Fowado! Fragment powieści "Pani Cisza"

Data: 2021-07-16 11:02:22 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Bogowie dali mu kiedyś szansę na odkupienie i wieczny spokój… ale wrócił do żywych, jak upiór. Teraz śmierć podąża za nim, zabierając innych, skoro nie mogła zabrać jego.

Klan Nagata umiera. Wiekowy daimyo nie poprowadzi już swoich wojowników do żadnej walki. Jego kilkuletni, chory syn z całą pewnością umrze jeszcze przed ojcem. Klan Węża podstępem wpełza w granice prowincji i zatruwa swym jadem wszystko, co napotka. Armię bandytów bez honoru prowadzi istota, której nawet Duch będzie musiał się pokłonić. Na granicy nieprzeliczone oddziały Manduków czekają tylko na sygnał do ataku.

Tak, dni klanu Nagata są policzone. Zanim jednak zapłoną stosy pogrzebowe, stary samuraj o żelaznej duszy pośle po umierającego chłopca wojownika, którego zrodziła magia. Magia. To ona rozpoczęła to wszystko. I ona też tę historię zakończy.

Obrazek w treści

Pani Cisza to drugi tom z cyklu Zapiski Stali, którego autorem jest Arkady Saulski. Do lektury kontynuacji powieści Czerwony Lotos zaprasza Wydawnictwo Fabryka Słów. Ostatnio mogliście przeczytać pierwszy fragment powieści, tymczasem już teraz zachęcamy do lektury kolejnego fragmentu powieści:

Ashigaru nadal stali z wyciągniętymi przed siebie włóczniami. Groty lśniły w porannym słońcu, pancerze przyprószył piach. Mur Kłów był niewzruszony.

Kitsune dojechał do czekających po drugiej stronie placu, konnych samurajów. Mężczyźni w błękitnych pancerzach byli w gotowości. Dwudziestu kawalerzystów z obnażonymi katanami czekało na rozkaz.

- Fowado! – zakrzyknął Hayai. – Atakować! Śmierć!!!

Odpowiedział mu pełen wściekłości okrzyk, samurajowie szarpnęli końskimi wodzami, poderwali wierzchowce do pędu, zaszarżowali ku formacji poborowych.

Ci stali niewzruszeni.

„Nie zawiedźcie mnie!” – myślał pan Kitsune. – „Nie zawiedźcie mnie, wojownicy!”

Odległość między oddziałami była coraz mniejsza. Konie gnały na złamanie karku, samurajowie wrzeszczeli, wywijając katanami, ostrza kreśliły w powietrzu jasne błyskawice.

Ashigaru tkwili w miejscu niczym prawdziwy mur.

Książkę Pani Cisza kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pani Cisza
Arkady Saulski 4
Okładka książki - Pani Cisza

Bogowie dali mu kiedyś szansę na odkupienie i wieczny spokój… ale wrócił do żywych, jak upiór. Teraz śmierć podąża za nim,...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Pokaż wszystkie recenzje