„Enola Holmes 2” z kolejnym zwiastunem! Czeka nas jeszcze więcej akcji i zagadek!

Data: 2022-10-13 14:08:06 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Agata Rejnowska
udostępnij Tweet

Do premiery drugiej części przygód młodej detektywki coraz bliżej. Dwa dni temu w sieci pojawiła się kolejna część zwiastuna, zapowiadającego film. Już po tych krótkich klipach bez wątpienia można stwierdzić, że Enola powróci w wielkim i ponownie nadzwyczajnym stylu.

Obrazek w treści „Enola Holmes 2” z kolejnym zwiastunem! Czeka nas jeszcze więcej akcji i zagadek! [jpg]Fot. Alex Bailey/Netflix © 2022

Zapowiedzią drugiej części przygód siostry Sherlocka Holmesa rozpoczął się tegoroczny Tudum. Odtwórczyni głównej roli, Millie Bobby Brown, podczas festiwalu zapowiedziała, że w sequelu powrócą dobrze znani z pierwszej części filmu: Henry Cavill, Sam Claflin, Helena Bonham Carter, a także Louis Partridge. W Enoli 2 nie zabraknie również nowych postaci, co widzimy po zwiastunach. Premiera filmu będzie miała miejsce na Netflixie już 4 listopada tego roku. Nad jaką zagadką tym razem będzie pracować Enola?

Sprawa zaginionej siostry i złowrogi spisek – z czym zmierzy się Enola w drugiej części?

W drugiej części filmu powracamy do XIX-wiecznego Londynu, gdzie Enola Holmes otwiera własne biuro detektywistyczne. Po rozwiązaniu pierwszej zagadki postanawia spróbować swoich sił i sama zająć się rozwiązywaniem zagadek. Dziewczyna szybko orientuje się, że praca kobiety-detektywa nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać i nawet słynne nazwisko niewiele może zdziałać. Jednak, gdy już zamierza się poddać i zamknąć nowootwarte biuro, pojawia się pierwsza klientka.

Czytaj również: Kolejna książka Agathy Christie zostanie zekranizowana! Jako Herkules Poirot ponownie Kenneth Branagh

Dziewczynka z zapałkami, a właściwie ich sprzedawczyni, pojawia się u Enoli i prosi ją o pomoc w odszukaniu siostry. Jak to w detektywistycznych zagadkach bywa, z pozoru prosta sprawa okazuje się o wiele bardziej zagmatwana i złowroga. Ślady zaprowadzą Enolę do podejrzanych, londyńskich fabryk, kolorowych sal koncertowych, a nawet niezastąpionej Baker Street 221B. Skomplikowanie i powaga sytuacji sprawi, że detektywistyczne rodzeństwo połączy siły, by wspólnie rozwiązać zagadkę.

Enola Holmes 2 z pełnym zwiastunem 

Pierwsza część zwiastuna pojawiła się w sieci dwa tygodnie temu wraz z festiwalem Tudum, natomiast jego kolejną odsłonę otrzymaliśmy dwa dni temu. Twórcy bardzo podkręcają atmosferę. W zapowiedzi możemy zobaczyć, jak młoda detektywka styka się z dyskryminacją ze względu na wiek oraz płeć, a także, jak bardzo przyćmiewa ją sława brata. Znając jednak charakter Enoli, to się wkrótce zmieni. W klipach nie brakuje akcji, scen walk, a także wzmianek na temat kształtującej się relacji pomiędzy Enolą a wicehrabią Tewkesbury, markizem Basilwether, na której rozwój tak bardzo czekamy.  

Poniżej możecie zapoznać się z pierwszą częścią.

Druga część zwiastuna zdradza więcej scen pomiędzy młodymi zakochanymi. Pojawia się również mama Enoli, która ponownie poratuje córkę mądrą radą. Jednak nie zapominajmy, że w filmie chodzi przede wszystkim o tajemnicę i masę akcji. W drugiej zapowiedzi możemy zobaczyć, jak Enola spuszcza łomot kolejnym przeciwnikom. Nie zabraknie również, znanego z pierwszej części, przełamywania czwartej ściany i puszczania oczka do widzów, które tylko uatrakcyjnia i ubarwia seans. Ten zabieg nie powinien dziwić. Reżyserem obu części jest Harry Bradbeer, który stoi za Fleabag

Drugi zwiastun znajdziecie poniżej.

Enola Holmes 2 – historia oparta na książkach

Przypomnijmy, że produkcje Netflixa bazują na cyklu o Enoli Holmes autorstwa Nancy Springer. Pierwsza część filmu opierała się na książce Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza.

Autorka chciała wprowadzić do historii, która do tej pory była w dużej mierze męską opowieścią, silną postać żeńską. Tworząc Enolę, autorka niewątpliwie osiągnęła swój cel. Młodsza siostra detektywa także odznacza się umiejętnością dedukcji, sprytem oraz wolą walki. W ramach serii ukazało się siedem tomów, a w Polsce obecnie przeczytać można sześć z nich.

Jeśli jeszcze nie poznaliście przygód Enoli na papierze, zachęcamy do sięgnięcia po pierwowzór. I tom cyklu, wydany nakładem Wydawnictwa Poradnia K, znajdziecie w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: Enola Holmes, film orygianlny Netflix, detektywistyczne, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza
Nancy Springer15
Okładka książki - Enola Holmes. Sprawa  zaginionego markiza

Sherlocka Holmesa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, lecz mało kto wie o Enoli Holmes, jego młodszej siostrze parającej się również zawodem detektywa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje