam się, że Dan dołożył wszelkich starań, by kłamać i zdradzać mnie, co sprawiło, że jestem emocjonalnie wstrząśnięta

– powiedziała w rozmowie z Daily Mail Blythe Brown. 

Wzajemne sprawy przeciwko obu małżonkom toczą się przed sądami właściwymi. W sierpniu kochanka Dana Browna nakazem sądu musiała przedstawiać swoje dokumenty finansowe z ostatnich lat. 

Czytaj także: Dan Brown z nową książką! To publikacja dla dzieci!

2 września w Polsce premierę miała najnowsza książka Dana Browna - Symfonia zwierząt. Najnowsza publikacja to opowieść skierowana dla najmłodszych czytelników. Książka prezentuje zespół muzyczny, na który składają się dzikie zwierzęta. Najmłodsi czytelnicy, wraz ze swymi rodzicami, mogą wziąć udział w niezwykłej muzyczno-literackiej przygodzie. Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kod Leonarda da Vinci
Dan Brown31
Okładka książki - Kod Leonarda da Vinci

Ofiarą popełnionego w Luwrze morderstwa pada kustosz muzeum Jacques Sauniere. Wezwany przez policję francuską Langdon odkrywa na miejscu zbrodni szereg...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje