Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I – Przygotowania do wielkiego starcia trwają!

Data: 2020-10-16 15:17:55 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I to szósta, filmowa adaptacja kolejnej książki z cyklu Harry Potter (po Kamieniu filozoficznym, Komnacie Tajemnic, Więźniu Azkabanu, Czarze Ognia oraz Księciu Półkrwi) autorstwa J.K Rowling, prezentujący zmagania tytułowego bohatera  próbującego odkryć tajemnice stojące za tytułowym Księciem Półkrwi oraz przeszłością Voldemorta, dzięki której bohater może się przygotować do decydującego starcia.

Obrazek w treści

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I to amerykańsko-brytyjski film przygodowy fantasy z 2010 roku, w reżyserii Davida Yatesa.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I – opis

O czym jest film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I? Voldemort każdego dnia wzrasta w siłę oraz wpływy, wszyscy wiedzą, że nadciągnął i przyciąga coraz większą ilość osób. Jego przedstawiciele zdobywają od środka Ministerstwo Magii, zajmując coraz ważniejsze pozycje w jego ramach. Śmierć Dumbledore'a sprawiła, że na czele Hogwartu stanął Severus Snape.

Nasza ukochana trójka Harry, Hermiona oraz Ron postanawia porzucić szkołę, aby móc zrealizować zadanie dla swojego mentora.

Czytaj także: Książki J.K. Rowling zatrzymane na białoruskiej granicy

Grupka poszukuje kolejnych horkluksów, magicznych i potężnych przedmiotów stanowiących źródło tajemnicy oraz potęgi Voldemorta, który ukrył w ich ramach fragmenty swojej duszy, utrzymujące go w odporności na śmierć.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I – obsada

Kto wystąpił w filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I? Szósty film okazał się być jedną z lepszych odsłon całego cyklu, gwarantując widzom świetną zabawę z bardzo dobrymi rolami i występami trio Daniel Radcliff, Rupert Grint oraz Emma Watson (Piękna i Bestia), którzy coraz lepiej demonstrowali swoje umiejętności oraz serce wkładane w poszczególny sceny.

Czytaj także: Najnowsza książka J.K. Rowling od wtorku po polsku

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Alan Rickman, Bill Nighy, Ralph Fiennes i Michael Gambon.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I – gdzie obejrzeć? 

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I możemy zobaczyć w telewizji na koniec tego tygodnia. Emisja odbywa się w piątek, 27 maja 2022 roku o 20:00 na antenie stacji TVN. Reemisja odbędzie się dwa dni później o 16:55 na TVN 7.

Czytaj także: Nowa książka J.K. Rowling – Niespokojna krew – od 25 listopada w Polsce 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD oraz na HBO MAX.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I – opinie

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I został bardzo dobrze przyjęty, zgarniając jednocześnie wiele pochwał za wejście na półkę wyżej, udowadniając, jakie filmy kształtowały serię oraz jej moc i popularność na przestrzeni wielu lat. Tym razem było zdecydowanie lepiej.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I – książka

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I stanowi adaptację piątej książki z serii Harry Potter, autorstwa J.K. Rowling. Harry Potter i Insygnia Śmierci, prezentujący kolejne zmagania Harry'ego oraz jego przyjaciół, przygotowujących się do wielkiego, decydującego starcia z rosnącym w siłę Lordem Voldemortem.

Czytaj także: Tajemnice Harry'ego Pottera ujawnione w nowej książce o JK Rowling 

Książkę Harry Potter i Insygnia Śmierci kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i Insygnia Śmierci
J.K. Rowling (Robert Galbraith)38
Okładka książki - Harry Potter i Insygnia Śmierci

Harry ugina się pod ciężarem strasznego zadania: powinien odszukać i zniszczyć pozostałe horkruksy Voldemorta. Nigdy jeszcze nie czuł się tak samotnie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy