Drakula od Netflixa doczekał się daty premiery i drugiego zwiastuna!

Data: 2019-12-13 15:46:14 Autor: tadas

Netflix wraz z BBC przygotowały swój miniserial Drakula, który będzie nietypowym horrorem bazującym na powieści autorstwa Brama Stokera.

DrakulaKadr z serialu Drakula/fot. Robert Viglasky / mat. prasowe Netflix

Od pewnego czasu wiadomo o tym, że Netflix i BBC połączą siły przy adaptacji znanej na całym świecie powieści Brama Stokera pt. Drakula. W piątek, 13 grudnia 2019 r., znani giganci filmowi udostępnili w sieci informacje dotyczące produkcji - datę premiery oraz drugi zwiastun produkcji. Czego się spodziewać?

Drakula - opis serialu

Serial na nowo przedstawi historię tytułowego Drakuli, mieszkającego w Transylwanii hrabiego, do którego przyjeżdża młody prawnik Jonathan Harker, by pomóc baronowi w przeprowadzce do Anglii.

Mecenas nie jest jednak świadomy, że arystokrata ukrywa mroczny, straszny sekret. Przyjazd do zamku Drakuli może zaś być jego ostatnią podróżą w życiu. Plany Drakuli wobec Jonathana są bowiem doprawdy… krwawe.

Drakula - zwiastun serialu

Produkcja ma dostarczyć nam wiele przerażających scen, w których widzowie będą mogli ujrzeć krwawe i brutalne oblicze najbardziej znanego wampira w historii literatury. Netflix postanowił zaprezentować kolejny zwiastun serialu - nowy materiał jest zaledwie teaserem, jednak już teraz potrafi dobrze zbudować klimat.

Drakula - obsada

Kto wystąpi w serialu Drakula? W postać Drakuli wcielił się Claes Bang, popularny aktor duńskiego pochodzenia. Oprócz niego w serialu wystąpią także Jonathan Aris, Morfydd Clark, Dacha Dhawn i Mark Gatiss.

Drakula - kiedy premiera?

Do tej pory nieznana była data premiery serialu. Dziś zapowiedziano, że Drakula zostanie udostępniona telewidzom już na początku 2020 roku!

Pierwsze odcinki oryginalnej produkcji Netflixa i BBC mają ukazać się na platformie Netflix 4 stycznia 2020 roku.

Drakula - książka

Książka Drakula stworzona została przez Brama Stokera w 1897  roku, od tego czasu powieść ta zdobyła nieprawdopodobną popularność i uznawana jest za jedną z ikon horroru. Książka nadal dostępna jest w regularnej sprzedaży. Tytuł ten można kupić w świetnych cenach poniżej. Co ciekawe, postać Drakuli inspirowana była prawdziwą postacią - pochodzącym z XV wieku hrabią. Więcej temat tego, kim naprawdę był Drakula, przeczytacie w naszym artykule.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dracula
Stoker Bram14
Okładka książki - Dracula

Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Draculą, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje