Powstaje film inspirowany życiem Emily Bronte, autorki „Wichrowych Wzgórz"

Data: 2020-05-22 17:49:58 Autor: Piotr Piekarski

Gwiazda serialu Sex education Emma Mackey zagra główną rolę w filmie Emily, opowiadającym o młodości autorki Wichrowych Wzgórz, Emily Bronte. Projekt zostanie zaprezentowany producentom w Cannes. Będzie to już kolejna produkcja, luźno inspirowana życiem pisarek, których twórczość należy już do klasyki – po serialu Dickinson, który możemy oglądać na Apple TV+, a którego bohaterką jest poetka Emily Dickinson. 

Obrazek w treści

Film ma być debiutem reżyserskim Frances O'Connor, gwiazdy filmu Mansfield Park na podstawie książki Jane Austen. 

Emily – opis filmu

Film opowiadać ma o młodości Emily Bronte, jednak nie będzie wiernym odbiciem jej biografii. Jak podkreślają badacze, życie Emily i jej siostry, Charlotte Bronte, pełne jest tajemnic i tak naprawdę niewiele wiemy o losach utalentowanych sióstr. 

Czytaj także: Charlotte Bronte - biografia

– Twórczość Emily Bronte jest bardzo inteligentna, ale też pełna emocji i pasji. Tworząc swoje wyobrażenie o życiu Emily, chcę sprawić, by znów stała się żywa, byśmy zapamiętali ją jako osobę, która ośmiela się ujawnić swą prawdziwą naturę i realizować własne pasje w świecie, który zupełnie temu nie sprzyjał. Jestem bardzo podekscytowana możliwością pracy z młodą, utalentowaną obsadą – mówi reżyserka i scenarzystka. 

Emily – obsada

W filmie obok Emmy Mackey, gwiazdy Sex education wystąpią Joe Alwyn w roli kochanka Emily, Fionn Witehead jako brat głównej bohaterki oraz Emily Beecham w roli jej siostry, Charlotte Bronte, również znanej pisarki. 

Emily – kiedy premiera?

Prace nad filmem mają rozpocząć się w Wielkiej Brytanii na początku 2021. Producentami są David Barron, Piers Tempest i Jo Bamford z Tempo Productions oraz Robert Connolly i Robert Patterson z Arenamedia. Istnieją szanse, że film zobaczymy już w 2022 roku. 

Emily – książka

Film Emily oparty będzie na autorskim scenariuszu Frances O'Connor, jednak w księgarniach dostępnych jest wiele książek poświęconych siostrom Bronte. Jedną z nich jest klasyczne Życie Charlotte Bronte Elizabeth Gaskell, w którym mówi się również o Emily, ale też współczesna książka Charlotte Bronte i jej siostry śpiące autorstwa Eryka Ostrowskiego.

Książką Charlotte Bronte i jej siostry śpiące kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wichrowe Wzgórza
Emily Bronte22
Okładka książki - Wichrowe Wzgórza

Akcja „Wichrowych Wzgórz” rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX w. Earnshaw, właściciel majątku Wuthering Heights (tytułowe Wichrowe...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje