Gdzie mieszka popularna pisarka Rachel Abbott?

Data: 2019-04-03 07:51:53 Autor: pobarski
News - Gdzie mieszka popularna pisarka Rachel Abbott?

Rachel Abbott to popularna brytyjska pisarka thrillerów. W Polsce znana jest między innymi za sprawą bestsellerowej powieści Obce dziecko, choć – jak się okazuje – coraz więcej książek pisarki zbiera uznanie czytelników.

Podczas jednego z materiałów realizowanych przez stację TVN, Abbott zdradziła, gdzie tak naprawdę mieszka i tworzy. I – wbrew pozorom – nie jest to nowoczesny loft w centrum Londynu ani w popularnym terraced house.

W materiale dla Dzień Dobry TVN poznajemy historię debiutu Abbott – fakt, że pierwszą książkę wydała w wieku 59 lat! Co jednak ważne – początkowo nikt nie chciał zaufać debiutującej pisarce, więc Rachel Abbott zdecydowała się… wydać książkę sama! A ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Dziś pisarka mieszka w dawnym, pochodzącym z dziewiętnastego wieku forcie wojskowym na wyspie Alderney! Dawny obiekt militarny jest dziś nie tylko domem dla pisarki, ale także – miejscem, w którym tworzy.

W całej posiadłości mieszają się zabudowania wojenne z czasów wiktoriańskich i drugiej wojny światowej. W podziemiach znajdują się zaś pochodzące z dziewiętnastego wieku tajne tunele oraz schrony z początku XX wieku. Abbott przeprowadziła się i wyremontowała to miejsce przed laty, kiedy wróciła do swojego ojczystego kraju po długoletnim pobycie we Włoszech.

W jednej z dawnych prochowni w forcie Abbott stworzyła swoją pracownię. Trzeba przyznać, że to doskonałe miejsce do pisania dreszczowców – kamienne ściany, komputer i regały pełne własnych thrillerów! O takim miejscu pracy marzy chyba każdy pisarz kryminałów!

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest kilka książek Rachel Abbott: Tylko niewinni, Podejdź bliżej, Droga ucieczki, Szóste okno, Śpij spokojnie, Zabij mnie znów, Dziecko znikąd, Obce dziecko.

Czytaliście książki tej autorki? Co sądzicie o takim miejscu do życia i pracy?

Fot. Carlo Bartolozzi / CC BY-SA 3.0.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Obce dziecko
0
Okładka książki - Obce dziecko

Jeden mroczny sekret. Jeden potworny akt zemsty. Gdy Emma Joseph poznaje swojego przyszłego męża, Davida, to zupełny wrak człowieka. Jego pierwszą żonę...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje